راهنمای نظافت یخچال فریزر

راهنمای نظافت یخچال فریزر

آنچه در این مقاله می خوانید

در این مقاله چگونگی تمیز کردن یخچال فریزر را برای شما عزیزان از شرکت آزمایش توضیح می‌دهیم تا از وجود هرگونه کثیفی آزاد رها شوید.و علاوه بر تمیزی باعث افزایش طول عمر یخچال شوید تا بتوانید محصولی با کیفیت را استفاده کنید.

✔️ اگر به دنبال راهنمای خرید و قیمت بهترین فریزر هستید رو لینک کلیک کنید : قیمت یخچال 

آموزش چگونگی تمیز کردن یخچال فریزر

آشنایی با چگونگی نظافت یخچال می‌تواند به شما کمک کند تا بدون هیچ‌گونه زحمتی از اتلاف زمان خود جلوگیری کنید. یخچال را هرچند وقت یکبار باید از برق خارج کنید همه قفسه‌ها باید به‌خوبی تمیز و شسته شوند برای این کار ابتدا باید یخچال را از برق کشیده و همه مواد غذایی درون یخچال را بیرون آورید و یخچال را به‌صورت کامل خالی نمایید زمانی که یخچال کمترین مواد غذایی را دارد بهترین موقع برای این کار است.

هشدار: جریان برق را جدی بگیرید زیرا در حین تمیزکاری شاید با مشکل برق داشتن بدنه یخچال رو به رو شوید.

این کار را می‌توانید قبل از خرید هفتگی انجام دهید سعی کنید بیشتر از یک ساعت یخچال خود را خاموش نگه ندارید زیرا مواد غذایی ممکن است که خراب شوند.مطمئنا شما هم میدانید که یکی از کار های اساسی در تمیز کردن یخچال پاک کردن برفک یخچال فریزر است که باید هر چند وقت یکبار تمیز شود تا علاوه بر تمیزی محفظه یخچال شما از آلودگی ها پاک شود.

هر سه ماه یکبار می‌توانید یخچال خود را به‌خوبی تمیز کنید همه سطوح را با استفاده از محلول مناسبی تمیز کنید نگهداری و نظم در کار شما باعث می‌شود که انرژی کمتری هم مصرف شود.توجه داشته باشید که لکه‌ها را اگر به‌سرعت از یخچال تمیز کنید باعث می‌شود که زمان کمتری را هدر دهید اما در اثر گذشت زمان این لکه‌ها به‌سختی پاک خواهند شد.

بیشتر بخوانید: آب کردن برفک یخچال

نحوه نظافت یخچال (توصیه شده)

 • اگر می‌خواهید پاسخ این سوالات را پیدا کنید مراحل زیر را که به‌وسیله تعمیرکاران شرکت آزمایش جمع‌آوری‌شده است مطالعه کنید.
 • ابتدا باید یخچال را از برق بیرون آورید.
 • یخچال فریزر را مقداری باید به سمت جلو آورید تا بتوانید به پشت آن به‌راحتی دسترسی داشته باشید.
 • مواد غذایی را به‌صورت کامل از درون یخچال بیرون آورید.
 • قفسه‌های یخچال فریزر را برای شستن خارج کنید.
 • با استفاده از مایع ظرف‌شویی، جوش شیرین، آب و سرکه سیب یک محلول آماده کنید.
 • تمامی قفسه‌ها را با استفاده از این محصول به‌خوبی بشویید و بگذارید خشک شود.
 • برای شستشوی داخل یخچال فریزر کمبی AZRF2265 و برطرف‌کردن لکه‌ها می‌توانید از این محلول استفاده کنید. همچنین برای ازبین‌بردن لکه‌های سخت‌تر می‌توانید از خمیردندان استفاده نمایید.
 • به‌وسیله یک‌پارچه حوله‌ای تمیز داخل یخچال و فریزر را به‌خوبی خشک کنید.
 • چند دقیقه درب یخچال را باز بگذارید تا کاملاً خشک شود.
 • در این مرحله گردوغبار پشت یخچال را به‌وسیله جاروبرقی به‌خوبی تمیز کنید.
 • در مرحله بعدی تمام قفسه‌های شسته شده و خشک شده را داخل یخچال قرار دهید
 • بعد از گذشت ۳۰ دقیقه یخچال را به برق متصل نمایید یخچال را به‌جای خود برگردانید.

امیدوارم با مطالعه این آموزش یخچال فریزر تمیز و خوبی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تفاوت نوفراست و دیفراست

چگونگی-تمیز-کردن-یخچال-فریزر-از-زبان-خانم-خانه‌دار

چگونگی تمیز کردن یخچال فریزر از زبان خانم خانه‌دار

در این قسمت تمیز کردن یخچال را از زبان یک خانم خانه‌دار برای شما بیان می‌کنیم.اگر بخواهید یخچال فریزر را به‌سرعت تمیز کنید لازم نیست همه قفسه‌های آن را بیرون بیاورید اگرچه بیرون‌کردن قفسه‌ها باعث تمیز شدن یخچال می‌شود.قفسه‌ها و دیگر سطوح را به‌وسیله دست بشویید.شستن این قفسه‌ها با ماشین ظرف‌شویی کار خوبی نیست فقط کافی است آنها را به‌وسیله ریا و با استفاده از یک اسفنج و برس مناسب آنها را بشویید.اگر هنگام تمیز کردن یخچال متوجه کار نکردن یخساز یخچال شدید و علت آن را نمیدانستید بهتر است مقاله ی مربوطه را بخوانید.

اگر تمیز شدن سریع یخچال و باقی نماندن جای لک بر یخچال برایتان اهمیت دارد ما به شما پیشنهاد میکنیم یخچال فریزر 2قلو 48 فوت را بخرید.

مطمئن شوید که تمام قفسه‌هایی را که شسته‌اید کامل خشک شده‌اند.درون یخچال را به‌وسیله محلول تمیزکننده‌ای به‌خوبی پاک کنید.برای تمیز کردن یخچال می‌توانید از روش‌های طبیعی زیر استفاده نمایید.یک قسمت سرکه سیب و سه قسمت آب گرم به اندازه ۲ قاشق غذاخوری به آن اضافه کنید.مطمئن شوید که تمامی یخچال به‌خوبی تمیز شده است بعد از خشک‌شدن یخچال قفسه‌ها را در جای خود قرار دهید.

نکته مهم: ترموفیوز و ترمودیسک یخچال

نکات مهم درباره تمیز کردن یخچال

تمیز کردن یخچال فریزر قسمت‌های داخلی و بیرونی و پشت یخچال یک نکته قابل اهمیت است

همچنین نظافت لاستیک دور درب یخچال بسیار مهم است.

یخچال فریزر را هر سه ماه یکبار باید به‌خوبی تمیز کنید

نگهداری بیش از اندازه از مواد خوراکی هشدار به‌حساب می‌آید.

هرگونه غذای مانده، کپک‌زده و غیر قابل خوردن را از یخچال بیرون آورید.همچنین تاریخ انقضا و چگونگی استفاده به کالاها توجه داشته باشید. زیرا فاسد شدن مواد غذایی در یخچال باعث به وجود آمدن بویی نامطوع می شود.

قفسه‌های شیشه‌ای را هرگز با آب گرم نشویید. زیرا تغییر دما در شیشه‌ها ممکن است باعث شکستگی آنها شود می‌توانید قفسه‌های شیشه‌ای را با آب سرد بشویید و یا قبل از شستشو بگذارید تا به دمای محیط برسد.برای شستشو از صابون استفاده نکنید چون باعث بو گرفتن غذاهای داخل یخچال می‌شود.برای ازبین‌بردن لکه‌های سخت‌تر می‌توانید از آمونیاک یا خمیردندان استفاده کنید.

هشدار: هنگام تمیز کردن یخچال حواستان باشد تا از بسته شدن کامل درب مطمئن شوید زیرا بسته نشدن درب یخچال یکی از آن مواردی هست که روز به روز از عمر مفید یخچالتان کم می کند.

چگونگی-تمیز-کردن-لاستیک-دور-درب-یخچال

چگونگی تمیز کردن لاستیک دور درب یخچال

با افزایش قیمت محصولات لوازم خانگی شرکت آزمایش راه حل خرید اقساطی را برای شما به وجود آورده تا شما با حداقل بهره و با تعداد اقساط دلخواه محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

لاستیک دور درب یخچال را به دو روش می‌توان تمیز کرد.

راه اول:

با استفاده از یک محلول سرکه و آب برای شستن لاستیک دور درب اقدام کنید هرگز از مواد سفیدکننده استفاده نکنید زیرا استفاده از آن باعث خراب‌شدن لاستیک درب یخچال فریزر می‌شود.

راه دوم:

می‌توانید با استفاده از آب و ریا سرکه سیب و جوش شیرین لاستیک دور درب یخچال فریزر را به‌خوبی بشویید و تمیز کنید بعد از اینکه لاستیک را می‌توانید یک بطری آب داغ بر روی آن بریزید.

بیشتر بخوانید: راهنمای نصب یخچال فریزر

تمیز-کردن-یخچال-فریزر-(قسمت‌های-بیرونی)

چگونگی تمیز کردن یخچال فریزر (قسمت‌های بیرونی)

همه قسمت‌های بیرونی یخچال فریزر مانند پشت جلو کنار سخت را می‌توانید با استفاده از محصول سرکه و آب ریا و به‌وسیله یک اسفنج بشویید.یخچال را به سمت جلو بکشید تا تمام اطراف آن به‌خوبی دیده شود بعد از آن به‌وسیله حوله چندمنظوره آن را به‌خوبی تمیز کنید.

هنگام تمیز کردن به پشت یخچال نگاه کنید تا مطمئن شوید دچار یخ زدن لوله ها در پشت یخچال نشود.

تمیز کردن تیغه فن یخچال و کویت‌های کندانسور

توجه داشته باشید که چنانچه کویل های یخچال فریزر شما از مو و کرک یا گرد و غبار پوشیده باشد نمی تواند گرما را به خوبی انتقال یابد و باعث می شود که کمپرسور یخچال به سختی کار خود را انجام دهد تا بتواند یخچال را به خوبی سرد کند.هر ۶ ماه یکبار باید تیغه فن یخچال و کندانسور را به‌خوبی تمیز کنید تا عمر مفید آن افزایش پیدا کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر

ابتدا یخچال را از پریز جدا کنید و بعد از آن به‌وسیله یک برس یا پارچه نرم گردوغبار را از روی کول‌ها پاک کنید همچنین می‌توانید با استفاده از جاروبرقی پشت یخچال را تمیز کنید به‌وسیله یک‌پارچه نمدار و مرطوب می‌توانید گردوغبار را از روی تیغه فن کندانسور پاک کنید.
فن یخچال فریزر را از هر نوع گرفتگی رها سازید. کار فن آزادسازی گرمای بیش از اندازه است و چنانچه تیغه فن به‌وسیله مانعی کار خوب خود را به‌خوبی انجام ندهد باعث می‌شود که وکیل‌ها نتوانند حرارت را به‌خوبی آزاد کنند.

کلام آخر

در این مقاله نظافت داخل یخچال همراه با تمیز کردن سطوح بیرونی یخچال را برای شما عزیزان آموزش دادیم تا از بوی بد یخچال رهایی پیدا کنید همچنین توجه داشته باشید که تمیز کردن دورهای یخچال باعث می‌شود که در انرژی برق و هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

در سایت epicurious.com هم مقاله ای در زمینه تمیز کردن یخچال منشتر کرده که می تونید در اینجا مشاهده کنید.

سوالات متداول

نحوه ی تمیز کردن اصولی یخچال به چه صورت است؟

ابتدا باید یخچال را از برق بیرون آورید.

یخچال فریزر را مقداری باید به سمت جلو آورید تا بتوانید به پشت آن به‌راحتی دسترسی داشته باشید.

مواد غذایی را به‌صورت کامل از درون یخچال بیرون آورید.

کاربرد فن در یخچال چیست؟

کار فن آزادسازی گرمای بیش از اندازه است و چنانچه تیغه فن به‌وسیله مانعی کار خوب خود را به‌خوبی انجام ندهد باعث می‌شود که وکیل‌ها نتوانند حرارت را به‌خوبی آزاد کنند.

 

رای دهید...

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه