شمعک آبگرمکن

شمعک آبگرمکن

آنچه در این مقاله می خوانید

به هر دلیلی شمعک آبگرمکن روشن نشود باید سریعاً مشکل آن را برطرف سازید. هنگامی که شمعک آبگرمکن خراب شود دیگر آب گرم در ساختمان وجود ندارد و نمی‌توانید از آب گرم استفاده کنید. برای روشن‌کردن شمعک در حالت عادی ابتدا باید دکمه ولوم را فشار داده تا گاز خارج شود و به‌وسیله سیستم جرقه‌زن شعله آبگرمکن روشن شود. بعضی اوقات هنگامی که دکمه ولوم را رها می‌کنید می‌بینید که شمعک خاموش می‌شود.

 آبگرمکن 50 لیتری برقی آزمایش یک پیشنهاد ویژه است برای کسانی که قصد خرید دارند اما شرایط خرید نقدی را ندارند  خرید اقساطی بصورت آنلاین راهی برای این مشکل است که می توانید استفاده کنید.

چرا شمعک آبگرمکن روشن نمی‌ماند؟

آبگرمکن یک وسیلهٔ پرکاربرد است که نصب دستگاه و لوله‌کشی آن با لوله‌کشی آب تسویه کاملاً متفاوت و جدا از هم است و آب تصفیه خانگی به‌وسیله آبگرمکن تأمین می‌شود معمولاً  تمامی اوقات شبانه‌ روز آبگرمکن روشن است و استفاده مدام از آن باعث می‌شود که قطعات فرسوده شده و در کارکرد دستگاه اختلال به وجود آید. چنانچه شمعک آبگرمکن روشن نمی‌ماند یعنی اینکه اختلال در یکی از قطعات دستگاه به وجود آمده است.

و علت‌های زیادی برای آن وجود دارد این مشکل می‌تواند از سوختن بوبین و یا خراب‌شدن ترموکوپل آبگرمکن باشد و یا مربوط به دودکش‌ها، به‌هرحال باید بررسی کرد و مشکل اصلی را پیدا نمود دلیل آن که مشخص شود می‌توان آن را به‌سادگی برطرف نمود.چنانچه با آبگرمکن‌های دیواری و یا مخزنی هیچ‌گونه آشنایی ندارید می‌توانید برای سرویس و یا نصب کردن آن از افراد حرفه‌ای و مجرب کمک بگیرید و بدون هیچ‌گونه نگرانی آن را برایتان انجام می دهند.

برای اینکه آبگرمکن آزمایش را بخرید فقط کافی است به سایت مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را طبق راهنمای خرید آبگرمکن مشاهده کنید و با توجه به نکاتی که برایتان مهم است بهترین محصول را انتخاب کنید.

وجود مشکل در ترموکوپل آبگرمکن

وجود مشکل در ترموکوپل آبگرمکن و تعویض آن

می‌توان گفت که اصلی‌ترین علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن مربوط به خراب‌شدن ترموکوپل باشد. بعد از گذشت مدتی که از آبگرمکن و یا اجاق‌گاز استفاده می‌کنید ممکن است در اثر گرما نوک ترموکوپل پاره شود. برای فهمیدن این موضوع با دست زدن به ترموکوپل می‌توانید متوجه این موضوع شوید. چنانچه ترموکوپل خراب شده باشد به هنگامی که دکمه ولوم را رها می‌کنید شمعک روشن نمی‌ماند و خاموش می‌شود با تعویض ترموکوپل این مشکل به‌راحتی برطرف می‌شود.

البته برای تعویض ترموکوپل نیاز به مهارت و تجربه است چنانچه بدون آگاهی بخواهید این کار را انجام دهید ممکن است برای شما هزینه‌های زیادی را در برداشته باشد.

واشر دیافراگم آبگرمکن

عدم کارکرد واشر دیافراگم آبگرمکن

می‌تواند خاموش‌شدن شمعک آبگرمکن بر اصل عملکرد نامناسب واشر در دیافراگم آبگرمکن باشد هنگامی که بار داخل آبگرمکن کم می‌شود شمعک آبگرمکن نمی‌تواند شعله تولید کند و خودبه‌خود خاموش می‌شود در چنین مواردی ممکن است که آبگرمکن روشن است اما شمعک بعد از مدتی کوتاه خاموش می‌شود. همچنین ممکن است رسوبات در سر الکترود جمع شود و خراب یا فرسود شود. هنگامی که آبگرمکن را به‌صورت دوره‌ای سرویس می‌کنید از تعمیرکار بخواهید که چنانچه الکترودها کثیف است یا مشکلی دارد آن را برطرف سازد.

علت روشن نماندن شمعک وجود مشکل در بوبین است

بوبین یک سیم‌پیچ منظم و بسیار بلند است. ترموکوپل و بوبین هر دو در روشن نماندن شمعک تأثیر بسزایی دارند. به‌وسیله بوبینی میدان مغناطیسی به وجود می‌آید و ترموکوپل عمل می‌کند چنانچه این میدان ایجاد نشود گاز قطع می‌شود و شمعک آبگرمکن خاموش می‌گردد از سلامت بوبین باید اطمینان پیدا کنید و آن را چک کرد چنانچه خراب شده باشد.

شاید روشن نماندن شمعک هم یکی از علت هایی باشد که باعث خاموش شدن آبگرمکن  می شود.

آن را عوض نمایید تا شمعک بتواند روشن بماند چنانچه بوبین خراب شده باشد ابتدا چند ثانیه شمعک روشن می‌شود ولی بعد از چند ثانیه خاموش می‌شود. پیچ شمعک آبگرمکن دیواری را چک کنید اگر مشکل برطرف نشد باید با تعمیرکار تماس گرفته و آن را برطرف سازید.

آبگرمکن 120 لیتری برقی یکی از محصولات پیشنهادی است که ابعاد و ویژگی های منحصر به فردش باعث شده جزو یکی از پرفروش ترین محصولات باشد.

 

سوختن سنسور جوش

سوختن سنسور جوش

شرکت آزمایش این مورد را اینگونه بررسی می کند. معمولاً در بیشتر برندها سنسور جوش در قسمت پایین و بالای آبگرمکن وجود دارد یک قطعه بسیار کوچک که به‌وسیله دو رشته سیم به آن وصل شده که به آن سنسور آبگرمکن می‌گویند چنانچه سانسور به سوزد شمعک نمی‌تواند روشن بماند سنسور در آبگرمکن برای ایمنی و استاندارد وجود دارد. برای اینکه از سلامت سنسور مطمئن شوید باید سیم‌های آن را جدا کرد در نظر داشته باشید به‌صورت موقتی این کار مشکلی به وجود نمی‌آورد بعد از آن می‌توانید با فشار دادن دکمه ولوم شمعک را روشن نمایید.

بعد از اینکه دکمه را رها کردید اگر شعله خاموش نشد مشخص می‌شود که سنسور سوخته است باید بلافاصله دستگاه را خاموش کنید و سنسور سوخته را با سنسور جدید تعویض نمایید.سنسور دود و یا گاز در آبگرمکن‌های قدیمی وجود نداشت ولی در حال حاضر در تمامی آبگرمکن‌های دیواری و ایستاده سنسور وجود دارد. کار این قطعه این است که هنگامی که تشخیص دهد تهویه هوا مناسب نیست گاز قطع می‌شود.

تعویض ترموستات آبگرمکن یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید تا درگیر مشکلات بیشتری در آبگرمکن نشوید.

 

اگر شمعک و روی شعله روشن شود و بعد از چند لحظه خاموش شد این هشدار از سنسور گاز است و دلیل آن مناسب نبودن دودکش و تهویه هوا است. می‌تواند در لوله‌های دودکش گرفتگی وجود داشته باشد و این مشکل را به وجود آورد باید آن را چک کرده و برطرف سازید. یکی از قطعات حیاتی در آبگرمکن سنسور گاز است که هرگز نباید آن را حذف و یا قطع کرد.

با مطالعه ی مقاله خاموش نشدن آبگرمکن تمامی نکات مهم را بدانید و هنگام بروز اتفاق بدانید چه کاری انجام دهید!

علت روشن نماندن شمعک گرفتگی در پیلوت است

یکی از شایع‌ترین دلایل خاموش‌شدن شمعک آبگرمکن دیواری حجم کم آتش است که این حجم کم آتش شمعک و پیلوت به علت جرم‌گرفتگی در نازل شمعک است و می‌توان آن را تعمیر نمود. هرگونه آلودگی مانند چربی گردوغبار می‌تواند بر روی سوراخ‌های ریز نازل نشسته و باعث کثیفی آن شود یکی از دلایل خاموش‌شدن آبگرمکن دیواری از وجود این مشکل است.
ازبین‌بردن این مشکل کار بسیار راحتی است بادقت این سوراخ را تمیز کنید دقت کنید که از میخ برای تمیزکردن آن استفاده نکنید.

سایت hoffmannbros مقاله ای مرتبط با این موضوع منتشر کرده برای خواندن مقاله اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

سوختن سنسور جوش چه نتایجی در پی دارد؟

چنانچه سانسور به سوزد شمعک نمی‌تواند روشن بماند سنسور در آبگرمکن برای ایمنی و استاندارد وجود دارد.

وجود مشکل در ترموکوپل آبگرمکن ارتباطی با شمعک دارد؟

می‌توان گفت که اصلی‌ترین علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن مربوط به خراب‌شدن ترموکوپل باشد. بعد از گذشت مدتی که از آبگرمکن و یا اجاق‌گاز استفاده می‌کنید ممکن است در اثر گرما نوک ترموکوپل پاره شود.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه