بهترین یخچال فریزر کدام است؟⭐️ ایرانی یا خارجی

بهترین یخچال فریزر کدام است؟⭐️ ایرانی یا خارجی

بهترین یخچال فریزر

یکی از مهم‌ترین وسایلی که در خانه به کار می‌رود و وجود آن در هر خانه و مکانی ضروری انتخاب بهترین یخچال فریزر ❄️ می باشد، به دلیل اینکه یخچال فریزر یکی از ضروری‌ترین وسایل زندگی به‌حساب می‌آید خرید آن اهمیت زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که مردم ما با آن درگیر هستند این است که چه نوع یخچال فریزر را بخرند؟ بهترین یخچال فریزر موجود در بازار چیست؟ برای پیداکردن پاسخ و خرید بهترین یخچال فریزر سال 1400 با ما همراه باشید اما قبل از هرچیز اگر به دنبال یک برای خرید یخچال به دنبال یک راهنمای کامل می گردید توصیه می کنم حتما مقاله راهنمای خرید یخچال فریزر رو مطالعه کنید.

راهنمای خرید یخچال فریزر

 

یخچال فریزر ایرانی بخرند یا یخچال فریزر خارجی؟

آیا یخچال‌فریزرهای ایرانی دارای کیفیت و قابل‌اعتماد می‌باشند و می‌شود به آنها اعتماد کرد؟

حدوداً از ۵۰ سال قبل تا اکنون در وسایل صنعتی و خانگی کشور عزیز ما ایران پیشرفت‌های قابل‌توجه و چشمگیری داشته است به‌گونه‌ای که بعضی از مارک‌ها و وسایل و اقلام و خارجی در بازار ایران جایی ندارند و به راحتی می توان بهترین یخچال فریزر را انتخاب کرد. به طور مثال می‌توان از فریزرهای سوپرمارکتی را نام برد که توسط شرکت‌های تمام ایرانی تولید می‌شوند و در بازار فقط تیزرهای صندوقی را تنها با مارک ایرانی می‌توان تهیه کرد زیرا دارای کیفیت بسیار خوب و عالی می‌باشند ولی در مورد یخچال فریزر خانگی با کمی فکر و تعامل باید انتخاب کرد.

در ادامه مطالب زیر می‌خواهیم به‌نقد و بررسی درباره انواع یخچال‌های ایرانی بپردازیم و ببینیم بهترین یخچال فریزر های ایرانی کدام هستند پس با ما همراه باشید…

در سال‌های اخیر به علت بالارفتن قیمت ارز در ایران و گران شدن یخچال‌های نمونه خارجی استفاده از یخچال‌های ایرانی خیلی بیشتر از قبل شده است و به دلیل تنوع زیاد که در بازار به چشم می‌خورد انتخاب کردن یکی از مدل‌ها کار آسانی نیست و کار کمی سخت شده است.

انواع یخچال فریزر

به‌طورکلی اگر بخواهیم یخچال‌فریزرها را تقسیم‌بندی کنیم به دودسته تقسیم می‌شوند

یخچال‌فریزرهای خانگی و یخچال‌فریزرهای صنعتی ولی آنچه در این مقاله موردنظر ما است انواع مدل‌های یخچال فریزر خانگی می‌باشد.

بهترین یخچال‌ فریزرهای خانگی که در بازار ایران وجود دارند و دارای کیفیت خوبی می‌باشند به شرح زیر می‌باشند

 • یخچال فریزر دیفراست یا با برفک

 • یخچال فریزر نوفراست یا بدون برفک

 • یخچال پایین فریزر کشودار

 • یخچال بالا فریزر

 • یخچال فریزر سایدبای‌ساید

 • یخچال فریزر دوقلو یا کنار هم

 • یخچال فریزر یخ‌ساز دستی نیمه اتوماتیک

 • یخچال فریزر اتوماتیک یخ‌ساز دار

انواع یخچال فریزر

 آیا یخچال فریزر ایرانی خوب و باکیفیت است

ایران یک کشوری است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همیشه دچار نوسانات سیاسی و اقتصادی بوده است و این به‌خاطر سوء مدیریتی است که برخی مسئولان دارند اگرچه منابع زیادی در کشور عزیز ما ایران وجود دارد ولی هنوز آن‌طور که باید و شاید نتوانست اینکه یک جنس ایرانی را خوب به مردم معرفی کرده و آن را به‌خوبی بشناسند تا بتوانند مردم به آن اعتماد کنند اگر محصول دارای کیفیت عالی باشد نیاز به تبلیغ ندارد زیرا که خودبه‌خود مردم به‌طرف آن جذب می‌شوند برای خرید آن اقدام می‌کنند

به طور مثال می‌توان برنج ایرانی را نام برد که در دنیا حرف اول را می‌زند حالا اگر شما بخواهید برنج‌های کشورهای دیگر مانند برنج پاکستانی و هندی را تبلیغ کنید مردم چون از کیفیت برنج ایرانی آگاه هستند به‌طرف آنها نمی‌روند و یا کمتر به سمت آن می‌روند. از زمان انقلاب اسلامی به بعد لوازم‌خانگی در ایران پیشرفت‌های زیادی خط چشم‌گیری داشته است به‌گونه‌ای که توانسته است با نمونه‌های خارجی رقابت کند ولی بازهم مردم اعتماد کمتری به آن دارند.

یخچال فریزر با به‌عنوان یکی از لوازم‌خانگی می‌توان شناخت که در ۲۰ ساله اخیر پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته است. و انتخاب بهترین یخچال فریزر خانگی سخت شده است.

یکی از لوازمی که در کارهای اخیر مخصوصاً در ۲۰ سال قبل پیشرفت‌های زیادی پیدا کرده است یخچال فریزر می‌باشد.

تحریم‌ها باعث شده است که تولیدات داخلی کشور ما رشد زیادی پیدا کند ولی هیچ‌وقت تحریم باعث پیشرفت نمی‌شود چون همیشه برندهای کالاهای خارجی از ایران جلوتر بوده‌اند و با استفاده از تکنولوژی‌های نو و جدید وارد کشور ما می‌شوند. تولیدکنندگان ایرانی برای رقابت با تولیدکنندگان خارجی از مواد و قطعات خارجی وارد شده استفاده می‌کنند به طور مثال کمپرسورهای یخچال فریزر ایرانی از کشورهای دیگر مانند آلمان و کره وارد می‌شود و فقط بعضی از برندهای متفرقه به صورت محدود حسن از موتورهای چینی مورداستفاده قرار می‌دهند مانند کارخانه‌های یخچال‌سازی با درنظرداشتن قیمت یخچال‌های فریزر ایرانی خرید آنها نسبتاً به‌صرفه می‌باشند.

نقاط قوت و ضعف یخچال فریزر ایرانی

هر نوع برند و یا کالایی دارای یک نقاط ضعف و نقاط قوطی می‌باشد. این امر برای کالاهای ایرانی نیز صادق است. هنگامی که یک فناوری نو و جدیدی وارد می‌شود تکنولوژی قدیمی یک نقطه‌ضعف به‌حساب می‌آید پس همواره باید بهروز بود که این مخصوص تولیدکننده‌های خارجی می‌باشد. فقط تعدادی از برندهای کالاهای ایرانی هستند که همواره سعی و کوشش کرده‌اند که در زمینه تولید یخچال و فریزر از برندهای خارجی خود را عقب‌تر نبینند برای اینکه بفهمید یخچال فریزر ایرانی را چه مارکی بخرید و یا بهترین یخچال فریزر ایرانی کدام است؟ باید به نقاط قوت و نقاط ضعف توجه داشته باشید.

نقاط قوت یخچال فریزر ایرانی

 •  قیمت‌های مناسب و ارزان

 •  موتورهای خارجی دارای کیفیت و خوب

 •  داشتن تنوع انواع یخچال فریزر مناسب بافرهنگ ایران

 •  در همه جای ایران خدمات پس از فروش وجود دارد

 •  تعداد زیادی نمایندگی فروش و دسترسی آسان به آن ها

نقطه‌ضعف یخچال فریزر ایرانی

 •  وجود صدا در بعضی از مدل‌های آن

 •  بی‌کیفیت بودن جنس پلاستیک طبقه‌ها در بعضی از برندها

 •   ضعیف بودن خدمات‌دهی

 •  نداشتن تنوع در رنگ‌بندی

 •  استفاده نشدن از فناوری‌های به‌روز دنیا

چه مارکی را به‌عنوان بهترین یخچال فریزر ایرانی می‌توان معرفی کرد؟

بعد از تصمیم‌گیری درباره خرید یخچال فریزر ایرانی باید توجه داشته باشیم و تصمیم بگیریم که کدام مارک اعتماد کنیم.

هنگامی که برای خرید وارد بازار می‌شوید نام‌ها و برندهای مختلفی را روبروی خود می‌بینید که اکثریت آنها نام‌های آشنایی نیستند ولی فروشنده از کیفیت و خوب بودن آن برای شما می‌گوید. حالا ممکن است که این حرف صحت داشته باشد ولی نیست که بسیار بزرگ است شما دو انتخاب پیشروی خود دارید یکی اینکه می‌توانید ریسک کنید و یخچال و کالایی را که تازه‌وارد بازار شده است و نام‌ آشنای را ندارد امتحان کنید و دیگر اینکه می‌توانید با اطمینان از برندهای معتبری که در بازار وجود دارد خریداری کنید.

این‌گونه می‌توان گفت بهترین یخچال‌ فریزر هایی که در بازار وجود دارند یخچال‌هایی هستند که دارای برند معروف باشند و به‌اصطلاح امتحان خود را پس داده باشند.

همان‌طور که می‌دانید برند لوازم‌خانگی آزمایش با بیش از 60 سال سابقه در عرصه تولید لوازم‌خانگی می‌تواند گزینه مناسبی برای اعتماد شما باشد.

برخی از یخچال های آزمایش

یخچال فریزر مدل‌ فریز بالایخچال فریزر تک درب یخچال فریزر مدل فریزر پایین  یخچال فریزر مدل‌ فریز بالا یخچال فریزر دوقلو

موتورهای یخچال ایرانی

در حال حاضر موتور و کمپرسورهای یخچال‌های ایرانی به دودسته تقسیم می‌شوند که موتورهای معمولی و موتورهای اینورتور نام دارند.

در یخچال‌هایی که دو درب در پایین و بالا دارند بیشتر موتورهای معمولی به کار برده می‌شود و موتورهای اینورتور را برای یخچال‌های سایدبای‌ساید که راندمان و قدرت بالا و بیشتری دارند مورداستفاده قرار می‌گیرد. در زمان‌های قدیم استفاده کردن از موتورهای یخچال در میان برندهای داخلی بیشتر رواج داشت.

در حال حاضر بر روی یخچال‌ها بیشتر موتور یخچال تک یا هیتاچی که چینی هستند مورداستفاده قرار می‌گیرد درصورتی‌که در زمان‌های گذشته بیشتر بر روی موتورهای ایرانی از موتورهای کره‌ای استفاده می‌شد ولی در شرایط تحریمی که در این زمان وجود دارد این محصولات دارای قیمت بسیار بالایی بوده و خیلی کم از آنها استفاده می‌شود. به‌طورکلی هرکدام از این موتورها بر اساس قدرت و اسب بخاری که دارند به دسته‌های گوناگون و مختلفی تقسیم می‌شود. در یخچال‌فریزرهای سایدبای‌ساید هم شاهد وجود موتورهای اینورتور جدید و نو می‌باشیم. برای جایگزین‌کردن موتورها بستگی به‌نوعی یخچال از مدل خاصی استفاده می‌شود.

موتورهای معروف و مشهور در نفوس به علت داشتن قدرت بالا دارای قیمت بسیار بالایی هستند و برای یخچال‌های سایدبای‌ساید بیشتر مناسب هستند.

اگر نشتی یا آب دادن یخچال براتون مشکل ساز شده توصیه میکنم حتما مقاله زیر رو مطالعه کنید

نشتی یا آب دادن یخچال

 دسته‌بندی یخچال‌های ایرانی برند آزمایش بر طبق کیفیت بر اساس نظر کاربران

دسته‌بندی و بررسی اختلال‌های ایرانی را از جنبه‌های گوناگون و مختلفی می‌توان انجام داد. بررسی کردن کیفیت یخچال ایرانی، بررسی کردن قیمت یخچال ایرانی، بررسی کردن اندازه و سایز و همچنین بررسی کردن فناوری‌هایی که در یخچال فریزر به‌کاررفته است می‌تواند از جمله معیارهایی باشد که قابل‌بررسی است.

در این مقاله به‌طورکلی قرار است که همه انواع مدل‌های یخچال‌فریزرهای آزمایش را با هم به صورت کلی مورد بررسی قرار دهیم.

پرفروش‌ترین یخچال ایرانی

شرکت آزمایش یکی از متداول‌ترین پرسش‌ها و پرفروش‌ترین یخچال‌های ایرانی می‌باشد در حال حاضر باتوجه‌به این مطلب که قیمت یخچال‌های خارجی در بازار بسیار بالا رفته است تقاضا در بازار برای تولیدات ایرانی بالا رفته و به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است و همین علت در بین شرکت‌های ایرانی تولیدکننده یخچال فریزر رقابت شدیدی به وجود آمده است

کم‌مصرف‌ترین یخچال ایرانی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای خرید یخچال باید به آن توجه داشته باشیم مصرف پایین یخچال فریزر می‌باشد به همین علت در ادامه مطلب به بررسی و نقد یخچال‌های ایرانی سراغ یخچال‌های که مصرف کمتری دارند می‌رویم.

پرسش های متداول

یخچال ایرانی ارزان تر است یا خارجی؟

در اکثر برندها قیمت متفاوت است اما معمولا یخچال های ایرانی با حفظ کیفیت قیمت پایین تری نسبت به یخچال های خارجی دارند.

بهترین ترین مارک یخچال فریزر چیست؟

تجربه ثابت کرده است که هرچه برند سابقه و تجربه بیشتری داشته باشد محصولات با کیفیت تری را هم ارائه می کند. در حال حاضر لوازم خانگی آزمایش با بیش از 60 سال سابقه یکی از بهترین برند های موجود در بازار است.

بهترین و ارزان ترین یخچال فریزر موجود چیست؟

یخچال های کمبی یکی از بهترین و رایج ترین یخچال های حال حاضر است که مدل های مختلفی دارند و نسبت به کارایی بالا قیمت پایین تری نسبت به سایر یخچال ها دارند.

چه نوع یخچال فریزر را بخریم؟ ایرانی یا خارجی؟

شرکت آزمایش یکی از پرفروش‌ترین یخچال‌های ایرانی می‌باشد در حال حاضر باتوجه‌به این مطلب که قیمت یخچال‌های خارجی در بازار بسیار بالا رفته است تقاضا در بازار برای تولیدات ایرانی بالا رفته و به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است و همین علت در بین شرکت‌های ایرانی تولیدکننده یخچال فریزر رقابت شدیدی به وجود آمده است. پس در نتیجه یخچال فریزر ایرانی می تواند گزینه مناسبی برای خرید یخچال فریزر باشد.

حرف آخر آزمایش

خرید لوازم خانگی ایرانی پیامدهای مثبت زیادی را به همراه دارد، تولید کنندگان باید بتواند با توجه به نیاز مخاطب محصول با کیفیت و مقرون به صرفه ای را تولید و به بازار عرضه کنند. قطعا هرچه حمایت شما از کالای ایرانی بیشتر شود، کیفیت کالاهای ایرانی روز به روز بهتر می شود.

نویسنده : محمد تاج مزینانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran