پکیج یا بخاری

پکیج یا بخاری

آنچه در این مقاله می خوانید

انتخاب شما برای یک وسیله گرمایش کدام است پکیج یا بخاری؟ به چه علت؟با شروع شدن فصل سرد زمستان اولین کاری را که ما به آن اهمیت می‌دهیم گرم‌کردن فضای داخلی خانه است. شرکت آزمایش قصد دارد که در این مقاله شما را با دو وسیله گرمایشی آشنا سازد. بخاری یا پکیج؟هر دو یک وسیله گرمایشی هستند که در ادامه آن‌ها را باهم مقایسه می‌کنیم.

اما قبل از شروع به شما پیشنهاد میکنیم راهنمای خرید بخاری بر اساس متراژ را بخوانید.

برای اینکه بخواهیم این دو وسیله گرمایشی را باهم مقایسه کنید باید بدانید که با شروع شدن فصل سرد زمستان اولین کاری را که ما به آن اهمیت می‌دهیم گرم‌کردن فضای داخلی خانه است. شرکت آزمایش قصد دارد که در این مقاله شما را با دو وسیله گرمایشی آشنا سازد.

برای اینکه بخواهیم این دو وسیله گرمایشی را باهم مقایسه کنید باید بدانید که پکیج یا بخاری چه وسایلی هستند و درباره معایب و مزایای آن اطلاعاتی داشته باشید.در ادامه مطالب درباره سؤالاتی مثل: مقرون‌به‌صرفه‌تر بودن، ایمنی بالاتر، فضای اشغال شده موردنظر و ازاین‌قبیل سؤال‌ها که در ذهن شما ممکن است به وجود آید می‌پردازیم.

اگر می خواهید بخاری آزمایش را خریداری کنید به سایت ما مراجعه کنید و ببینید طبق راهنمای خرید بخاری گازی قیمت مناسب موارد مهم را مطالعه کنید تا بتوانید محصول بهتری را خریداری کنید.

پکیج چیست؟

یک سیستم گرمایشی که برای سیستم‌های گرمایشی گذشته جایگزین خوبی به‌حساب می‌آید پکیج نام دارد. درگذشته به‌جای استفاده از پکیج در ساختمان‌ها از شوفاژ برای گرمای منازل و تأمین آب گرم استفاده می‌کردند.

شوفاژ یا موتورخانه که احتیاج به یک مکان جداگانه‌ای داشت و فضای زیادی را اشغال می‌کرد و علاوه‌برآن هزینه زیادی را در برداشت و در قدیم بیشتر از آن استفاده می‌شد ولی در حال حاضر پکیج یک جایگزین خوب و مناسبی است که توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند و احتیاجی به موتورخانه و یا فضای جداگانه ندارد.و همچنین نگرانی هایی مانند شکستن شیشه سکوریت و.. را ندارید.

مزایای بیشتر برای کدام است؟پکیج یا بخاری؟

اکنون که با پکیج آشنا شدید بهتر است که مزایا و معایب بخاری گازی و یا پکیج را بهتر بشناسید و خودتان بتوانید به این سال که پکیج بهتر است یا بخاری پاسخ دهید.از هنگامی که پکیج‌ها به‌جای موتورخانه جایگزین شدند هر واحد مسکونی به طور مستقل و جداگانه آب گرم و گرمای خانه خود را مدیریت می‌کند.

پکیج دارای کارکردی آرام بوده و هیچ‌گونه صدای ندارد. در حالی که ممکن است صدای بخاری برای شما آزار دهنده باشد، همچنین در منزل فضای کمتری را اشغال می‌کند و از نظر ایمنی به دلیل وجود سنسورهای آب گرم و سنسور دود دارای ایمنی بالای است. یکی دیگر از مزیت‌های پکیج تنظیم کردن دمای پکیج به‌اندازه دلخواه است.

معایب پکیج چیست؟

اگرچه پکیج دارای مزیت‌های زیادی است ولی معایب آن را هم باید در نظر بگیریم. پکیج نسبت به موتورخانه عمر کمتری را دارد و اگر چنانچه برق قطع شود پکیج دیگر کارایی نخواهد داشت. استفاده از سیستم گرمایشی پکیج در متراژهای بالای ۳۰۰ متر کارایی بسیار کمی دارد. به همین دلایل بسیاری از مردم از پکیج استفاده نمی‌کنند.اگر دوست دارید علاوه بر مطالب مهم پکیج یا بخاری مطالب مهم درباره ی محصولات دیگر مثل انواع هیتر را هم بخوانید پیشنهاد میکنیم حتما به سایت آزمایش سر بزنید.

بخاری چیست؟

اکنون که با پکیج آشنا شدید می‌خواهیم در مورد بخاری صحبت کرده و با این وسیله گرمایشی بیشتر آشنا شویم.برای گرم‌کردن خانه‌ها و محیط کار در فصل زمستان از وسیله گرمایشی به نام بخاری استفاده می‌شود در حال حاضر بیشتر بخاری‌ها با وسیله گاز طبیعی و گاز مایع کار می‌کنند و یکی از مشهورترین وسیله برای گرم‌کردن محیط است که هوای اطراف را با منتقل کردن گرما به‌سرعت گرم می‌کند.

که انواع مختلفی از آن در بازار موجود است مثل بخاری هیزمی و … که در جاهای ختلفی استفاده می شود.

مزایای-بخاری

بخاری چه مزایایی دارد؟

بخاری نصب و راه‌اندازی آسانی دارد و همچنین قیمت آن نسبت به سایر پایین‌تر است یکی دیگر از مزایای آن این است که برای نگهداری این وسیله گرمایشی هزینه کمتری را باید پرداخت و همچنین گرمای بخاری قابل‌قبول است.

آلایندگی کدام یک بیشتر است پکیج یا بخاری؟

میزان آلایندگی در شوفاژ بسیار کمتر از بخاری است ولی رادیاتورهای شوفاژ هوای داخلی ساختمان را جابه‌جا می‌کند و گردوغبار به وجود می‌آورند که بر روی وسایل می‌نشیند و این کمترین اندازه آلایندگی است که به‌وسیله سیستم گرمایشی تولید می‌شود.

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای وسیله گرمایشی منزل شما به وجود آید تعمیر فندک شومینه گازی است که با خواندن مقاله ی گفته شده می توانید آن را درست کنید.

اما در بخاری به علت سوختن گاز مایع روی دیوارها و پرده‌ها دوده و سیاهی می‌نشیند علاوه‌برآن ممکن است که بر روی دیوار کاغذ دیواری به علت گرمای زیاد لوله، لکه‌های سوختگی و زردرنگ به وجود آید چیزی که واضح است آلایندگی پکیج خیلی کمتر از بخاری است.

کدام یک فضای بیشتری را اشغال می‌کند پکیج یا بخاری؟

در حال حاضر انواع بخاری‌های گوناگون طراحی شده است و هرکدام فضایی را اشغال می‌کند و به دلیل استفاده از لوله بخاری فضای قابل‌توجهی را اشغال کرده که با پکیج قابل‌مقایسه نیست. و همین طور اگر گرم نشدن لوله بخاری اتفاق بیافتد در محیط خانه خطر زیادی ایجاد می شود.چنانچه شما از بخاری استفاده می‌کنید به قسمت فضای زیر بخاری هیچ‌گونه دسترسی ندارید و این فضا در فصل سرما اشغال می‌شود ولی با جمع‌کردن بخاری در فصل گرد می‌توانید از این فضا استفاده کنید.

مقدار فضای را که پکیج اشغال می‌کند نسبت به بخاری بسیار کمتر است در حال حاضر پکیج به‌صورت تابلو تزیینی و بر روی دیوار نصب می‌شود و در اتاق در گوشی‌ای به شکل آینه قدی است. مدل دیگر از رادیاتورهای آن‌ها به‌صورت طولی هستند که رادیاتورهای قرنیزی نامیده می‌شوند که هیچ‌گونه فضای را اشغال نمی‌کند. پکیج‌ها هم بر روی بالکن و روی دیوار نصب می‌شود و فضای را در داخل منزل به خود اختصاص نمی‌دهد. و همین طور نگران اتفاقی مثل خاموش شدن بخاری نیستید.

معایب بخاری چیست؟

چنانچه بخاری به‌صورت درست و استاندارد نصب نشود خطراتی مانند گازگرفتگی را در پی دارد. بخاری یک فضا و مکان مخصوص به خود را اشغال می‌کند که این جزء معایب آن به‌حساب می‌آید همچنین در فصل‌های گرم سال این وسیله را باید جمع کرد و در انباری گذاشت به همین دلیل مشکل جابه‌جایی دارد.امروزه بسیار در طراحی بخاری‌ها تلاش و کوشش شده است تا نمونه‌ای زیبا را تولید کنند ولی باز هم در ظاهر مثل پکیج‌ها نیستند.

اکنون با مزایا و معایب بخاری و پکیج بیشتر آشنا شدید اکنون به سراغ این سال می‌رویم که کدام یک بهتر هستند؟ البته ممکن است که از نظر فردی جواب افراد متفاوت باشد.برای پاسخ به این سال باید بیشتر دقت کنیم و مسائلی مانند مقرون‌به‌صرفه بودن، کدام فضای بیشتری را اشغال می‌کند و کدام بازدهی بیشتری دارد را مورد بررسی قرار دهیم.

از-نظر-ایمنی-کدام-را-انتخاب-کنیم-پکیج-یا-بخاری؟

از نظر ایمنی کدام را انتخاب کنیم پکیج یا بخاری؟

همان گونه که گفتیم بخاری به‌وسیله گاز مایع کارکرده و گاز مایع چون که ماده شیمیایی خطرناکی است خطرات بیشتری را نسبت به پکیج در برخواهد داشت همچنین دودکش بخاری گازی در پشت‌بام نصب می‌شود و باید آن را به‌صورت دوره‌ای چک کرد تا مسدود نشود و جان افراد به خطر نیفتد. چنانچه کلاهک به‌خوبی نصب نشده باشد و یا دودکش مسدود شده باشد.

خطرات بسیاری را در بر دارد که هرساله با آغاز فصل زمستان شاهد این خبرها و مرگ‌ومیرهای عزیزانمان به علت گازگرفتگی به‌وسیله بخاری را شاهد هستیم. همچنین برای اتصال بخاری به گاز باید از شیلنگ‌های استاندارد استفاده کرد و همواره چه کرد که نشتی نداشته و یا سوراخ نشده باشند.آنچه واضح و مشخص است این است که بخاری‌های برقی خطرات بخاری‌های گازی را ندارند.ولی از نظر گرمایشی اصلاً قابل‌مقایسه با بخاری گازی و پکیج نمی‌باشند و چنانچه بیش از اندازه المنت آنها داغ شود باعث آتش‌سوزی می‌شود.

آیا با انواع بخاری و نکات مهم مربوط به آن آشنایی دارید؟

ایمنی پکیج

خطراتی که در پکیج وجود دارد بسیار کمتر از بخاری‌ها است ولی نباید خطرات آن را نادیده گرفت در پکیج‌های نوع جدید با استفاده از سیستم‌های ایمنی و نصب سنسور مونوکسید کربن در محل نصب دستگاه از بروز خطرات جلوگیری می‌شود.

قابلیت گرم‌شدن کف ساختمان توسط شوفاژ

در فصل سرما بیشتر افراد از سرد بودن کف ساختمان خود شکایت دارند اگر چنانچه دوست دارید که کف ساختمان گرم باشد حتماً در انتخاب کردن پکیج یا بخاری دقت داشته باشید این قابلیت در بخاری وجود ندارد.چنانچه در مناطقی زندگی میکنید که برق به صورت مدام قطع می شود به شما توصیه می کنیم که به جای شوفاژ و پکیج از بخاری استفاده کنید زیرا با قطع شدن برق پکیج دیگر کارایی ندارد.

برای کسب اطلاعات شما ما مقاله ای با نام سنسور حرارتی ods ارائه دادیم تا هنگام مواجه با آن مشکل بتوانید به راحتی آن را حل کنید.

منتقل کردن سیستم گرمایشی کدام بهتر است؟ پکیج یا بخاری؟

تفاوت دیگری که شما می توانید پکیج یا بخاری را انتخاب کنید مربوط به سیستم گرمایشی است.بخاری و پکیج در انتقال و جابه‌جایی آن است اگر شما قصد دارید که اسباب‌کشی کنید به‌راحتی می‌توانید با بخاری را جابه‌جا نمایید و در هر قسمت که می‌خواهید قرار دهید ولی سیستم گرمایشی پکیج قابل‌حمل و نابجا نمی‌باشد.

پکیج یا بخاری کدام به صرفه تر است؟

درباره این موضوع باید به چندین نکته توجه داشت که اولین نکته آن قیمت پکیج یا بخاری که همه می‌دانند که قیمت اولیه برای نصب و راه‌اندازی بخاری خیلی کمتر از نصب و راه‌اندازی پکیج است. نکته بعدی که باید به آن توجه کرد هزینه سوختی است که این دو وسیله برای ایجاد حرارت احتیاج دارند بخاری‌های گازی فقط از گاز استفاده می‌کنند.

و شما باید هزینه گاز مصرفی را پرداخت کنید اما پکیج علاوه بر استفاده از گاز، از انرژی برق هم استفاده می‌کند بنابراین هزینه‌ای که ماهانه برای سوخت پکیج پرداخت می‌کنید از هزینه‌های سوخت بخاری بیشتر است.

آب-مصرفی-پکیج

آب مصرفی پکیج

باید به این نکته توجه داشت که برعکس تصور بعضی از مردم که فکر می‌کنند پکیج چون از آب گرم استفاده می‌کند مصرف آب بیشتری دارد ولی این تصور غلط است. شما با استفاده کردن از پکیج، قبض آب بیشتری را پرداخت نخواهید کرد آبی را که شوفاژ یا پکیج استفاده می‌کند همان آب موجود در لوله‌کشی آشپزخانه ساختمان است.

پیشنهاد ویژه: خرید با قیمت بی نظیر و بدون تکرار محصول بخاری گازی28 هزار

هزینه آبگرمکن

چنانچه شما از پکیج استفاده می‌کنید دیگر نیازی نیست برای تأمین آب گرم، آبگرمکن جداگانه خریداری کنید زیرا پکیج هم آب گرم ساختمان را تهیه می‌کند و هم فضای داخلی را گرم می‌کند چنانچه شما بخواهید از بخاری استفاده کنید باید آب‌گرم‌کن هم خریداری نمایید. ولی پکیج به‌تنهایی کار این دو را انجام می‌دهد.

پکیج یا بخاری از نظر بازه حرارتی چه تفاوتی دارند؟

برای انتخاب پکیج یا بخاری باید بازده حرارتی آن را در نظر بگیرید. در بخاری چون از گاز استفاده می‌شود بازده حرارتی آن نسبت به پکیج بیشتر است اگر شما بازدهی پکیج را بالا ببرید می‌بینید که هزینه‌های برق و گاز در مقایسه با بخاری بیشتر می‌شود. همان گونه که می‌دانید .

پکیج چون آب گرم رادیاتور و آب گرم مصرفی ساختمان مانند: آشپزخانه و سرویس بهداشتی را تهیه می‌کند ممکن است که با افت فشار آب گرم روبه‌رو شوید. بخاری چون‌که با استفاده از شعله مستقیم فضای داخلی را گرم می‌کند بازده و گرمای آن بیشتر است.

همان‌طور که می‌دانید نصب و راه‌اندازی بخاری احتیاج به لوله بخاری، شیلنگ و بست دارد ولی برای راه‌اندازی و نصب سیستم گرمایشی پکیج لازم است که لوله‌کشی ساختمان به‌صورت توکار انجام گیرد و نصب بخاری راحت‌تر از پکیج است.

زیبایی کدام یک بیشتر است؟

اگرچه برابر نظر افراد زیبایی به‌صورت سلیقه‌ای و فردی است اما می‌توان گفت که این دو وسیله تفاوت‌های زیادی با هم دارند.در حال حاضر بخاری‌ها در انواع مختلف و ظواهری زیبا طراحی شده است مثلاً برای اتاق کودک با طراحی کودکانه است و برای پذیرایی با طرح شومینه طراحی شده است.

ولی با همه این طرح‌های گوناگون که برای بخاری‌ها ارائه شده است تولیدکنندگان شوفاژ و پکیج نقش‌ها و طرح‌های متفاوتی را تولید کرده‌اند. مثل: رادیاتورهای قرنیزی، پنلی، پره‌ای، شیشه‌ای و‌ … که از انواع طرح‌های زیبای شوفاژ به‌حساب می‌آیند.

بیشتر بخوانید: دود کردن شومینه

قابلیت استفاده در حمام

در انتخاب پکیج یا بخاری دقت کنید زیرا چیزی که واضح هست این است که از پکیج و رادیاتور می‌توان در حمام استفاده کرد و در فصل زمستان هنگام ورود به حمام هیچ‌گونه احساس سرما نخواهید کرد و منتظر نمی‌شوید که محیط به‌وسیله بخار آب گرم، گرم شود.

بیشتر بخوانید: تعویض شیشه شومینه

سخن پایانی

با شروع شدن فصل سرما به دنبال یک سیستم گرمایشی مناسب می‌گردیم سعی کردیم در این مقاله از شرکت آزمایش تفاوت‌های اصلی پکیج یا بخاری را بررسی کنیم در بعضی از موارد پکیج بهتر و در برخی از موارد بخاری کارایی بیشتری دارد. اکنون شما باید تصمیم بگیرید و ببینید کدام موضوع برای شما اهمیت بیشتری دارد و بر اساس آن بتوانید یک انتخاب خوب و مناسب داشته باشید.

به شما توصیه می‌کنیم که از هرکدام از وسایل که استفاده می‌کنید پکیج یا بخاری فرقی ندارد باید نکات ایمنی را رعایت نمایید.چه وسایلی هستند و درباره معایب و مزایای آن اطلاعاتی داشته باشید.در ادامه مطالب درباره سؤالاتی مثل: مقرون‌به‌صرفه‌تر بودن، ایمنی بالاتر، فضای اشغال شده موردنظر و ازاین‌قبیل سؤال‌ها که در ذهن شما ممکن است به وجود آید می‌پردازیم.به شما توصیه می‌کنیم که از هرکدام از وسایل که استفاده می‌کنید نکات ایمنی را رعایت نمایید.

با افزایش روز به روز قیمت ها برای لوازم خانگی، برای اینکه بتوانید بخاری گازی 24000 را خریداری کنید شرکت آزمایش به شما پیشنهاد خرید و فروش اقساطی آنلاین را می دهد.

سایت blog.totalhomesupply مقاله ای با موضوع راهنمای کلی بخاری گازی ارائه داده به می توانید آن را بخوانید.کلیک کنید

 

سوالات متداول

قابلیت گرم‌شدن کف ساختمان مختص کدام است؟ پکیج یا بخاری؟

در فصل سرما بیشتر افراد از سرد بودن کف ساختمان خود شکایت دارند اگر چنانچه دوست دارید که کف ساختمان گرم باشد حتماً در انتخاب کردن پکیج یا بخاری دقت داشته باشید این قابلیت در بخاری وجود ندارد.

اگر جای کمی دارید کدام مورد برای شما بهتر است؟

مقدار فضای را که پکیج اشغال می‌کند نسبت به بخاری بسیار کمتر است در حال حاضر پکیج به‌صورت تابلو تزیینی و بر روی دیوار نصب می‌شود و در اتاق در گوشی‌ای به شکل آینه قدی است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه