دود کردن شومینه هیزمی

8 دلیل دود کردن شومینه هیزمی

آنچه در این مقاله می خوانید

هنگامی که شومینه هیزمی را روشن می‌کنید ممکن است اول با مشکل دود کردن شومینه هیزمی روبه رو شوید که باید دود و بخار از راه دودکش به قسمت بالا حرکت کند و هرگز نباید خانه پر از دود بشود. اما چنانچه برای دودکش شما مشکلی به وجود آید به‌ جای اینکه از راه دودکش به قسمت بالا برود وارد محیط خانه می‌شود و خیلی سریع تمام فضا را پر می‌کند.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث دود کردن شومینه هیزمی می‌شود مثل خراب شدن دمپر شومینه هیزمی و… برای برطرف‌کردن این دود می‌توانید ادامه این مقاله را بخوانید.برای اطلاع از تمامی قیمت های بخاری و محصولات آزمایش می توانید به سایت مراجعه کنید و با مطالعه نکات مهم قبل از خرید بخاری  به شما کمک میکنیم تا بهترین محصول را بخرید.

دمپر-بسته

 دود کردن شومینه هیزمی به چه علت است؟

شومینه ممکن است دردسر های زیادی برای شما داشته باشد برای مثال تعویض شیشه شومینه و …، قصد داریم در ادامه به دلایلی که باعث بروز دود کردن شومینه هیزمی می‌شود بپردازیم. دود دادن شومینه هیزمی ممکن است به دلایل زیر باشد.

دمپر بسته

۱- دمپر بسته: هنگام استفاده کردن از شومینه یکی از نکاتی را که باید رعایت کنید این است که ابتدا باید دمپر را به‌صورت کامل باز کنید و بعد شومینه را روشن کنید چنانچه دمپر به‌صورت کامل باز نباشد امکان ورود دود به محیط وجود دارد و این مسئله می‌تواند یکی از دلایل دود کردن شومینه هیزمی باشد زیرا دود به‌صورت کامل خارج نمی‌شود.

نادیده‌گرفتن همین یک کاری که به نظر ساده می‌آید ممکن است که باعث پرشدن فضا از دود شود. به این نکته توجه داشته باشید هنگامی که از شومینه استفاده نمی‌کنید دمپر را باید به‌صورت کامل ببندید ولی هنگامی که شومینه روشن است باید آن را باز نمایید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید تعمیر فندک شومینه گازی زیرا اگر به موقع تعمیر نشود ممکن است مشکلات زیادی را به وجود اورد .

۲ -دودکش بیش از اندازه سرد است: و نیازمند یک جریان صعودی است. معمولاً دودکش‌ها را بر روی دیوارهای خارجی خانه می‌سازند و در معرض جریان هوای سرد قرار دارد به دلیل اینکه هوای سرد سنگین و متراکم‌تر از هوای گرم است، باعث می‌شود که هوای سرد دود را به قسمت داخلی بکشد برای برطرف‌کردن چنین مشکلی می‌توانید از پنکه‌های سقفی و پنکه‌های دیگر استفاده کنید و یا اینکه چنانچه حس کردید که دودکش بیش از اندازه سرد شده است .

درباره ی سرد بودن در بخاری هم مشکلی این چنینی وجود دارد که با نام گرم نشدن لوله بخاری می توانید بخوانید.

شما می‌توانید مقداری کاغذ و روزنامه را بسوزانید تا حرارت آن وارد لوله بخاری شود و آن را کمی گرم نماید برای انجام‌دادن این کار از دستکش مخصوص استفاده کرده و نکات ایمنی را رعایت نمایید.

۳ -دمپر باز بوده ولی کار نمی‌کند: گاهی اوقات می‌بینیم با اینکه دمپر باز است ولی کار نمی‌کند و خانه پر از دود می‌شود در این صورت مشکل از دمپر نیز و مشکل از دودکش است چند دلیل وجود دارد که می‌تواند باعث دود کردن شومینه هیزمی یا بخاری هیزمی شود یکی از آنها این است که دودکش بر اثر ساختن لانه توسط پرندگان مسدود شده باشد و یا اینکه به‌وسیله آشغال و زباله در دودکش گرفتگی به وجود آمده باشد.

در چنین شرایطی دود نمی‌تواند به‌صورت کامل از دودکش خارج شده و وارد محیط می‌شود. شما باید ابتدا به پشت‌بام بروید و بررسی کنید چیزی مانع خروج دود نباشد و یا اینکه می‌توانید لوله دودکش را بررسی کرده و به‌خوبی تمیز نمایید برای این کار می‌توانید از افراط متخصص و ماهر کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید تا بتوانید با حداقل هزینه مشکل خود را رفع کنید: شمعک بخاری

۴ -یکی دیگر از دلایل دود کردن شومینه هیزمی اندازه غلط و اشتباه دمپر است: دمپرها در سایز و اندازه و اشغال گوناگون طراحی شده‌اند به همین علت باید دمپری را انتخاب کنید که مناسب برای شومینه شما باشد چنانچه دمپر با شومینه تناسب نداشته باشد ممکن است که دود داخل آن جمع شده و در نتیجه به داخل محیط برگردد. چنانچه مشکل به این دلیل بود می‌توانید با کمک‌گرفتن از متخصصان آن را بررسی کنید و دمپری مناسب با شومینه خود تهیه نمایید تا دود به‌راحتی از دودکش خارج شود.

۵- فشار هوای خانه: بعضی اوقات در خانه‌ها و منزل مخصوصاً خانه‌های نو و جدید که عایق‌کاری بسیار خوبی دارد خود این موضوع می‌تواند باعث به‌وجودآمدن فشار هوای رقابتی هنگام استفاده کردن از شومینه شود و دلیل دود کردن شومینه هیزمی این فشار هوا باشد این مشکل را به‌راحتی و آسانی و با باز کردن پنجره می‌توان برطرف کرد. با باز کردن پنجره فشار هوا متعادل شده و دود می‌تواند به‌راحتی از دودکش خارج شود.

پیشنهاد استثنایی: خرید محصول بی نظیر به نام بخاری گازی 24000

فن شومینه

۶- وجود نداشتن فن در خانه: در بعضی اوقات با نصب کردن یک فن ساده در بالای دودکش می‌توان این مشکل را برطرف کرد اگرچه نصب کردن فن می‌تواند هزینه‌های را در برداشته باشد اما چنانچه شما بخواهید برای برطرف‌کردن دود شومینه راه حلی را پیدا کنید می‌تواند استفاده از فن یک راه‌حل مناسبی باشد.

همواره به این نکته بسیار توجه داشته باشید که هنگامی که شومینه روشن است نباید دود در خانه جمع شود اگر چنین اتفاقی بیفتد باید به دنبال برطرف‌کردن این مشکل باشید شما می‌توانید با یک متخصص تماس گرفته و راه‌حل درست را از او بخواهید. افرای متخصص می‌توانند با پیداکردن مشکل آن را برطرف سازند.

مرطوب-و-نمناک-بودن-هیزم

۷ -مرطوب و نمناک بودن هیزم: چنانچه هیزم مرطوب یا خیس باشد نمی‌تواند به‌خوبی بسوزد و حرارت مناسب را برای دودکش به وجود آورد چنانچه متوجه صدای خش‌خش شدید و یا اینکه دیدید هیزم دود می‌کند احتمالاً هیزم شما مرطوب و خیس بوده است. برای فهمیدن این کار می‌توانید قبل از اینکه شومینه را روشن کنید و چوب را داخل آن قرار دهید دوتکه هیزم را برداشته و با به‌هم‌زدن آنها امتحان کنید که آیا هیزم رطوبت دارد یا خشک است.

حواستان باشد که این بی توجهی ها باعث شکستن و  تعویض شیشه شومینه نشود.چنانچه هنگام به‌هم‌زدن صدای کوبنده‌ای شنیدید هیزم خیس است ولی اگر صدای تند و تیزی به گوش شما رسید به این معنا است که هیزم کاملاً خشک شده است.

۸ -شومینه بد ساخته شده است: چنانچه بعد از بررسی کردن موردی که در بالا گفته شد دید که مشکل وجود دارد و برطرف نشده است می‌توان گفت که به دلیل دود کردن شومینه هیزمی در ساخته‌شدن آن باشد شومینه شما به‌صورت بدی ساخته شده و استاندارد نمی‌باشد طراحی بد شومینه می‌تواند دلیل دود کردن شومینه باشد و عامل دیگری مثل: اندازه و حجم دودکش، اندازه دهانه شومینه، اندازه و ارتفاع دمپر و دودکش همگی می‌توانند در کارکردن شومینه شما نقش بسزایی را ایفا کنند.

آیا تفاوت بخاری گازی با برقی را می دانید؟ به نظر شما دانستن این تفاوت ها چه سودی برایتان دارد؟

به چه علتی باید کردن شومینه را بررسی نمایید؟

دود کردن شومینه هیزمی ممکن است خطرناک باشد زیرا دودی که از سوختن چوب به وجود می‌آید برای سلامتی انسان مضر است اگرچه بوی خوبی دارد اما می‌تواند مشکلاتی را برای سیستم تنفسی و چشم به وجود آورد. مشکلاتی مانند: سکته، حمله قلبی، آسم، نارسایی قلبی و ریتم نامنظم قلب را در پی دارد.

علاوه بر این‌ها خطراتی مانند استنشاق ذرات ریز که حاوی گازهای سمی مانند مونوکسید کربن و هیدروکربن‌ها هستند وجود دارد که بسیار مضر هستند و می‌تواند به‌سلامتی شما آسیب وارد کند به همین دلیل باید در اولین فرصت این مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف سازید. با افزایش روز به روز قیمت محصولات لوازم خانگی شرکت آزمایش برای راحتی شما شرایط خرید اقساطی بصورت آنلاین و غیر حضوری را ارائه داده که می توانید طبق این شرایط بخاری گازی 28000 را خریداری کنید.

جمع‌بندی

سعی کردیم در این مقاله از شرکت آزمایش با بررسی کردن عامل و دلایلی که باعث دود کردن شومینه هیزمی می‌شوند بپردازیم و این مشکل را برطرف سازیم امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید این مشکل را به‌راحتی برطرف سازید می‌توانید از افراط متخصص کمک بگیرید. ولی چنانچه از شومینه‌های هیزمی و دردسرهای آن خسته شده‌اید و می‌خواهید که آن را به شومینه گازی تبدیل نمایید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله روش تبدیل کردن شومینه هیزمی به شومینه گازی را مطالعه نمایید.

سایت burninglog مقاله ای مرتبط با دود دادن شومینه هیزمی ارائه داده که می توانید مطالعه کنید. کلیک کنید

سوالات متداول

شومینه هیزمی چرا دود می کند؟

هنگام استفاده کردن از شومینه یکی از نکاتی را که باید رعایت کنید این است که ابتدا باید دمپر را به‌صورت کامل باز کنید و بعد شومینه را روشن کنید چنانچه دمپر به‌صورت کامل باز نباشد امکان ورود دود به محیط وجود دارد و این مسئله می‌تواند یکی از دلایل دود کردن شومینه هیزمی باشد زیرا دود به‌صورت کامل خارج نمی‌شود.

آیا فشار هوای خانه تاثیر دارد؟

بعضی اوقات در خانه‌ها و منزل مخصوصاً خانه‌های نو و جدید که عایق‌کاری بسیار خوبی دارد خود این موضوع می‌تواند باعث به‌وجودآمدن فشار هوای رقابتی هنگام استفاده کردن از شومینه شود و دلیل دود دادن شومینه هیزمی این فشار هوا باشد این مشکل را به‌راحتی و آسانی و با باز کردن پنجره می‌توان برطرف کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه