معایب و مزایا بخاری گازی

معایب و مزایا بخاری گازی

آنچه در این مقاله می خوانید

در این مقاله از شرکت آزمایش به معایب و مزایا بخاری گازی و نکات مثبت و منفی می پردازیم . اکنون بخاری‌های گازی به دو نوع بخاری گازی بدون دودکش و بخاری گازی دارای دودکش که در بازار وجود دارند تقسیم می شوند. که برای استفاده از آنها باید آگاهی کامل از معایب و مزایای این دو بخاری را داشته باشیم.

اگر می خواهید بخاری گازی آزمایش را خریداری کنید به سایت سر بزنید تا با محصولات بیشتر آشنا شوید و با توجه به مقاله گفته شده برای خرید بخاری می توانید یک محصول با کیفیت را خریداری کنید و همیشه از آزمایش یک خاطره خوب در ذهن خود حک کنید.

معایب و مزایا بخاری‌های گازی دودکش دار

در سال‌های گذشته که وسایل جدید مثل: پکیج، شوفاژ و سیستم‌های تهویه هوا وجود نداشت در اکثریت خانه‌ها لوله‌های دودکش ساخته شده بود که از آن برای نصب و راه‌اندازی‌های بخاری گازی با دودکش استفاده می‌کردند در چنین شرایطی استفاده از لوله‌های دودکش بهترین نوع انتخاب بود اگرچه در راه‌اندازی بخاری گازی به‌وسیله دودکش باید استانداردهای لازم رعایت شود یکی از مهم‌ترین نکات معایب و مزایا بخاری گازی را که در باره لوله بخاری باید رعایت کرد ارتفاع دودکش و نصب صحیح آن است.

بیشتر بخوانید تا حواستان به نشت گاز از بخاری گازی باشد تا ناگهان با مرگ خاموش روبه رو نشوید.

مورد بعدی معایب و مزایا بخاری گازی که به آن باید توجه داشته باشیم باز بودن راه دودکش است و استفاده از کلاهک بر روی دودکش تا بتواند گاز مونوکسید کربن از محیط به بیرون انتقال پیدا کند چنانچه این لوله به‌خوبی عمل نکند گاز مونوکسید کربن چه گازی بی بو و بی‌رنگ است در محیط پراکنده می‌شود و می‌تواند منجر به خسارات جبران‌ناپذیر و مرگ افراد شود.

کدهای خطای احتمالی در بخاری برقی نفتی ژاپنی

بخاری برقی یا حتی نفتی هم ممکن است دچار خطا شود که بدین صورت است:

 1. خطا F0 : راه‌اندازی مجدد بخاری، می‌توانید بخاری را از برق کشیده و دوباره آن را به برق متصل کرده و روشن کنید
 2. خطا E_0 : حرارت درون بخاری بیش از اندازه مجاز و استاندارد بوده
 3. خطاF_1 : ترموستات شعله دچار مشکل است و دمای آن با دمای محیط متفاوت است
 4. خطا E_2 : میله اصلی شعله دچار مشکل است ممکن است که به علت کثیفی به‌خوبی کار نکند
 5. خطا E۵  : به دلیل عملکرد سیستم ایمنی بخاری خاموش شده ،این کار به دلیل عملکرد یکی از سنسورها ممکن است رخ دهد باید بخاری را خاموش کنید و مجدداً بعد از چند دقیقه آن را روشن نمایید
 6. خطا E_6 : در هنگام کار شعله مشعل خاموش شده ممکن است فیلتر هوا تمیز نباشد و مشکل داشته باشد
 7. خطا_7 : دمای محیط بالاتر از ۲۸ درجه است ،در چنین حالتی بخاری خطا را نشان داده و خاموش می‌شود
 8. خطاE_8 : فن دمنده بخاری دچار مشکل است

نکات-مثبت-و-منفی-بخاری-گازی-بدون-دودکش

نکات مثبت و منفی بخاری گازی بدون دودکش

معایب و مزایا بخاری گازی به بخش های زیادی تقسیم می شود ، همان گونه که در قسمت قبل توضیح دادیم چنانچه امکان نصب بخاری‌های گازی دودکش دار وجود داشته باشد نسبت به بخاری‌های بدون دودکش اهمیت بیشتری دارند ولی امروزه متأسفانه در بعضی از مکان‌ها امکان استفاده از بخاری‌های دودکش دار وجود ندارد.

مورد بعدی معایب و مزایا بخاری گازی این است که باید نکات ایمنی را رعایت کنیم هرچند که در تولید و طراحی این نوع بخاری‌ها تمامی استانداردهای لازم رعایت شده است ولی بهتر است که از این نوع بخاری‌ها برای محیط‌های بسته‌ای مثل حمام و اتاق‌خواب کوچک استفاده نشود. هرچند که این نوع از بخاری‌ها مجهز به سنسور اکسیژن هستند.

و هنگامی که اکسیژن محیط کم شود جریان ورودی گاز قطع می‌شود و خودبه‌خود بخاری خاموش می‌شود ولی به‌طورکلی استفاده کردن از بخاری‌های بدون دودکش در محل‌های که دارای گردش هوا هستند مانند فروشگاه و ادارات پیشنهاد می‌شود.

پیشنهاد استثنایی: خرید بخاری گازی 18000

مزایا و معایب بخاری‌های گازی ژاپنی

مزایا و معایب بخاری‌های گازی ژاپنی

انواع بخاری زیادی وجود دارد که هر کدام ویژگی خاصی دارند . قبل از آنکه درباره معایب و مزایا بخاری گازی ژاپنی سخنی بگوییم باید ابتدا در مورد چند نکته بیشتر بدانید. چنانچه می‌خواهید از بخاری‌های ژاپنی استفاده کنید باید بدانید که مارک‌ها و مدل‌های متفاوتی وجود دارند که اگر بخواهیم نام یکی از آنها را بگوییم می‌توانیم از شرکت rinnai نام برد که فعالیت خود را با تولید کردن آبگرمکن در سال ۱۹۲۰ شروع کرد و در طول این سال‌ها به‌خوبی توانسته است که محصولاتی با مصرف بهینه تولید نماید.

گرمای معایب و مزایا بخاری گازی ژاپنی بر طبق کالری محاسبه شده و از ۱۸۰۰ کالری شروع می‌شود و تا ۵ هزار و ۸۰۰ کالری تغییر پیدا می‌کند. بخاری‌های ژاپنی که طرفداران زیادی را به خود اختصاص دارند دارای کاربرد زیادی بوده و برای مکان‌هایی مثل کارگاه آموزشگاه‌ها گلخانه‌ها و حتی منازل شخصی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

به نظر شما آیا سنسور حرارتی ods ارتباطی با بخاری گازی ژاپنی دارد؟

موضوع قابل‌توجه درباره معایب و مزایا بخاری برقی ژاپنی درباره مصرف ولتاژ برق آنها است. همان گونه که از نام آن مشخص است این نوع بخاری‌ها تولید کشور ژاپن بوده و برای استفاده در ایران باید از یک ترانس ۲۲۰ ولت به ۱۱۰ ولت استفاده کرد زیرا ولتاژ این بخاری‌ها ۱۱۰ است.دیگر مزایا و معایب بخاری‌های گازی ژاپنی کم‌مصرف بودن این نوع بخاری است و نسبت به محصولات مشابه بیش از ۷۰۰ درصد مصرف انرژی کمتری دارند.

هنوز احساس می کنید اطلاعات کافی درباره ی خرید بخاری ندارید پس توصیه خواندن مقاله ی گفته شده را جدی بگیرید: راهنمای خرید بخاری بر اساس متراژ

بخاری ژاپنی برعکس بسیاری از بخاری‌ها گاز مصرف شده را به گرما تبدیل می‌کنند و همچنین مونوکسید کربن درون خود بخاری تجزیه را تجزیه میکنند همین طور به دلیل اندازه مناسب آن به‌آسانی قابل جابه‌جایی و حمل‌ونقل هستند. از مزایای این بخاری مجهز بودن این دستگاه به پرتاب باد گرما از قسمت پایین به سمت جلو است که در نوع خود مخصوص و منحصربه‌فرد است.

معایب و مزایا بخاری گازی ژاپنی هم دارای نکاتی هستند که در ادامه به آن می‌پردازیم بخاری‌های ژاپنی در چهار نوع تولید می‌شوند بخاری پاسیو ، بخاری نفتی ، بخاری گازی ، نفتی برقی ، گازی یا برقی هرکدام از این بخاری‌ها دارای کاربرد مخصوص به خود هستند.اکنون به خطاهای بخاری ژاپنی و کدهای ارور آن می‌پردازیم که با اطلاع داشتن درباره آنها می‌توانید معایب و مزایا بخاری گازی خود را بدانید و در مواقع ضروری مشکلات خود را برطرف کنید.

اگر از مشکلات و خطا های بخاری قدیمی خود خسته شدید ما به شما پیشنهاد میکنیم برای حفظ ایمنی خود و خانوادتان محصول بخاری گازی 28000 را خریداری کنید.

 1. کد ۰۰ : نوسان برقی یا لرزش دست هنگام زدن دوشاخه به برق و یا قرارگرفتن نادرست دوشاخه در ترانس
 2. کد ۰۱: بعضی از بخاری‌ها هر هشت ساعت یک‌بار خاموش می‌شود و نشان‌دهنده این است که باید یک دقیقه در و پنجره‌ها را باز کنید تا هوای تازه‌وارد محیط شود
 3. کد ۰۳ : خراب‌شدن سنسور زاویه به هر دلیلی یا افتادن دستگاه
 4. کد ۰۵ : قرار ندادن فیلتر یا پیچ فیلتر بخاری
 5. کد ۱۱ : شیر برقی یا ترموکوپل خراب است یا گاز وجود ندارد
 6. کد ۱۲ : خراب بودن ترموکوپل یا عدم تنظیم درست و فشار گاز کم
 7. کد ۱۴ : کثیف بودن کوره و فشار زیاد گاز، خروجی هوای بخاری مسدود است
 8. کد ۱۶ : در دمای ۴۰ درجه محیط بیش از ۱۰ دقیقه بخاری خاموش می‌شود
 9. کد ۶۷ : مدار یون‌ساز خراب است
 10. کد ۶۲ : سوختن موتور، سوختن خازن، خراب بودن مدار تشخیص دور موتور یا خرابی بوش و بلبرینگ موتور

اگر قصد خرید بخاری گازی 28 هزار را دارید و از تمام معایب و مزایا بخاری گازی مطلع شدید، اما با توجه به شرایط اقتصادی نمیتوانید نقدی خرید کند ما به شما پیشنهاد میکنیم خرید قسطی بدون ضامن را تجربه کنید.

سایت bromicplumbing مزیت های بخاری های گازی را ارائه داده که می توانید مطالعه کنید.

سوالات متداول

از کجا مطمئن شویم بخاری ژاپنی ایمن است؟

بخاری ژاپنی برعکس بسیاری از بخاری‌ها همه گاز مصرف شده را به گرما تبدیل می‌کنند و همچنین مونوکسید کربن درون خود بخاری تجزیه می‌شود و به دلیل اندازه مناسب آن به‌آسانی قابل جابه‌جایی و حمل‌ونقل هستند.

معایب و مزایا بخاری گازی ژاپنی

خراب‌شدن سنسور زاویه به هر دلیلی یا افتادن دستگاه

خراب بودن ترموکوپل یا عدم تنظیم درست و فشار گاز کم

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه