صدای بخاری

صدای بخاری

آنچه در این مقاله می خوانید

چنانچه صدای بخاری شما روز به روز زیاد می شود و یا اینکه نگران هستید بخاری گازی محل کار و یا منزل شما خراب شود اصلاً ناراحت نباشید. شرکت آزمایش با انتشار این مقاله به شما کمک می‌کند تا مشکل بخاری خود را برطرف سازید. در ادامه ما را همراهی کنید.

برای خرید انواع بخاری گازی می توانید آزمایش را جزو موارد انتخابی خود قرار دهید و برای راهنمایی کامل شما ما مقاله ی راهنمای خرید بخاری گازی مناسب  را هم منتشر کردیم تا خریدی راحت و با کیفیت داشته باشید.

معمولاً تمامی وسایل مکانیکی در هنگام کارکردن مقدار کمی صدا به وجود می‌آورند پس ممکن است صدای بخاری هم بشنوید ولی معمولاً بسیاری از افراط به این صداها عادت کرده‌اند ولی باید در نظر داشته باشید که بعضی از صداها هستند که هرگز نباید آنها را نادیده بگیریم در این مقاله از شرکت آزمایش سعی کرده‌ایم دلایل و علت‌های صدای بخاری گازی را بررسی کنیم و آن‌ها را برطرف سازیم.

اگر از سر و صدای بخاری خود خسته شدید و همیشه نگران اتفاقات ناگواری هستید ما به شما پیشنهاد میکنیم بخاری گازی ونوس 24هزار را خریداری کنید.

صدای بخاری گازی که هرگز نباید نادیده گرفته شوند.هنگامی که بخاری برای گرم‌کردن محیط عملکرد درستی داشته باشد صدای معمولی به‌صورت مرتب می‌شنوید ولی در هنگامی که عملکرد آن مختل شود صدای بخاری یک صدای غیر معمولی است که نشان‌دهنده ایجاد مشکل در کارکرد بخاری است در چنین شرایطی بخاری گازی را باید سرویس و تعمیر کرد.

صدای-تیک‌تیک-بخاری-گازی

4 صدای بخاری که مشکل ساز است

اگر نکات مهم نصب بخاری های گازی را مطالعه نکنید شاید دچار مشکلاتی که در ادامه میخانید شوید.

1- صدای بخاری به حالت انفجار

هنگامی که بخاری گازی را روشن می‌کنید شنیدن صدای انفجار برای ایراد یک‌صدای غیرمعمولی نیست گاهی اوقات مخصوصاً در بخاری‌های قدیمی صدای انفجار می‌تواند نشانگر جمع‌شدن گاز در بخاری و بر اثر اخیر در روشن نشدن بخاری باشد. چنانچه در هنگام روشن‌کردن بخاری این صدا را شنیدید و اگر بوی گاز را در اشراف بخاری استشمام کردید فوراً با افراط متخصص و حرفه‌ای تماس بگیرید.

2-صدای تیک‌تیک بخاری گازی

چنانچه صدای بخاری به حالت تیک تیک به گوشتان رسید، این علامت نشانگر خراب‌شدن سنسور شعله و یا اینکه وجود مشکل بین سوختن و گاز است در این صورت هم باید فوراً با افراط متخصص و تعمیرکاران تماس بگیرید و آن را برطرف سازید.

3-صدای تق‌تق بخاری گازی

اگر صدای تق‌تق از بخاری شنیدید و متوقف نمی‌شود این علامت نشان‌دهنده شکسته شدن قطعات و یا ساییدگی آنها است و با بیشتر شدن این صدا ممکن است که بخاری گازی کاملاً خراب شود.

4-صدای جیر بخاری گازی

در موقعی که مدت زیادی از بخاری گازی استفاده نشده است شنیدن صدای بخاری به حالت جیرجیر است یک امر طبیعی و عادی است اگر در هنگام راه‌اندازی بخاری در فصل زمستان این صدا را شنیدید ابتدا کمی صبر کنید و اگر این صدا به‌مرور از بین نرفت می‌توانید با افراط متخصص و ماهر تماس گرفته و این مشکل را برطرف سازید.

عیب‌یابی بخاری‌های گازی

با نصب صحیح و درست و رعایت استانداردها می‌توانید برای تمامی امضای خانواده راحتی و آسایش را به ارمغان آورید ولی چنانچه هنگام استفاده کردن از بخاری گازی به مشکلی بر خوردید می‌تواند این مشکل مربوط به بسته‌شدن لوله‌های گاز و یا قطعات ارزان‌قیمت در بخاری گازی باشد که به‌آسانی قابل تعویض هستند.هنگامی که قصد دارید بخاری‌های گازی را سرویس کنید برای پیداکردن دلایل صدای بخاری ابتدا باید اتصالات گازی را قطع کنید همچنین می‌توانید با استفاده از یک انبردست و چند آچار و پیچ‌گوشتی ساده و داشتن کمی تجربه این کار را انجام دهید.

1-گاهی اوقات ممکن است که شمعک روشن نشود

اگر هنگام روشن‌کردن شمعک جرقه را مشاهده می‌کنید ولی شمعک روشن نمی‌شود ممکن است که شیر گاز بسته باشد و شما فراموش کرده‌اید که آن را باز کنید. بیشتر بخاری‌های گازی دارای تهویه و بدون تهویه از جرقه‌های اتوماتیک و پیزوالکتریک برخوردار هستند چنانچه در این نوع بخاری‌ها با فشردن دکمه روشن نشد اگر در این مدل از بخاری‌ها با فشار دادن دکمه شمعک روشن نشد باید شمعک بخاری را عوض کنید.

به این نکته توجه داشته باشید هنگامی که برای نخستین‌بار در ابتدای فصل سرما از بخاری استفاده می‌کنید امکان دارد این زمان کمی طول بکشد تا در لوله شمع که هوا جابه‌جا شود باید صبر کنید و چندین بار این کار را تکرار کنید ولی اگر بیشتر از ۵ دقیقه طول کشید باید لوله شمعک را بررسی کنید که مسدود نشده باشد.

2-بعضی اوقات شمعک روشن نمی‌ماند

در بیشتر بخاری‌ها برای روشن شدن شمعک باید دکمه آن را تا ۱۰ ثانیه فشار داده تا ترموکوپل گرم شود چنانچه این دکمه را رها کردید و شمعک خاموش شد باید دوباره این کار را انجام دهید خراب‌شدن مدام شمعک نشان‌دهنده این است که ترموکوپل به‌خوبی کار نمی‌کند و گرم نمی‌شود.با چک کردن شعله شمعک ارتفاع آن را ببینید اگر چنانچه کمتر از ۲ سانتی‌متر باشد و نیاز زرد یا نارنجی بسوزد لوله شمعک را به‌وسیله هوای فشرده تمیز نمایید ولی اگر شعله شمعک آبی می‌سوزد و بزرگ است اما خاموش می‌شود ترموکوپل بخاری احتیاج به تعمیر و تعویض دارد.

3- ممکن است شعله خاموش شود

هنگامی که شعله روشن می‌شود تا وقتی که آن را خاموش نکنید باید روشن بماند چنانچه شعله زودتر خاموش شد ترموستات را چک کنید امکان دارد که بسیار پایین تنظیم شده باشد. چنانچه ترموستات به‌خوبی تنظیم شده باشد و یا ترموستات نداشته باشد این مشکل ممکن است که از جریان هوا باشد.

چنانچه از بخاری‌های بدون تهویه استفاده می‌کنید همواره باید پنجره را کمی باز بگذارید زیرا این مدل بخاری‌ها اکسیژن اتاق را می‌سوزاند در این شرایط باید کمی پنجره باز باشد و بخاری‌ها هوای خروجی را به بیرون هدایت می‌کنند. بسته‌شدن دریچه هوا باعث می‌شود که گردش هوا در اشراف شعله کم شود. برای برطرف‌کردن این مشکل دریچه‌ها را چک کنید. ممکن است که وجود این مشکل از مسدود شدن مشعل باشد که در این صورت با فرو کردن یک‌تکه سیم در مشعل می‌توانید آن را برطرف سازید.

4-گرمایش بسیار ضعیف است

معمولاً هنگامی که گاز طبیعی به طور کامل بسوزد شعله باید آبی باشد ولی اگر شعله زرد یا نارنجی باشد یا به اصطلاح ( زرد سوختن شعله بخاری )یعنی اینکه گرمایش ضعیف است و این نشانگر این است که در لوله شمعک مشعل و یا لوله گاز ناخالصی وجود دارد. می‌توانید با شستشوی لوله‌ها به‌وسیله هوای فشرده شمعک و دهانه مشعل را تمیز کنید چنانچه مشکل برطرف نشد می‌توانید از افراط متخصص و ماهر کمک بگیرید ولی اگر شعله‌های بخاری آبی‌رنگ و ثابت باشد ولی گرمای موردنیاز را تأمین می‌کند یعنی اینکه برای محیط خود نیاز به بخاری بزرگ‌تری دارید.

پیشنهاد تکرار نشدنی: خرید بخاری گازی 28000 قسطی و بدون ضامن

برای برطرف‌کردن مشکلات بخاری گازی چه اقداماتی را باید انجام داد؟

در فصل زمستان و سرمایه زیاد داشتن یک بخاری برای آسایش و راحتی ضروری است که بدون بخاری و وسایل گرمایشی این آرامش و راحتی فراهم نمی‌شود. انواع بخاری‌ها برای کارکرد خوب و قوی نیاز به نگهداری منظم و تنظیم حرفه‌ای دارند. در نظر داشته باشید هرچند از بخاری خوب نگهداری شود ممکن است که باز هم خراب شود و برای شما مشکلاتی را به وجود آورد. چنانچه صدای بخاری شما زیاد است و یا روشن نمی‌شود قبل از اینکه با افراط متخصص تماس بگیرید این اقدامات را انجام دهید.

اولین کاری را که باید بکنید این است که فیلتر بخاری را چک کنید در اثر گذشت زمان و استفاده زیاد فیلترها ممکن است که بر اثر گردوخاک کثیف شده باشند کثیفی و گردوخاک فیلتر را مسدود می‌کند و در نتیجه هوا به‌خوبی جریان ندارد و در کارکردن بخاری مشکل به وجود می‌آید و یا حتی ممکن است که بخاری روشن نشود و یا اینکه می‌تواند باعث انفجار گردد. کثیف شدن بیش از حد این فیلتر باعث می‌شود که بخاری زودتر خراب شود. پس ما به  شما پیشنهاد میکنیم مقاله ی تمیز کردن بخاری را به روش اصولی بخوانید .

قبل از انجام‌دادن هر کاری ابتدا باید ترموستات و بخاری را خاموش نمایید حدوداً هر ماهی یکبار فیلتر بخاری را چک کنید و آن را امتحان کنید ببینید که تمیز است یا نه اگر فیلتر را در برابر نور قرار دهید و به‌راحتی نور از آن عبور کند فیلتر احتیاج به تعویض ندارد.در شرایطی که فیلتر احتیاج به تعویض شدن دارد هنگام نصب فیلتر جدید توجه داشته باشید که فلش‌ها در جهت جریان هوا باید باشند همچنین پانل دسترسی را به‌صورت ایمنی نصب کنید.

بیشتر بخوانید تا در صورت بروز مشکل از آن استفاده کنید: تعمیر فندک شومینه گازی

ترموستات را بررسی کنید بعد از اینکه مطمئن شدید فیلتر تمیز از و به‌خوبی نصب شده است باید در این مرحله ترموستات را چک کرده و از روی درجه گرم تنظیم شده باشد دمای ترموستات را باید حداقل ۵ درجه از دمای اتاق بالاتر تنظیم کنید.چنانچه ترموستات به باتری نو و جدید احتیاج دارد باید آنها را عوض کنید. امکان دارد برای ترموستات‌های الکترومکانیکی لازم باشدفقط گردوغبار و خاک را از روی آنها پاک کنید. برای تمیزکردن آن می‌توانید از برس‌های نرم استفاده کنید.

پیچ خاموش روشن بخاری را چک کنید

بعضی وقت‌ها مشاهده می‌کنید که ترموستات و فیلتر مشکلی ندارند اما متوجه خاموش شدن بخاری می شوید ولی مشکل از پیچ بخاری است و به‌صورت تصادفی این پیچ خاموش شده است آن را دوباره روشن نمایید در این صورت اگر کار نکرد می‌توانید به سراغ کنتور گاز رفته و آن را بررسی کنید.چنانچه مشکل از کنتور گاز باشد و یا خراب باشد در این شرایط مسئله جدی است و نیاز به تعمیر اساسی و تخصصی دارد باید با شرکت گاز تماس بگیرید.

شعله-بخاری-را-بررسی-نمایید

شعله بخاری را بررسی نمایید

در حالت عادی شعله بخاری به رنگ آبی و سالم باید باشد و سر شعله کمی مایل به زرد است این نشان‌دهنده این است که بخاری سالم است و سوخت را به‌صورت کامل می‌سوزاند.چنانچه شعله زرد قرمز و نفت سبز یا هرکدام از رنگ‌ها غیر از رنگ آبی باشد باید با افراط ماهر و متخصص تماس بگیرید.برای خرید اقساطی بخاری گازی 24هزار و دیگر محصولات مشابه ما به شما پیشنهاد میکنیم تا به سایت آزمایش مراجعه کنید زیرا شرایط ویژه ای برای شما در نظر گرفتیم که باعث می شود با حداقل سود محصول خود را دریافت کنید.

شیر گاز و چراغ شمعک را بررسی کنید

چنانچه شعله بخاری شما خاموش شده است دوباره سعی کنید آن را روشن نمایید روشن نمودن شمع کار آسانی است ولی مواظب باشید و توجه داشته باشید که قبل از روشن‌کردن شمعک باید محدود چند دقیقه گاز را قطع نمایید.چنانچه بوی گاز در بخاری را احساس کردید این کار را ادامه ندهید زیرا ممکن است که در بخاری و لوله گاز نشتی وجود داشته باشد در چنین شرایطی سریعاً پنجره‌ها را باز کنید و با شرکت گاز تماس بگیرید.

جمع‌بندی

سرویس و تعمیر کردن بخاری‌های گازی برای استفاده کاری ضروری و لازم است چنانچه صدای بخاری بعد از روشن کردن به گوش رسید باید آن را برطرف سازید اولین کاری که برای استفاده از بخاری می‌کنید این است که علت این صدای بخاری  را شناسایی کنید. چنانچه در طول سال و در فصل مختلف به‌خوبی از بخاری نگهداری نکنید ممکن است که دلیل صدای بخاری باشد.شما باید صداهایی هشداردهنده‌ای مانند: تق‌تق، انفجار، جیرجیر، تیک‌تیک را جدی بگیرید و فوراً آن را بررسی کنید و برای برطرف‌کردن آن از افراط ماهر و متخصص کمک بگیرید.

سایت smoenergy مقاله ای مرتبط با علت های صدای بخاری ارائه داده برای اطلاع بیشتر از این مطلب اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

آیا سر و صدای بخاری خطرناک است؟

شما باید صداهایی هشداردهنده‌ای مانند: تق‌تق، انفجار، جیرجیر، تیک‌تیک را جدی بگیرید و فوراً آن را بررسی کنید و برای برطرف‌کردن آن از افراط ماهر و متخصص کمک بگیرید.

شعله ی بخاری با چه رنگی مناسب است؟

چنانچه شعله بخاری شما خاموش شده است دوباره سعی کنید آن را روشن نمایید روشن نمودن شمع کار آسانی است ولی مواظب باشید و توجه داشته باشید که قبل از روشن‌کردن شمعک باید محدود چند دقیقه گاز را قطع نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه