دلایل زرد سوختن شعله ی بخاری

دلایل زرد سوختن شعله ی بخاری مشخص شد!

آنچه در این مقاله می خوانید

دلایل زرد سوختن شعله ی بخاری بیانگر چیست؟ هنگامی که بخاری بد بسوزد چه نشانه‌هایی دارد؟ رنگ شعله زرد خوب است یا آبی؟
وجود سرما در فصل سرد سال و استفاده بیشتر مردم از بخاری گازی برای گرم‌کردن محیط مسئله مهم و دارای اهمیت است. ممکن است که شما با مسئله زرد سوختن شعله ی بخاری روبه‌رو شوید و علت و دلیل آن را ندانید. توجه داشته باشید برای برطرف‌کردن این موضوع ابتدا باید دلیل آن را بفهمید و بعد برای برطرف‌کردن آن چاره‌ای بیندیشید.

برای اینکه یک خرید با کیفیت داشته باشید پیشنهاد میکنیم مطالب مهم برای خرید بخاری گازی را بخوانید و با توجه به لیست قیمت بخاری آزمایش محصول مدنظر خود را خریداری کنید.

زرد سوختن شعله ی بخاری

چنانچه می‌خواهید در مورد بخاری گازی و انواع رنگ شعله و نوع سوخت آن اطلاعاتی به دست آورید می‌توانید این مقاله از شرکت آزمایش را مطالعه کنید. موضوع بحث این مقاله فقط شعله بخاری گازی است و شعله در اجاق‌گاز به این مقاله مربوط نمی‌باشد اگرچه هر دو دستگاه برای روشن شدن و سوختن به انرژی گاز نیاز دارند و از محیط اکسیژن موردنیاز خود را تأمین می‌کنند و این دو نقاط مشترک بخاری گازی و اجاق‌گاز است.

بهتر است قبل از هر کاری از نکات مهم نصب بخاری های گازی مطمئن باشید و موردی را فراموش نکنید تا ازخطراتی که قرار است به وجود بیاید جلوگیری کنید.

رنگ-آبی-در-شعله-بخاری-نشان‌دهنده-چه-چیزی-است؟

رنگ آبی در شعله بخاری نشان‌دهنده چه چیزی است؟

در هنگام نصب بخاری باید نکات ایمنی را به‌خوبی رعایت کرد چون بخاری می‌تواند خطراتی برای افراد در برداشته باشد. یکی از نکاتی که در هنگام سوختن بخاری باید به آن توجه داشته باشید رنگ شعله بخاری گازی است. شعله بخاری و همچنین اجاق‌گاز در حالت عادی باید به رنگ آبی باشد و یا آبی بسوزد ولی چنانچه شرایط مساعد نباشد و مشکلی به وجود آمده باشد رنگ آن تغییر می‌کند و باعث زرد سوختن شعله ی بخاری می شود.و این بدین معناست که مشکلی وجود دارد.

آیا امکان دارد بر اثر این موارد بوی گاز در بخاری اتفاق بیافتد؟

مطمئناً شما کلمه سوختن را تاکنون شنیده‌اید این کلمه به چه معنایی است. سوختن یعنی اینکه اکسیژن موردنیاز برای شعله وجود داشته باشد در این صورت به‌صورت کامل می‌سوزد و رنگ شعله آن آبی‌رنگ است. حالا چرا در بعضی اوقات رنگین شعله تغییر می‌کند و به رنگ قرمز نارنجی و زرد می‌سوزد.

هرچه اندازه اکسیژنی که در هوا و در محیط وجود دارد کمتر باشد بر روی سوختن شعله تأثیر می‌گذارد و رنگ آن را تغییر می‌دهد. کم بودن اکسیژن در محیط می‌تواند نشان‌دهنده وجود گازهای مضر در فضا باشد و خطرات زیادی را برای افراد در برداشته باشد.

یک پیشنهاد مخصوص شما: خرید بخاری گازی 18 هزار

در این مقاله ما به دلایل زرد سوختن شعله ی بخاری ، شمعک بخاری و شومینه پیک‌نیک و یا اجاق‌گاز که از لحاظ سوختن شعله با هم مشترک هستند می‌پردازیم. بعد از مطالعه کردن این مقاله شما می‌توانید شعله بخاری خود را تعمیر کنید و می‌توانید اطلاعات کافی به دست آورید.

مهم‌ترین دلیل اصلی در سوختن شعله زرد، قرمز یا نارنجی این است که سوختن به‌صورت کامل انجام نمی‌شود و ناقص است. وقتی که بخاری و یا اجاق‌گاز و یا هر وسیله گازسوز دیگری می‌سوزد گاز مونوکسید کربن را آزاد می‌کند. یکی از سمی‌ترین پسماندهای سوختن گاز، گاز مونوکسید کربن است که در صورت رعایت‌نکردن نکات ایمنی می‌تواند خطرات جانی را در برداشته باشد.باید هنگام استفاده از بخاری هوا در محیط به‌خوبی جریان داشته باشد. یعنی اینکه شما باید مقدار کمی پنجره را باز بگذارید تا هوای محیط با بیرون جریان داشته باشد.

به نظر شما شیشه سکوریت بخاری تحمل این بازه ی متغیر بودن فشار شعله ی بخاری و رنگ بندی هارا دارد؟

یکی از علت های  بد سوختن و زرد سوختن شعله ی بخاری می‌تواند مربوط به گرفتگی دریچه هوا در بخاری باشد در این حالت گاز نسبت به هوای موجود بیشتر می‌شود و باعث زرد سوختن شعله ی بخاری می شود.  برای برطرف ساختن این مشکل ابتدا باید بخاری را خاموش کنید و بگذارید تا سرد شود بعد از آن دریچه‌ها را به‌خوبی بررسی کنید که هیچ‌گونه گرفتگی وجود نداشته باشد.

گاز با بخور سرد

کمبود اکسیژن همیشه نمی‌تواند دلیل زرد سوختن شعله ی بخاری شعله اجاق‌گاز و یا بخاری باشد بعضی اوقات به علت سوختن بعضی عناصر شیمیایی رنگ شعله تغییر می‌کند مثلاً وقتی که دستگاه بخور را روشن کنید ذرات آب بخار شده در هوا پخش شده و عناصر بخار شده مثل کلسیم منیزیم سدیم در شعله می‌سوزد. سوختن مواد شیمیایی باعث انتشار نور رنگی می‌شود و می‌تواند رنگ شعله بخاری را تغییر دهد.

آیا ممکن است این اتفاق در بخاری پاسیو و یا بخاری برقی هم اتفاق بیافتد؟

علت رنگ نارنجی و قرمز در بخاری چیست؟

در این قسمت دلیل رنگ قرمز و نارنجی شعله بخاری را بررسی می‌کنیم.
ممکن است بعضی اوقات رنگ قرمز و یا نارنجی را در شعله بخاری مشاهده کرده باشید برعکس رنگ زرد در شعله بخاری رنگ نارنجی و قرمز خطرناک نیست چون هنگامی که شعله نارنجی‌رنگ می‌سوزد یعنی اینکه در بعضی از بخش و قسمت‌های بخاری گردوخاک و یا ناخالصی‌هایی جمع شده است و نشان‌دهنده سرویس کردن بخاری گازی است رنگ قرمز شعله به علت ورود ذرات و یا جسم به داخل شعله است که این مشکل به‌سرعت برطرف می‌شود و جدی نیست و اهمیت چندانی ندارد.

اگر قصد خرید بخاری گازی 28000 آن هم بصورت قسطی و بدون ضامن را دارید اینجا کلیک کنید.

تعمیر زرد سوختن شعله ی بخاری

عیب یابی و تعمیر بخاری برای زرد سوختن شعله چگونه است؟

تا این قسمت با بیشتر دلایل زرد سوختن شعله ی بخاری و اجاق‌گاز آشنایی پیدا کردید. برای ازبین‌بردن زرد سوختن شعله ی بخاری ابتدا باید دلیل آن را بدانید و بعد برای برطرف‌کردن آن چاره‌ای بیندیشید اکنون با اطلاعاتی که به‌وسیله این مقاله به دست آوردید به‌راحتی می‌توانید شعله زرد بخاری را برطرف سازید.

اگر بخواهیم به‌صورت خلاصه برای شما توضیح دهیم برای برطرف‌کردن رنگ زرد شعله قبل از همکاری ابتدا باید بخاری را خاموش کنید و بعد از سرد شدن دریچه هوا را به‌خوبی چک کنید تا در ورودی جریان هوا مانعی وجود نداشته باشد.همچنین در بعضی اوقات بر روی منافذ اجاق‌گاز یا بخاری وجود دارد که باعث تغییر رنگ شعله می‌شود در این صورت شما باید مشعل و داخل لوله‌ها را به‌خوبی تمیز کنید و آنها را تنظیم نمایید تا هوا به‌خوبی جریان داشته باشد.

سوالی که شاید برایتان پیش آید این است که خاموش شدن بخاری ارتباطی با تعمیر زرد سوختن دارد؟

 

شعله شمعک بخاری را چگونه تنظیم کنیم؟

اکنون که انواع رنگ شعله‌های بخاری آشنا شدید و علت تغییر رنگ آن را فهمیدید به طور خلاصه درباره شمعک بخاری توضیح کمی می‌دهیم چنانچه برای شما مشکلی پیش‌آمده باشد که بتوانید آن را به‌خوبی برطرف سازید.بعضی اوقات شعله بخاری را روی کم تنظیم می‌کنید ولی می‌بینید که شعله باز هم زیاد است و محیط بسیار گرم می‌شود برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید باید بدانید که شعله شمعک بخاری را چگونه تنظیم کنید تا هنگامی که بخاری را کم می‌کنید شعله هم کم شود‌.

به این نکته توجه داشته باشید که انواع شمعک در بخاری‌ها متفاوت است و شما می‌توانید با خواندن دفترچه راهنمای آن مشکل خود را برطرف کنید. ولی به طور معمول تمامی بخاری‌ها دارای یک ولوم پلاستیکی هستند که شعله را تنظیم می‌کنند.با جداکردن این ولوم مشاهده می‌کنید که در زیر آن یک پیچ دوسو وجود دارد که به‌وسیله آن شعله شمعک تنظیم می‌شود شما می‌توانید با پیچاندن آن را تنظیم کنید.

سایت ontime59 مقاله ای درباره ی رنگ صحیح شعله و نکات مهم آن گفته است که می توانید در اینجا مطالعه کنید.

سوالات متداول

رنگ سوختن شعله بخاری نشانه چیست؟

سوختن بخاری باید به آن توجه داشته باشید رنگ شعله بخاری گازی است. شعله بخاری و همچنین اجاق‌گاز در حالت عادی باید به رنگ آبی باشد و یاآبی بسوزد ولی چنانچه شرایط مساعد نباشد و مشکلی به وجود آمده باشد رنگ آن تغییر می‌کند و باعث زرد سوختن شعله ی بخاری می شود.

سوخت رنگی به چه علت است؟

سوختن مواد شیمیایی باعث انتشار نور رنگی می‌شود و می‌تواند رنگ شعله بخاری را تغییر دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه