نوار دور درب یخچال فریزر

نحوه تعویض نوار دور درب یخچال

آنچه در این مقاله می خوانید

در این مقاله به چگونگی تعویض لاستیک دور درب یخچال پرداخته ایم.زیرا همین مورد باعث بروز مشکلات زیادی برای یخچال می شود که اگر بررسی نشود ممکن است خسارت زیاد و شدید یا حتی جبران ناپذیر به وجود آورد. البته جای نگرانی نیست شما می توانید با خرید قسطی و با کمترین سود ممکن بعد از چندروز محصول خود راتهیه کنید.

از کجا بفهمیم که لاستیک دور درب یخچال خراب شده است؟

لاستیک دور درب یخچال

شما می توانید به وسیله یک اسکناس بفهمید که آیا لاستیک یخچال شما نیاز به تعویض دارد یا خیر برای این کار یک اسکناس را بین یخچال فریزر قرار دهید و بعد درب یخچال را ببندید بعد سعی کنید به آرامی درب را بکشید.

اگر شما احساس کردید که درب به سختی باز میشود شما میتوانید با تعمیر لاستیک آن را برطرف کنید و هیچ گونه نیازی به تعویض آن نیست ولی اگر چنانچه درب سریع باز شد و بر روی آن رطوبت به وجود آمد باید لاستیک یخچال را تعویض کنید.

✔️ اگر برای خرید بهترین مارک یخچال فریزر به دنبال راهنمای خرید و قیمت انواع یخچال فریزر هستید رو لینک کلیک کنید : خرید یخچال و فریزر 

آموزش چگونگی تعویض لاستیک یخچال فریزر در ۳مرحله:

آموزش تعویض لاستیک یخچال فریزر یک موضوعی است که در این مقاله از شرکت لوازم خانگی آزمایش به آن می‌پردازیم. خراب شدن لاستیک یخچال یک مشکلی از که باعث به هدر رفتن انرژی میشود و همچنین باعث می شود که عمر دستگاه شما بسیار کم شود.

شما با تعویض کردن لاستیک یخچال فریزر هم می‌توانید از به هدر رفتن انرژی و هم اینکه از خراب و فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال جلوگیری نمایید.آموزش عوض کردن لاستیک درب یخچال در چند مرحله انجام می شود که شما با مطالعه این مقاله می توانید آن را به آسانی انجام دهید.

اولین مرحله : چک کردن سالم بودن نوار دور درب

نوار دور درب یخچال

برای تعویض کردن لاستیک یخچال باید نوار جدید را بررسی کرده که دارای مهر و موم باشد.

پیشنهاد شرکت لوازم خانگی آزمایش به شما محصول RoyalN 2265 است زیرا،در نوارهای دور درب یخچال فریزر دوقلو ۲۸ فوت خود از جدیدترین تکنولوژی روز استفاده نموده که بدون تغییر رنگ و یا تضعیف خواص مکانیکی، باعث ایجاد خاصیت ضد میکروب, ضد قارچ و ضد باکتری در آنها می شود.

برای عوض کردن لاستیک دور در یخچال باید ببینید که به چه وسیله ای این لاستیک به درب یخچال متصل شده است. استفاده کردن از لاستیک دور درب یخچال برای ماندگاری هوای سرد درون یخچال و مانع از ورود هوای گرم به درون آن می باشد. به همین علت چنانچه برای این لاستیک مشکلی به وجود آید به این معنا است که هوای درون یخچال افزایش پیدا می کند و غذا داخل آن فاسد میشود و باید سریعاً لاستیک دور درب یخچال را تعویض نمود.

اگر متوجه سرد نکردن یخچال شدید می توانید به مقاله های قبلی موجود در سایت مراجعه کنید و مشکل را برطرف کنید.

چنانچه بین نوار و درب یخچال فاصله‌ای وجود داشته باشد باید به چند نکته توجه داشته باشید تا بفهمید که آیا می‌توان نوار را تعمیر کرد و یا اینکه حتما باید آن را عوض کنید. شما می توانید برای اینکه بفهمید لاستیک یخچال شما نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد این است که متوجه شوید عملکرد یخچال شما خوب است و هوای سرد درون یخچال کافی میباشد یا خیر.

نکته مهم : چنانچه بر روی لاستیک ترک های نازک به وجود آمده است به شما توصیه می کنیم که لاستیک دور یخچال را تعویض کنید. حواستان باشد اگر به ایرادات یخچال

بیشتر بخوانید: افزایش طول عمر یخچال فریزر

شما می توانید با بستن درب یخچال فاصله بین نوار و درب را مشاهده نمایید اگر بر روی لاستیک ترکی را دیدید و با استفاده کردن از کمی روغن می توانید لاستیک را چرب کنید و از به وجود آمدن ترک های بیشتر جلوگیری نمایید این کار را چندین بار انجام دهید تا خشکی لاستیک ها از بین برود ممکن است با این کار مشکل فاصله بین لاستیک و درب برطرف شود ولی اگر برطرف نشد باید لاستیک یخچال را تعویض نمایید.

آموزش تعویض لاستیک دور درب یخچال

مرحله دوم : خریدن لاستیک برای تعویض کردن واشر دور درب یخچال

برای خریدن لاستیک یخچال ابتدا باید مدل آن را به صورت دقیق در نظر بگیرید توجه داشته باشید چنانچه پلاستیک زیر لاستیک درب یخچال دارای مشکل است آن را هم باید تعویض کنید.

به شما توصیه می کنیم در آموزش عوض کردن نوار دور درب یخچال فریزر قبل از اینکه لاستیک یخچال را عوض کنید ابتدا لاستیک را مدت کمی در آب ویا ولرم گرم قرار دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که حتما قبل از اینکه بخواهید لاستیک را تعویض کنید ابتدا دو شاخه یخچال را از پریز برق بکشید.برای عوض کردن لاستیک دور درب یخچال نیازی نیست که درب یخچال را جدا نمایید فقط کافیست که یخچال را از برق جدا کرده و به وسیله یک پیچ گوشتی که سر شش گوش نام دارد این کار را انجام دهید.

اگر حین تعویض نوار دور درب متوجه وجود برق در بدنه یخچال شدید توصیه میکنیم مقاله ی بیان شده را بخوانید.

آموزش تعویض نوار دور درب یخچال

مرحله سوم : نصب کردن لاستیک دور درب یخچال فریزر

ابتدا لاستیک را از روی درب بیرون آورید با چنگ زدن به قسمت پایین آن از داخل، لاستیک را به سمت عقب بکشید تا قسمتی که دیگر نگهدارنده فلزی یا لاستیک درب یخچال دیده نشود. با نگه داشتن پیچ های نگهدارنده لاستیک برای باز کردن آن به وسیله پیچ گوشتی مهره شش گوشه اقدام نمایید.

با بلند کردن لاستیک پیچ هایی را که در زیر آن قرار گرفته‌اند در لایه پلاستیکی درب یخچال نگه دارید معمولاً این پیچ ها در یک لایه پلاستیکی نگه داشته شده‌اند که باعث چسباندن لاستیک درب به داخل درب می شوند. لاستیک را از درب یخچال جدا کنید. وقتی که همه پیچ ها شل هستند به راحتی وآسانی لاستیک از پشت درب یخچال فریزرجدا می‌شود.

انجام دادن این کار به نیروی زیادی نیاز ندارد نباید فشار زیادی آورد چون بعضی از لاستیک های دور درب یخچال بسیار حساس و شکننده می باشند و شما اگر بیش از اندازه به آن قدرت وارد کنید خراب می شود.

بیشتر بخوانید: بسته نشدن درب یخچال

لاستیک جدید را در یکی از گوشه های بالای یخچال قرار دهید و لبه لاستیک را بر روی گیره فلزی فشار داده و آن را در قسمت پشت نگهدارنده فرضی و اطراف ، همه محفظه یخچال و فریزر قرار بدهید برای این کار بهترین و راه این است که از قسمت بالا شروع کنید. برای جلوگیری کردن از چسبندگی لاستیک به دست می‌توانید از مقداری پودر بچه استفاده کنید تا بتوانید کار تعویض لاستیک را به راحتی انجام دهید.

می توانید پودر بچه رادر گوشه های سمت چپ لاستیک ها را بریزید ریختن پودر باعث می شود که از پیچ خوردن لاستیک به درب جلوگیری شود بعد از اینکه کار لاستیک درب یخچال را تمام کردید می توانید چند بار درب یخچال را باز و بسته کنید تا از درست نصب شدن لاستیک مطمئن شوید.

بهترین فرصت نظافت یخچال هنگام تعویض لاستیکی درب است زیرا تمامی آلودگی ها از لابه لای نوار ها جدا می شود و باعث می شود در طولانی مدت یخچال بوی بدی نگیرد.

آموزش تعمیر یا تعویض نوار یا لاستیک دور درب یخچال

در صورت خراب شدن لاستیک دور درب یخچال چه مشکلاتی برای ما به وجود می آید؟

می خواهیم در این قسمت بررسی کنیم که اگر لاستیک دور درب یخچال خراب شود چه مشکلاتی به وجود می‌آید قبل از چک کردن این موضوع با استفاده از تجربه تعمیرکاران شرکت آزمایش به چگونگی تست واشر دور درب یخچال می پردازیم.

یکی از دلایل مهمی که باعث وجود برفک در یخچال می شود خرابی نوار درب یخچال است زیرا باعث می شود هوای داخلی یخچال به درستی تنظیم نشود.

ابتدا باید بررسی کنید که لاستیک شما دچار پارگی نشده باشد. اگر به خوبی درب یخچال شما بسته نمی شود باید بدانید آهنربایی که داخل لاستیک قراردارد خراب شده است. چنانچه لاستیک دور درب یخچال شما خراب شود باعث می شود که مشکلات زیر برای یخچال فریزر شما به وجود آید.

  • باعث از بین‌رفتن برودت یخچال می شود
  • فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال
  • خراب شدن و آسیب رساندن به قطعاتی مانند: سنسور، کمپرسور ،برد الکترونیکی و ترموستات
  • برفک زدن درون یخچال

بیشتر بخوانید: تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر

سوالات متداول

انواع نوار دور درب یخچال؟

یخچال فریزر ها با توجه به نوع و مدلی که دارند، نوار دور دربشان متفاوت است. پس قبل از خرید لاستیک دور درب حتما به این مورد توجه داشته باشد
اما در کل لاستیک ها به دو نوع ویچی و چسبی تقسیم می شوند.

لاستیک دور درب را می توانیم خودمان عوض کنیم یا خیر؟

بله تعویض لاستیک دور درب کار آسانی است اما باید به نکات گفته شده در این مقاله دقت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه