برفک زدن یخچال

برفک زدن یخچال فریزر

آنچه در این مقاله می خوانید

اگجر شما هم با مشکل برفک زدن یخچال فریزر روبرو هستید، نگران نباشید، اول با مقاله “آب کردن برفک یخچال” برفک ها رو از بین ببرید و در ادامه با ما همراه باشید.برفک زدن یخچال فریزر یکی از مشکلاتی است که در  انواع یخچال فریزرها ❄️ ممکن است رخ دهد. البته امروز با پیشرفت فناوری و تولید یخچال های نوفراست این مشکل حل شده اما با این حال گاهی اوقات برفک زدن یخچال فریزرهای نوفراست را هم می‌بینیم. برای جلوگیری از برفک زدن یخچال خود توصیه می‌کنم این مقاله را از دست ندهید.

✔️ اگر برای خرید بهترین یخچال فریزر به دنبال راهنمای خرید و قیمت انواع یخچال فریزر هستید رو لینک کلیک کنید : خرید یخچال فریزر

برفک

برفک

در ابتدا باید توجه داشته باشیم که به‌خودی‌خود یخچال هیچ‌گونه آب و یا رطوبتی را به وجود نمی‌آورد، چون درون یخچال و فضای داخلی یخچال سرد است.با بازکردن درب یخچال و ورود هوای گرمی که در خانه جریان دارد که دارای مقدار کمی رطوبت است این هوا وارد یخچال شده و رطوبت حاصله به دیواره‌های یخچال می‌رسد و در آنجا تبدیل به برفک می‌شود.

اگرشماهم حساسیت زیادی برای برفک زدن یخچال و یا آب کردن برفک یخچال دارید ما به شما محصولی یا قابلیت نوفراست و دیفراست بنام یخچال فریزر دوقلو RoyalT 2265 را معرفی می کنیم.

اگر شماهم جزء آن دسته افراد هستید که دوست دارید لوازم خانگی خودر عوض کنید اما به دلیل افرایش روز افزون هزینه ها نمی توانید شرکت آزمایش راه حل خرید قسطی بدون ضامن را برای شما ارائه داده است تا با خیال راحت هر نوع لوازم خانگی مورد علاقتان را بخرید.

همچنین که سبزیجات و میوه‌ها و مواد غذایی را که درون یخچال قرار می‌دهیم چون دارای مقدار رطوبت هستند وارد هوای یخچال می‌شوند و این رطوبت باعث برفک زدن یخچال می‌شود.

بیشتر بخوانید : نشتی یا آب دادن یخچال

رطوبت محیط

رطوبت محیط

اولین علت برفک زدن یخچال را باید در هنگام این دست در یک محیط که رطوبت کمتری دارد قرار دهید در بعضی مواقع دیده می‌شود که یخچال در کنار آشپزخانه‌ای که حمام در کنار آن استقرار گرفته و با هر بار حمام رفتن رطوبت زیادی وارد آشپزخانه می‌شود و با باز شدن درب یخچال این حجم از رطوبت زیاد وارد یخچال شده و باعث برطرف‌شدن برفک زدن یخچال می‌شود.

بیشتر بخوانید : بسته نشدن درب یخچال

یا در محیط‌های کوچک و بسته آشپزخانه با سقف نسبتاً کوتاهی که دارد و در کنار اجاق‌گاز یخچال را قرار می‌دهند و با پخت‌وپز بر روی اجاق‌گاز و قرارگرفتن سماور در آشپزخانه باعث می‌شود که محیط آشپزخانه رطوبت زیادی داشته و دم کند و چند روز یک‌بار یک توده بزرگی از برفک و یخ درون یخچال به وجود آید بنابراین باید در نظر داشت که یخچال در یک محل مناسب قرارداد تا از برفک زدن یخچال جلوگیری شود.

خراب بودن لاستیک دور درب

 

خراب بودن لاستیک دور درب یخچال

دلیل دوم برفک زدن یخچال را می‌تواند مربوط به لاستیک‌های دور درب یخچال فریزر باشد. اگر یک گوشه یا حتی چند میلی‌متر از لاستیک دور در یخچال خراب شده باشد باعث می‌شود که هوای محیط به درون یخچال نفوذ پیدا کرده و این هوا باعث برفک زدن در یخچال می‌شود.

اگر شماهم با این مشکل روبه رو هستید ما به شما پیشنهاد میکنیم خرید یخچال فریزر کمبی ۱۸ فوت را تجربه کنید.بنابراین اگر شما هم دچار مشکل برفک زدن یخچال می‌شوید اولین کاری که باید بکنید لاستیک دور درب را مورد بررسی و بازدید قرار دهید و در صورت مشکل نسبت به تعویض آن اقدام کنید تا مشکل برفک زدن یخچال‌فریزرتان حل شود.

بیشتر بخوانید : آموزش تعویض لاستیک دور درب یخچال

خراب بودن لاستیک علاوه بر به‌وجودآمدن برفک باعث می‌شود که مدت زمانی را که کمپرسور کار می‌کند زیاد شود که این هم باعث می‌شود که مصرف برق بیشتر گردد و هم باعث خراب‌شدن کمپرسور می‌شود. برای همین به شما سفارش می‌کنیم که ابتدا لاستیک دور درب یخچال را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که خراب بودن نوار دور درب یخچال میتواندیکی از علت های سردنکردن یخچال باشد

یخچال های قدیمی

یخچال‌های قدیمی

اما برفک زدن یخچال‌های قدیمی کمی متفاوت است. در داخل یخچال صفحه خنک‌کننده نشده است که با سرمای آن درون کابین یخچال سرد شود. برفک زدن یخچال های قدیمی در زمان طولانی طبیعی می باشد ولی اگر موارد گفته شده بالا را چک کردید و از درست بودن لاستیک و جای مناسب آن اطمینان پیدا کردید.

دلیل برفک زدن یخچال به صورت پی در پی آن هم در یک مدت کوتاه می تواند که نشانه خرابی ترموستات در یخچال باشد به این معنی که اگر ترموستات خراب شده باشد یخچال سرمایه بیشتری را تولید می‌کند و باعث می‌شود که رطوبت بیشتری را هم به خود جذب کند.

 نکته مهم:

توجه داشته باشید که برای پاک کردن یخچال هیچگاه از لوازم تیز استفاده نکنید. دو شاخه یخچال را از پریز کشیده و مواد غذایی را از آن بیرون بگذارید که فاسد نشود. البته فاسد شدن مواد غذایی در یخچال علت های دیگری هم دارد که در مقاله ای جدا به آن پرداخته ایم. و چند ساعت یخچال خاموش باشد و خود به خود به آرامی برفک ها از یخچال جدا می شود و به راحتی می توانید با یک دستمال خشک آن را تمیز کنید.

سعی کنید هر چند وقت یکبار وقت برای تمیز کردن یخچال خود بگذارید.

یخچال-های-کمبی

یخچال های کمبی

در حال حاضر یخچال‌های فرانسوی هم وجود دارند. یخچال در قسمت بالا و فریزر در قسمت پایین قرار دارد کیفری زیر آن کاملاً نوفراست بوده اما در قسمت بالای صفحه تریزون یا همان خنک‌کننده که در آخر یخچال پشت صفحهٔ پلاستیکی کابینت چسبیده شده است

در برفک زدن یخچال‌های قدیمی رطوبت، زیاد جذب می‌شود و به‌صورت قطره‌های آب به دیواره می‌چسبند و این قطره‌ها یخ می‌زند اما هنگامی که کمپرسور قطع می‌شود و موتور استراحت می‌کند این شبنم‌ها و قطره‌های یخ‌زده آب می‌شوند از راه طراحی شده مخزن روی موتور هدایت شده این کار باعث خنک شدن موتور هم می‌شود

بیشتر بخوانید : تفاوت کمپرسور اینورتر و معمولی 

ولی اگر این قطرات آب بیشتر شود و به‌صورت یک توده از یخ در بیاید دلیل آن‌یکی از مشکلات زیر می‌باشد.

 • خراب بودن لاستیک درب
 • مناسب نبودن شرایط نصب یخچال
 • خراب بودن ترموستات

نوفراست چیست

یخچال‌های بدون برفک یا نوفراست

تفاوت نوفراست با دیفراست چیست؟ در یخچال‌هایی که دارای نوفراست و دیفراست هستند دیگر این صفحه تریزون وجود ندارد و در پشت صفحه انتهای یخچال لوله‌های خنک‌کننده در کنار هم وجود دارد که سرما به‌واسطه فن یخچال فریزر وجود دارد هدایت می‌شود. در این مدل از یخچال‌ها لوله‌های خنک‌کننده رطوبت را جذب می‌کنند اما سیستم ذوب شدن برف که به‌واسطه دستوری که از برد الکتریکی به المنت نصب شده در کنار اپراتور هرچند وقت یکبار دستور داده می‌شود برفک‌ها ذوب می‌شوند و از راه تخلیه به مخزن که در روی موتور یخچال وجود دارد هدایت می‌شود و مانع برفک زدن یخچال شود.

در این‌گونه از یخچال‌ها ممکن است که اپراتور خود برفک زیادی را داشته باشد و باعث شود که سرمایه کافی درون یخچال وجود نداشته باشد برفک زدن یخچال های جدید می تواند علت های زیادی داشته باشد.

 • خراب شدن المنت
 • خرازی یا پاره شدن لاستیک دور درب یخچال
 • خراب شدن برد الکترونیکی
 • خراب شدن سنسور دیفراست
 • خراب شدن ترموفیوز یا ترمودیسک یخچال

حرف آخر

سعی کنید یخچال هایی را خریداری کنید که دارای سیستم های نوفراست یا دیفراست هستند تا با مشکلاتی مانند برفک زدن یخچال فریزر روبرو نشوید.

پرسش های متداول

مهمترین دلایل برفک زدن یخچال چیست؟

❌ خراب بودن لاستیک درب

❌ مناسب نبودن شرایط نصب یخچال

❌ خراب بودن ترموستات

❌ خراب شدن المنت

❌ خرازی یا پاره شدن لاستیک دور درب یخچال

❌ خراب شدن برد الکترونیکی

❌ خراب شدن سنسور دیفراست

❌ خراب شدن ترموفیوز

چی کار کنم که یخچالم دیگه برفک نزنه؟ راه حل دائمی؟

خرید یخچال های نوفراست بهترین راه حل برای برطرف کردن دائمی مشکل برفک زدن یخچال فریزر شما است.

یخچال فریزر بردون برفک چیست؟

نوعی از یخچال است که با استفاده از تکنولوژِی به صورت خودکار برفک ها را از بین میبرد که به آن یخچال فریزر نوفراست می گویند.

مهمترین دلایل برفک زدن یخچال چیست؟

❌ خراب بودن ترموستات

❌ خراب شدن المنت

❌ مناسب نبودن شرایط نصب یخچال

4.6/5 - (5 امتیاز)
انتشار یافته: 6
 1. فاطمه
   
   
  1400/06/17 - 9:08

  ممنون از مطلب کاملتون یه سوال داشتم : یخچال های نو فراست برفک نمیزن؟

  1. نو فراست ها هم برفک میزنن اما سیستم نوفراست برفک ها رو از بین میبرد

 2. nazgol
   
   
  1400/06/17 - 9:09

  دیفراست برفک نمی زنه یا نوفراست؟

  1. هر دو برفک میزنند

 3. R
   
   
  1400/06/17 - 9:10

  من دیگ کلافه شدم از برفک زدن چیکار کنم؟

  1. بهترین گزینه خرید یخچال فریزر نوفراست آزمایش هستش

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه