علت سرد نکردن یخچال

علت سرد نکردن یخچال

آنچه در این مقاله می خوانید

قصد داریم در این مقاله به علت سرد نکردن یخچال و اینکه چرا یخچال فریزر شما سرد نمی‌کند بپردازیم توجه داشته باشید با مطالعه کردن مقاله شرکت آزمایش دیگر به تعمیرکار برای یخچال خود نیازی ندارید. یخچال برای اینکه مواد غذایی و محصولات را به‌خوبی نگه دارد باید همیشه و در همه حال در یک دمای مشخص و معینی کار کند چنانچه یخچال بیش از اندازه سرد شود باعث می‌شود مواد غذایی درون یخچال دچار سرمازدگی و یخ‌زدگی شود.

✔️ اگر برای خرید بهترین یخچال به دنبال راهنمای خرید و قیمت انواع یخچال فریزر هستید رو لینک کلیک کنید : خرید یخچال آزمایش

تاکنون کمتر دیده شده که افراد از بالا بودن سرمای یخچال خود شاکی باشند و چنان که این مسئله وجود داشته باشد دلیل آن این است که دمای یخچال به‌خوبی تنظیم نشده است و بعضی اوقات عوامل فنی هم باعث خراب‌شدن یخچال می‌شود که ما در ادامه به آن می‌پردازیم.

ولی یکی از مشکلات رایج در یخچال‌ها، سرد نشدن یخچال است که این مشکل به علت ایراد فنی می‌تواند باشد و یا اینکه بعضی از اصول استفاده کردن از یخچال در نظر گرفته نشده است در ادامه مطلب به علت‌های فنی و غیرفنی که باعث عدم خنک‌کنندگی در یخچال می‌شود می‌پردازیم امیدواریم که شما با خواندن این موارد بتوانید عیب یخچال خود را برطرف سازید.

پیشنهاد ویژه : خرید استثنایی یخچال فریزر کمبی 18 فوت آزمایش مدل AZRF1870

مشکلات فنی موجود ممکن است شامل مشکلاتی مثل وجود ایراد در فن یخچال فریزر و یا…باشد که باید آن هارا جدی بگیرید و به دنبال تعمیر آن باشید.

در آغاز به سه علت سرد نکردن یخچال که برطرف‌کردن آن کار ساده‌ای برای خانه‌دارها است می‌پردازیم

علت سرد نشدن یخچال

تنظیم نبودن دمای یخچال

اولین علت سرد نکردن یخچال می تواند مربوط به دما باشد.

چنانچه دمای یخچال به‌خوبی تنظیم نشود باعث سرد نکردن یخچال می‌گردد

همه یخچال‌ها در شرایط تابستانه و زمستانه نیازمند دمای متفاوتی هستند که باید آن را در نظر گرفت.

معمولاً در فصل تابستان دمای یخچال باید بر رویی ۱ یا ۲ درجه و در فصل زمستان بر روی ۳ تا ۴ درجه باید تنظیم شود که در یک مقاله جامع و کامل از شرکت آزمایش به این موضوع پرداخته‌ایم.

بیشتر بخوانید : آب کردن برفک یخچال

ولی بعضی از افراد فارغ از این اطلاعات اصلاً دمای یخچال را چک نمی‌کنند.

این امر باعث می‌شود که در بعضی اوقات یخچال بر روی دمای ۵۶ درجه هم تنظیم شود که به طور طبیعی خنک‌کنندگی یخچال پایین است.

علت خنک نکردن یخچال

وجود مواد غذایی بیش از اندازه

دومین علت سرد نکردن یخچال می تواند وجود مواد غذایی بیش از اندازه درون یخچال باشد که از سرد نکردن یخچال جلوگیری شود. زیرا در درجه اول میزان هوای بسیار کمی در یخچال به وجود می‌آید و هر باری که درب یخچال باز و بسته می‌شود این میزان هوا هم با باز و بسته‌شدن درب خارج می‌شود دلیل دیگر اینکه بعضی از مواد غذایی و خوراکی باعث مسدود شدن سرماسازهای یخچال می‌شوند مثلاً بسته‌های بزرگ را هرگز در انتهای یخچال و هواسازها نباید قرار دهید. البته ممکن است بسته نشدن درب یخچال دلیل مهم دیگری هم داشته باشد.

وجود یک مانع برای گردش هوا

سومین علت سرد نکردن یخچال امکان وجود یک مانع در گردش هوای داخل یخچال است. معمولاً در پشت یخچال ، موتور یخچال که انواع مختلفی دارد قرار دارد و برای اینکه فن بتواند خنک‌سازی را انجام دهد به جریان هوا نیاز دارد.

چنانچه یخچال در قسمتی قرار گیرد که جریان هوا کم باشد و یا اینکه محکم به دیوار چسبانده شود و یا استفاده از روکش پلاستیکی استفاده شود باعث می‌شود که جریان هوا کم شود و باعث داغ شدن موتور یخچال شود و قدرت سرد و خنک‌کنندگی موتور کم شود.

دلیل سرد نکردن یخچال

 ۸ علت فنی سرد نکردن یخچال

دلایل دیگری مانند کارکردن زیاد یخچال فرسودگی و یا خراب‌شدن و یا دلایل دیگری وجود دارد که باعث می‌شود از خنک‌کنندگی یخچال جلوگیری شود عوامل زیادی در این کار دخالت دارند که می‌توان تقریباً گفت که به دلیل این که تمامی قطعات یخچال می‌توانند بر روی آن تأثیر داشته باشند و خراب‌شدن حتی یک قطعه کوچک می‌تواند باعث کم‌شدن سرما و عدم سرد شدن یخچال باشد.

ما برای سهولت شما مشتریان عزیز محصولی با کیفیت تر و قیمت مناسب تر تولید کردیم بنام یخچال فریزر بالا پایین آزمایش AZRF2470 تا بتوانید خرید کنید.

خرابی لاستیک دور درب یخچال

اولین علت سرد نکردن یخچال چنانچه به‌خوبی درب یخچال باز و بسته نشود در اثر گذشت زمان باعث می‌شود که برودت از بین برود و در نتیجه سرمای خوبی نخواهیم داشت.

چنانچه لاستیک درب یخچال خراب شده باشد درب به‌خوبی بسته نمی‌شود و باعث می‌شود که با مشکل سرد نکردن یخچال روبرو شوید حتماً باید لاستیک درب را به‌خوبی بررسی نمایید.

خراب-بودن-کمپرسور-و-رله-اورلود

خراب بودن کمپرسور و رله اورلود

دومین علت سرد نکردن خراب بودن رله اورلود و کمپرسور یخچال است. کار کمپرسور یخچال تبدیل گاز به مایع است و بعد از آن گاز مایع را به اواپراتور پمپاژ می‌کند و باعث سرد شدن یخچال می‌شود.

چنانچه کمپرسور یخچال یا رله به هر دلیلی آسیب ببیند یا خراب شود فرایند خنک‌کنندگی یخچال انجام نمی‌گردد. برای برطرف‌کردن عیب یخچال اول کمپرسور را چک کرد تا از سلامت آن مطمئن شوید.چنانچه رله کمپرسور خراب باشد موتور قادر نیست به‌خوبی کار کند باعث شود و باعث خنک نکردن یخچال شود

کمبود گاز یخچال

سومین علت سرد نکردن یخچال کمبود گاز یخچال فریزر است. چنانچه به هر دلیلی گاز یخچال شما کم شود باعث می‌شود که برودت هوا در یخچال پایین آید در نظر داشته باشید هنگامی که گاز یخچال کم می‌شود باعث می‌شود که کمپرسور یخچال به‌صورت یکسره کار کند و باگذشت زمان باعث سوختن کمپرسور یخچال می‌شود.

بیشتر بخوانید : علت برفک زدن یخچال

مشکل در لوله کندانسور

چهارمین علت سرد نکردن یخچال فریزر مشکل در لوله کندانسور  یا مشکل دیگر یخ زدن لوله یخچال است. هنگامی که کندانسور گرم باشد یعنی موتور به‌خوبی کار می‌کند و این خود نشان‌دهنده سالم بودن یخچال فریزر است. چنانچه کمپرسور به‌خوبی کار می‌کند ولی کندانسور گرم نمی‌باشد برای یخچال شما مشکلی به وجود آمده است و طبیعتاً یخچال به‌خوبی کار نمی‌کند و سرد نمی‌شود.

خراب شدن فن اپراتور

پنجمین علت سرد نکردن یخچال ممکن است خراب بودن فن اپراتور باشد. در قسمت فریزر فن اپراتور قرار گرفته است که وظیفه این دستگاه رساندن سرما از فریزر به یخچال است. چنانچه مشکلی برای فن به وجود آید و خراب شود باعث می‌شود که یخچال به‌خوبی سرد نشود.

خراب شدن فن کمپرسور

ششمین علت سرد نکردن یخچال خراب بودن فن کمپرسور است که در کنار موتور یخچال و در پشت یخچال قرار گرفته است و کار این فن خنک‌کنندگی موتور یخچال است. اگر این فن خراب شود باعث می‌شود که کمپرسور داغ شود و در نتیجه یخچال‌فریزر شما سرمایه خود را از دست بدهد.

خراب-شدن-دمپر-هوای-یخچال

خراب شدن دمپر هوای یخچال

هفتمین علت سرد نکردن یخچال خرابی دمپر هوای یخچال است. کار دمپر هوا یخچال مثل شبکه کولر بوده و چنانچه که دریچه آن خراب گردد باعث می‌شود که سرما و برودت وارد یخچال نشود باید درجه دمپر را روی مینیمم تنظیم نمایید.

بیشتر بخوانید : تفاوت نوفراست و دیفراست

خراب شدن ترموستات

هشتمین علت سرد شدن یخچال است در یخچال‌هایی که قدیمی هستند داخل یخچال این کلید وجود دارد ولی در یخچال‌های هوشمند و جدید این کلید بر روی درب یخچال و بر روی صفحه‌نمایش گر یخچال نصب شده است.نصب

هنگامی که این کلید دقت خود را از دست بدهد و خراب شود باعث می‌شود که دمای یخچال به‌خوبی تنظیم نشود و یخچال بیش از اندازه سرد و یا گرم شود. چنانچه ترموستات یخچال خراب شود این خرابی باعث می‌شود که نتواند موتور یخچال فرمان بدهد و در نتیجه یخچال کار نمی‌کند و به‌خوبی سرد نمی‌شود.

در بعضی مواقع خراب‌شدن ترموستات باعث می‌شود که موتور یخچال به‌صورت یکسره کار کند و این یکسره کارکردن باعث سوختن کمپرسور می‌شود.

در بعضی مواقع حتی ممکن است خرابی موتور و کمپرسور یخچال باعث به وجود آمدن سروصدا در یخچال شود که مقاله ی مربوط به آن را قبلا برایتان بارگذاری کردیم برای رفع این مشکل می توانید مطالعه کنید.

علت خنک نکردن یخچال الکترونیک

در یخچال‌های الکترونیکی جدید به‌جای استفاده از ترموستات از سنسور استفاده می‌شود همچنین برد الکترونیکی به‌جای تایمر قرار دارد و همچنین قطعاتی مانند: المنت، ترمودیسک و ترموفیوز به این یخچال‌ها اضافه شده است و چنانچه یخچال فریزر شما سرد نمی‌شود؛ در این نوع از یخچال‌ها که به نام نو فراست شناخته می‌شوند باید قطعات دیگر را بررسی نمود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که هرکدام از قطعات المنت، برد الکترونیکی، ترموفیوز و ترمودیسک هرکدام از آنها به هر دلیلی آسیب ببیند یخچال شما دیگر سرمای لازم را نخواهد داشت.

 

علت یخ نزدن فریزر

یخ‌زدن فریزر در نگهداری و مراقبت از مواد غذایی که به دمای بسیار پایینی نیاز دارند برای بعضی از مواد باعث می‌شود که ماندگاری بیشتری را به وجود آورد ولی باید بدانید که دلیل اصلی یخ نزدن فریزر چه چیزی است؟

ساده‌ترین پاسخ این سؤال می‌تواند درست تنظیم نکردن دمای یخچال فریزر باشد و یا ممکن است که پریز یا برق محل شما دچار مشکل شده باشد و یخچال نتواند عمل یخ‌زدگی را به‌خوبی انجام دهد.به این نکته توجه داشته باشید که با تغییر کردن فصل باید دمای یخچال را هم تغییر دهید.

بیشتر بخوانید : نشتی اب یخچال

نظر تعمیرکاران درباره سرد نشدن یخچال فریزر

برای رفاه حال شما عزیزان تعمیرکاران شرکت آزمایش یک جمع‌بندی جامع و کاملی را در این مقاله برای شما آورده‌اند. در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم که چرا یخچال سایدبای‌ساید، فریزر، یخچال تک و فریزر تک به‌خوبی سرد نمی‌شود. قبل از اینکه بفهمید چرا یخچال شما به‌خوبی سرد نمی‌کند باید اولین مدل یخچال خود را مشخص کنید.

دلیل سرد نکردن یخچال تک درب چه چیزی است؟

به نظر تعمیرکاران اگر می‌خواهید به این مشکل پی ببرید باید ابتدا موارد زیر را بررسی نمایید:

چرا یخچال تک شما خنک نمی‌شود اول باید نشتی گاز را بررسی کنید بعد از آن دقت کنید که کمپرسور قدرت و توان کافی را برای کمپرس کردن گاز داشته باشد و در مرحله بعدی از سلامت ترموستات اطمینان پیدا کنید.

علت سرد نکردن فریزر تک درب چه چیزی است؟

چرا فریزر تک به‌خوبی سرد نمی‌شود باید به این نکته توجه داشته باشید که دو مدل فریزر وجود دارد که یکی بدون برفک یکی با برفک کار می‌کند.

چنانچه فریزر ای دارید که برفک می‌زند و خنک نمی‌شود، مشکل آن از خرابی ترموستات نشت گاز و یا اینکه خراب‌شدن کمپرسور است.

چنانچه فریزری که برفک نمی‌زند الکترونیکی بوده و سرمای کافی را ندارد اول باید قطعه‌های مربوط به دیفراست مانند: ترمودیسک، سنسور، دیفراست، المنت، برد الکترونیکی، فن و ترموفیوز را چک کنید.در مرحله بعدی باید بررسی کنید تا علت سرد نکردن فریزر از نشتی گاز و یا خراب‌شدن کمپرسور نباشد.

بیشتر بخوانید:  افزایش طول عمر یخچال

دلیل سرد نکردن یخچال فریزر چیست؟

چرا یخچال‌فریزری که دارای دو درب است و از آن استفاده می‌کنید و قسمتی از آن مربوط به یخچال و قسمتی دیگر فریزر است و می‌خواهید دلیل سرد نکردن یخچال فریزر را بدانید؛ چنانچه یخچال‌فریزر الکترونیکی نبوده و معمولی باشد ممکن است خرابی و سرد نکردن آن مربوط به خرابی فن یخچال فریزر، یا مشکل در نشت گاز تایمر، ترموستات و یا بر اثر تفاوت کمپرسورها که 2نوع معمولی و اینورتر است، باشد ولی اگر یخچال فریزر شما الکترونیکی یا نوفراست است سرد نشدن آن می‌تواند مربوط به عدم دیفراست باشد.

در این حالت باید قطعه‌های مربوط به فن فریزر دیفراست و یا گرفتگی در بخش فاضلاب را چک کرد و در انتها باید بررسی کرد تا برد الکتریکی خراب و یا نیازمند تعمیر نباشد و یخچال نیاز به نشت‌یابی و یا شارژ کردن گاز را نداشته باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که خراب‌شدن کمپرسور و قطعه‌های مربوط به آن مثل رله او رود یا خازن می‌تواند دلیل دیگری در سرد شدن همه مدل‌ها در یخچال‌فریزرها باشد.

سردنشدن-سایدبای-سای

دلیل سرد نکردن و بررسی یخچال سایدبای‌ساید چیست؟

به این موردتوجه داشته باشید که بررسی سیستم‌های یخچال سایدبای‌ساید در دو مدل بوده بعضی از آنها دارای برد الکترونیکی و بعضی دیگر بدون برد الکترونیکی تعبیه شده است.

چنانچه یخچال سایدبای‌ساید شما بدون برد الکترونیکی بوده و عمل خنک‌کنندگی را انجام می‌دهد اول باید تایمر آن مورد بررسی قرار گیرد و بعد از آن چک کنید تا فن یخچال ، ترموستات، ترمودیسک، المنت، ترموفیوز دستگاه سالم باشد و خراب نشده و نیاز به تعویض نداشته باشد.

چنانچه یخچال سایدبای‌ساید شما از نوع الکترونیکی است اول باید دیفراست که شامل سنسور دیفراست، المنت، فن، ترمودیسک است را مورد بررسی قرار دهید. در مرحله بعدی بررسی کنید تا در بخش فاضلاب دچار گرفتگی نشده باشد. در پایان نشتی گاز، برد الکترونیکی، خرابی موتور و رله اورلود آن را بررسی نمایید.

در مدل یخچال‌های سایدبای‌ساید الکترونیکی دمپر در قسمت یخچال تعبیه شده که خرابی آن باعث می‌شود سر ما وارد یخچال نشود وظیفه دمپر یخچال منتقل کردن سرما به کابین یخچال فریزر است.

چنانچه یخچال‌های سایدبای‌ساید شما دارای دو اپراتور بوده، اول برای سرد شدن مشکل یخچال باید قسمت اپراتور یخچال و بعد از آن فاضلاب و فن یخچال را بررسی کنید.

موتور یخچال کار می‌کند ولی سرمایه لازم را ندارد.

یخچال‌فریزرها به دلیل این که همیشه روشن هستند و از آن استفاده می‌شود ممکن است در تنظیمات آن مشکلی به وجود آید و باعث شود که کار خود را به‌خوبی انجام ندهد. یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که افراد با آن روبرو هستند این است که یخچال کار می‌کند ولی سرمای کافی را ندارد که در ادامه به این دلیل هم می‌پردازیم.

تقریباً مهم‌ترین دلیلی و علتی را که می‌توان برای این مشکل بیان کرد خراب‌شدن فن یخچال است که باعث می‌شود که از ورود سرما به درون یخچال جلوگیری کند.

توجه داشته باشید که از اصلی‌ترین قطعات یخچال برد الکترونیکی است که ممکن است قسمتی از این قطعه که فرمان سرد شدن یخچال را به عهده دارد دچار آسیب شده باشد یکی از علت‌های به‌وجودآمدن این مشکل خراب‌شدن لوله‌های کندانسور و فن یخچال است.

چنانچه این مشکل وجود داشته باشد یخچال به‌خوبی سرد نمی‌شود.

اگر سیستم دیفرانسیل یا المنت و یا هیتر خراب شود و یا اینکه دریچه دمپر بسته شده باشد باعث یخ‌زدن اپراتور شده و سرما به‌خوبی وارد یخچال نمی‌شود.

بیشتر بخوانید : علت برق داشتن بدنه یخچال

دلیل اینکه یخچال روشن است ولی سرد نیست چه چیزی است؟

این مشکل ممکن است به دلایل مختلف به وجود آید. یکی از دلایل ممکن است که رله و اورلود موتور یخچال خراب شده باشد و از سرد شدن یخچال جلوگیری شود باید این قسمت را چک کنید. خرید و فروش اقساطی آن هم با تعداد اقساط دلخواه یکی از مزیت هایی است که شرکت آزمایش در اختیارتان قرار داده ، اگر قصد خرید محصولی را دارید این مورد بهترین پیشنهاد برای شماست.

ترموستات هم قسمتی است که خرابی آن باعث می‌شود که یخچال به‌خوبی سرد نشود وجود هرگونه مشکل در قسمت دیفراست باعث می‌شود که در کار سرمایشی یخچال اختلال به وجود آید.

با بازشدن دمپر یخچال باعث می‌شود که سرمای آن به درون یخچال وارد شود و چنانچه یکی از دریچه‌های آن باز نشود نمی‌تواند سرما را وارد یخچال نماید و دلیل دیگر سرد نکردن یخچال ممکن است مربوط به دمپر باشد.

دلایل و علت‌های دیگری که ممکن است باعث سرد نکردن یخچال شود خرابی نوار لاستیک دور درب یخچال خرابی فن و تمام شدن گاز یخچال باشد.

خنک نکردن یخچال گاهی اوقات حتی موجب فاسد شدن مواد غذایی هم می شود البته شما می توانید تمامی راه حل های جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی را در اینجا  مطالعه کنید.

چرا فریزر سرد است ولی یخچال سرد نیست؟

یخچال فریزر دوقلو RoyalT 2265 با توجه به ویژگی های خاصی که دارد نگرانی شما را برای مشکل سرد نکردن برطرف میکند.

به‌صورت کلی بعد از گذشت زمان ممکن است برای یخچال فریزر مشکلی پیش آید که فریزر سرد باشد ولی یخچال سرمای کافی را نداشته باشد.

بعضی اوقات در عملکرد هیتر دیفراست مشکلی به وجود می‌آید که باعث می‌شود کویرهای اپراتور برفک  بزند و سرمای کافی وارد یخچال نشود. همچنین سرد نکردن یخچال ممکن است از نشتی گاز و یا اشکال در گازرسانی باشد که در این موارد گاز به‌خوبی به موتور و کمپرسور نمی‌رسد و یخچال گرم می‌ماند همچنین امکان دارد که فن یخچال به‌خوبی کار نکند و گردش هوا به‌صورت مناسب و صحیح انجام نگیرد.

وجود هرکدام از اختلالات در کارکرد قطعات مانند ترموستات، ترمیستور، تایمر، برد، کنترل دمای یخچال و همچنین مشکل در دمپر باعث سرد نکردن یخچال شود.

هشدار: علت روشن نشدن یخچال و فریزر

علت اینکه بعد از جابه‌جا کردن یخچال سرمایه لازم را ندارد چه چیزی است؟

هنگامی که یخچال شما بعد از جابه‌جا شدن سرمایه کافی را ندارد باید نکاتی را که در ادامه برای شما بیان می‌کنیم را به‌خوبی بررسی نمایید.

بعد از جابه‌جا کردن یخچال بعد از گذشت دو ساعت دستگاه را به برق متصل کنید زیرا گاز درون آن ته‌نشین شود و از نشتی گاز جلوگیری شود. ممکن است در هنگام جابه‌جا کردن یخچال به کندانسور و لوله‌های گاز آسیب وارد شده باشد آنها را به‌خوبی بررسی نمایید.

بعد از جابه‌جایی نحوه نصب یخچال فریزر را به‌خوبی بررسی نمایید تا برای آنها مشکلی به وجود نیامده باشد بعد از جابه‌جا کردن یخچال مدت‌زمان ۲۴ ساعت به آن زمان دهید تا به‌خوبی عمل سردکنندگی را انجام دهد.

در انتها به این نکته توجه داشته باشید که برای جابه‌جا کردن یخچال، آن را به افراد متخصص بسپارید تا برای دستگاه شما مشکلی به وجود نیاید.

سوالات متداول

دلیل خنک نکردن یخچال چیست؟

وجود مواد غذایی بیش از حد، وجود مانع برای گردش هوا، خرابی لاستیک دور درب، حرابی کمپرسور و رله اورلود، کمبود گاز یخچال، مشکل در لوله کندانسور، خراب شدن فن اپراتور، خراب شدن فن کمپرسور،خراب شدن ترموستات و…

علت سردن نشدن فریزر چیست؟

خرابی ترموستات، نشتی گاز، خرابی کمپرسور، خرابی سنسور یا ترمودیسک، خرابی فن، خرابی ترموفیوز، خرابی المنت و…

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم که به تمامی دلایلی که می تواند باعث خنک نشدن یخچال شود اشاره کنیم. امیدواریم مشکل شما حل شود.

اگر فکر میکنید این مقاله نیاز به ویدیو تصویزی دارد. در بخش دیدگاه اعلام کنید تا ویدیویی در این رابطه برای شما مصرف کننده عزیز آماده و منتشر شود.

نویسنده : محمد تاج مزینانی

4/5 - (2 امتیاز)
انتشار یافته: 29
 1. سمانه شیرازی
   
   
  1401/01/23 - 10:55

  واقعا عالی. همه توضیحات کامل وواضح بود. ممنون ازوقتی که گذاشتید

 2. آتنامحبی
   
   
  1401/01/23 - 10:56

  واقعا عالی بود دستتون درد نکنه برای مقاله عالی و کاربردی موفق باشین.atena711

 3. زهره غلامی
   
   
  1401/01/23 - 10:59

  باسلام
  ممنون از وقتی که برای نگارش این مقاله گزاشتین
  بسیار اطلاعات عالی و کاربردی که مطمئنا مورد نیاز هر خانواده هست ،
  مثل همیشه آزمایش سربلند از هر آزمایش
  @asal_rana_roza

 4. زهرا اصغری
   
   
  1401/01/23 - 11:07

  ممنون از این اطلاعات جامع وکامل واقعا با یادگیری این موضوع قبا از زنگ زدن به نمایندگی خودم علت را پیدا کرده واقعا ممنکن از حسن نیت تون

 5. آتنا آقازاده
   
   
  1401/01/23 - 11:18

  بسیار مطالب مفیدی بود ممنون از شرکت آزمایش 💯

 6. زهرا
   
   
  1401/01/23 - 11:26

  عالی و آموزنده بود..ممنون از شما🙏🙏🌺

 7. هادی نوروزی
   
   
  1401/01/23 - 11:36

  چقدر خوب توضیح داده شده ممنون از شما خیلی مفید و کاربردی بود
  3min.m.h

 8. صالح بابایی
   
   
  1401/01/23 - 11:43

  خیلی عالی و مفید بود.موفق باشین
  zzzz_z8020

 9. مژگان پایدار
   
   
  1401/01/23 - 11:43

  تشکر از مجموعه و اعضای محترم شرکت آزمایش برای مشتری مداری و کیفیت عالی محصولاتتون،بسیار راهنمای مفیدی بود مقالتون برای خریدن کالاهای مناسب و با کیفیتتون،برند آزمااایش نه حرف داره نه حریف.موفقیتتون روز افزون
  Mozhgan._.paydar.pv@

 10. آرینا
   
   
  1401/01/23 - 11:47

  بسیار عالی و کاربردی
  ممنون از نکات بی نظیرتون

  1. حسیبه
    
    
   1401/01/23 - 12:32

   خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون واقعا عالییی وآموزنده بود…..موفق باشید🌹

 11. زهرا ناصری
   
   
  1401/01/23 - 11:49

  سلام.طاعاتتون قبول حق.توضیحات مفید و کاربردی عالی بود.آزمایش ثابت شده است بهترین و پرکاربرد ترین
  hast.y1313

 12. آرینا ابراهیمی
   
   
  1401/01/23 - 11:49

  بسیار عالی و کاربردی
  ممنون از نکات اموزنده و بسیار عالیتون
  @hoorsa25

 13. کریمی
   
   
  1401/01/23 - 11:50

  محصولاتتون بسیار عالی و باکیفیت علاوه براین اطلاعات بسیار خوبی از محصولات در اختیار مشتری قرار میدین
  واقعا مشتری مدار
  ممنون از مجموعه محترم ازمایش
  @ghazal9722

 14. صدیقه شهبازی
   
   
  1401/01/23 - 11:55

  با صرف پنج دقیقه و خواندن مقاله کاربردی شرکت آزمایش دیگر به تعمیرکار برای یخچال خود نیازی نداریم ، خیلی عااااالی
  Mammymatin

 15. پریوش نصیری
   
   
  1401/01/23 - 12:02

  باسلام و درود خدمت مدیران گرامی آزمایش بابت کیفیت محصولاتشون هم کولر ، هم یخچال و هم ابگرمن از همه لحاظ با کیفیت و مطمئن ودرجهان حرف اول میزنه آزمایش یک برند معروف و مطمئن از همه لحاظ چون ثابت شده هست @parmiis_7979

 16. ناهید طاهری
   
   
  1401/01/23 - 12:43

  باسلام خدمت گروه خوب آزمایش وخسته نباشید
  واقعاً با مطالعه مطالبی ک خوندم نیاز ب تعمیرکار دیگه نیست بسیار جامع و کاربردی بود
  @easy_autocad_

 17. زهرا عباسی
   
   
  1401/01/23 - 12:43

  سلام وقتتون بخیر ممنون از از آموزش های عالیتون خیلی کاربردی و مفید بود ممنون از مدیران محترم آزمایش همیشه ممتاز و نمونه هستید تو کار خودتون موفق پیروز باشید همیشه

 18. داود
   
   
  1401/01/23 - 2:58

  مثل همیشه عالی جناب مزینانی، اگر فریزر و یخچال هردو اولش خوب کار کنند و بعد از دو روز یخچال سرد نکنه و فریزر هم تقریبا دماش مثل یخچال رو درجه پنج باشه مشکل چیه؟ بازم بین همین گزینه هاست؟ چون اولش سرد میکنه ولی بعد از دوروز کم‌کم دیگه اینجوری میشه، ممنون

  David.n.74

  1. سلام. بله. تمامی موارد گفته شده رو چک کنید. مشکل یکی از همین مشکلاتی است که در مقاله گفته شد

   1. داود
     
     
    1401/01/24 - 1:13

    متشکرم ♥️🙏

 19. N.a
   
   
  1401/01/23 - 3:10

  آزمایش عالیه .ویخچال اگه دربش خوب بسته نشه یا نوارش خراب باشه فریزر یخ میزنه زیاد و کم کم به کمپرسور و موتور اسیب میزنه موادغذایی خراب میشه مصرف زیاد برق میشه..

  ممنون بابت توضیحات مفید

 20. محبوبه غلامی
   
   
  1401/01/23 - 3:14

  چقدر مفید و کامل بود. تمامی پاسخ ها و قسمت نظر تعمیرکار این نشوندهنده ی اینه که گرداننده ی سایت و گروه آزمایشه به مشتري اهمیت میدهند.

 21. محمدرضا نوری
   
   
  1401/01/23 - 7:23

  خیلی ممنون بابت مطالب و راهنمایی‌های مفیدتون ، با دونستن مشکل یخچال کلی در وقت و هزینه مصرف کننده صرفه‌جویی جویی میشه، اگه کلیپ‌های آموزشی هم اضافه کنید عالی میشه ، موفق باشید 🙏

  smrnouri

 22. سلين شاهميرزائى
   
   
  1401/01/23 - 8:12

  مقاله بسيار عالى بود فهميدم در يخچال رو كمتر باز كنم بخصوص بچه ها و فاصله از ديوار و تنظيم درجه و بيش از حد وسيله بار يخچال نكنيم نكات ريز اما مهمى بود
  @celeen9393

 23. حمیده شیروانی
   
   
  1401/01/24 - 12:58

  چقدر جالب و مفید بود خصوصا دمای مناسب برای یخچال در زمستون و تابستون من خیلی چیزا یادگرفتم و فهمیدم خیلی از کارهام اشتباه بوده ممنون از مطالب خوبتون یادگرفتم که گزاشتن غذای زیاد و خوراکی و باز وبسته کردن درب یخچال زیاد درست نیست و…..خیلی مطالبتون بدرد بخور بود ویادگرفتم که به یخچال اهمیت بدم

 24. n_____m_____a_
   
   
  1401/01/24 - 5:59

  سلام کاملا خوب و مفید نوشته مرسی
  مرسی از شرکت آزمایش

  n_____m_____a_

 25. فاطمه سیف زاده
   
   
  1401/01/24 - 11:39

  خیلی ممنون بابت مطالب و راهنمایی‌های مفیدتون.خیلی ها با این مشکل مواجه میشk و این مطلب به دردشون میخوره.ممنون از آقای مزینانی برای فراهم آوردن این مطلب.
  i.fatemeh.seyf@

 26. کبری ترابی
   
   
  1401/01/24 - 11:42

  ممنون از گروه خوب آزمایش وآقای مزینانی بابت گردآوری این مطالب کارآمد و عالی.با دانستن این مطالب میتوان مشکل یخچال رو در خانه حل کرد.
  miss__torabi14@

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه