تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر

کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال چه تفاوتی با هم دارند؟

آنچه در این مقاله می خوانید

شرکت آزمایش تصمیم دارد که در این مقاله برای شما عزیزان تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر یخچال فریزر را توضیح دهد. در این مقاله قصد داریم تفاوت این دو را برای شما عزیزان بگوییم تا بتوانید با آگاهی کامل یک انتخاب خوبی داشته باشید.
عوض‌کردن کمپرسور یخچال فریزر هزینه زیادی را در بر دارد و اگر این کار به‌خوبی و توسط تعمیرکار انجام نشود می‌تواند مشکلات جدی برای شما به وجود آورد. با وجود تکنولوژی جدید و به‌روز تعمیرکاران باید دانش کافی داشته باشند.

کارکرد کمپرسور معمولی یخچال چگونه است؟

برای پاسخ این سؤال می‌توانید با مطالعه این مقاله با ما همراه باشید.

کمپرسورها در یخچال‌فریزرهای معمولی به طور تک سرعت هستند.

تنظیمات کمپرسورها در ترموکوبل هستند و بر طبق خاموش یا روشن بودن آن کار می‌کند.

طراحی این کمپرسورها به‌گونه‌ای است که توانایی پشتیبانی شرایط حداکثری را دارند و مناسب دمای بسیار بالا در تابستان بوده و سرمای موردنیاز را تأمین می‌کنند.

نکته جالب‌توجه این است که در فصل زمستان که یخچال به سرمای کمتری احتیاج دارد این کمپرسورها همچنان کار خود را تکرار می‌کنند.

همچنین هنگامی که درب یخچال را باز و بسته می‌کنید و هوای گرم وارد یخچال می‌شود این کمپرسورها باز به کار خود ادامه می‌دهند و طراحی آن‌ها به‌گونه‌ای است که هنگامی که هوای گرم بیشتر وارد یخچال می‌شود و پیک‌بار بیشتر است به‌اندازه موردنیاز سرمای لازم را تولید می‌کند از مهم‌ترین نقطه‌ضعف کمپرسورها قدرت پایین و اتلاف انرژی است.

در ادامه با تکنولوژی کمپرسورهای اینورتر بیشتر آشنا می‌شویم.

تکنولوژی اینورتر این امکان را برای موتور فراهم می‌کند تا هنگامی که نیاز باشد سرعت موتور تغییر پیدا کند و باعث صرفه‌جویی در مصرف برق شود و حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی گردد این کمپرسورها که مجهز به اینورتر هستند در زمان‌هایی که دما ثابت است هم می‌توانند به یک حالت پایدار برسند و خاموش نمی‌شوند و فقط برای اینکه دمای داخل یخچال را ثابت نگه دارند با سرعت کمتری به کار خود ادامه می‌دهند.

کمپرسورهای اینورتر دار مانند یک شتاب‌دهنده در ماشین‌کار می‌کنند.

هنگامی که شما نیاز به‌سرعت بیشتری دارید موتور هم باید شتاب بیشتری پیدا کند و هنگامی که سرعت پایین است موتور شتاب کمتری احتیاج دارد. یخچال در فصل گرم به سرمای بیشتری احتیاج دارد و کمپرسور برای تولید سرما باید با بیشترین ظرفیت خودکار کند و در این هنگام برق مصرفی بیشتر خواهد بود. ولی برعکس آن در فصل زمستان که یخچال به سرمای کمتری نیاز دارد یخچالی نوتر دار برق کمتری را مصرف می‌کند.

این قابلیت باعث می‌شود که مقدار زیادی در مصرف انرژی برق صرفه‌جویی شود.

توجه داشته باشید که در فصل تابستان کمپرسور با یک شدت کار نمی‌کند و دمای هوا که در شب پایین‌تر است و هوا سردتر است کمپرسور سرعت کمتری را دارد.

تفاوت‌های کمپرسور معمولی با کمپرسور اینورتر در یخچال

 • پایداری در یخچال‌های با تکنولوژی اینورتر دار بیشتر است
 • مصرف سوخت در کمپرسورهای اینوتور کمتر است
 • کمپرسورهای اینوتر دار نسبت به کمپرسورهای معمولی سروصدای کمتری دارند
 • کمپرسورهای معمولی قیمت کمتری نسبت به کمپرسورهای اینوتر دار دارند
 • در کمپرسورهای اینورتر قدرت بیشتری وجود دارد
 • اعتماد مصرف‌کنندگان به کمپرسورهای اینورتر بیشتر است

در ادامه مطالب تفاوت کمپرسور اینورتر دار و معمولی را بیان می‌کنیم.

در یخچال‌هایی که کمپرسور معمولی دارند با وجود چرخش خاموش و روشن کارکرده و دمای داخل یخچال تغییر می‌کند و ثابت نیست.

ولی این مشکل در کمپرسورهای اینورتر حل شده است و دمای داخل یخچال ثابت است در هر فصلی چه در فصل زمستان و یا در فصل تابستان و هنگام باز و بسته‌شدن درب یخچال این دما در داخل یخچال ثابت می‌ماند.

کمپرسور اینورتر دار نسبت به معمولی صدای کمتری را به وجود می‌آورد و این خود جز مزایای کمپرسورهای اینورتر دار به‌حساب می‌آید.

در کمپرسور اینورتر نسبت به معمولی مصرف سوخت کمتری دارد و باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. در این یخچال‌ها سرما به‌اندازه نیاز تولید می‌شود و باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می‌شود در نتیجه مصرف انرژی برق کاهش می‌یابد.
یخچال‌های که به اینورتر مجهز هستند قیمت بیشتری را دارند ولی این موضوع نمی‌تواند یک نقطه‌ضعف بسیار بزرگ به‌حساب آید زیرا این یخچال‌ها در درازمدت هزینه برق را به‌صورت چشمگیری پایین می‌آورند و بعد از استفاده و گذشت زمان از این یخچال‌ها این

تفاوت قیمت برای افراد جبران می‌شود می‌بینید در آینده استفاده از یخچال‌های اینورتر دار به‌صرفه‌تر است.

تفاوت قدرت کمپرسور اینوتر با یخچال معمولی

در صنعت تجارت برای کالای دارای قدرت پایین جریمه و برای ضریب قدرت بالا تخفیف قائل می‌شوند.

کمپرسور اینورتر ضریب قدرت بسیار بالایی را نسبت به کمپرسور معمولی دارد و این ضریب قدرت باعث صرفه‌جویی در مصرف هزینه برق می‌شود. در هنگام استفاده از کمپرسور معمولی در یخچال مصرف‌کنندگان نگران زیاد باز و بسته‌شدن درب یخچال هستند و نمی‌تواند غذای داغ را داخل یخچال قرار دهند ولی کارکرد کمپرسور اینورتر دار به‌گونه‌ای است که با وجود باز و بسته‌شدن زیاد درب یخچال و یا قراردادن غذای گرم در یخچال واکنش نشان می‌دهد و دمای یخچال را پایدار و ثابت نگه می‌دارد.

نتیجه‌گیری

یخچال‌های مجهز به کمپرسورهای اینورتر یخچال‌های کم‌مصرف معروف هستند .

یخچال‌هایی که مجهز به کمپرسورهای اینورتر دار هستند هیچ زمانی در حالت خاموش قرار ندارد و دارای دوره‌های متغیر هستند.

درصورتی‌که کمپرسور معمولی این حالت را ندارند و گاهی هم در حالت خاموشی قرار می‌گیرند هنگامی که سرمای داخل یخچال کم می‌شود در یخچال‌های مجهز به اینورتر دور موتور تغییر پیدا می‌کند ولی در موتورهای معمولی هنگامی که این سرما به حد عادی می‌رسد خاموش می‌شوند.

در کمپرسورهای اینورتر مصرف انرژی بسیار پایین است به همین دلیل از لحاظ اقتصادی به‌صرفه است تکنولوژی در این‌گونه موتورها پیچیده‌تر از موتورهای معمولی بوده به همین دلیل هنگام خرید هزینه بیشتری را باید پرداخت کرد.

چنانچه یخچال شما دارای کمپرسور اینورتر دار است و می‌خواهید موتور آن را عوض نمایید و از یک کمپرسور معمولی استفاده کنید باید در کنار کمپرسور یک برد تعبیه شود. برای این کار نیاز به تخصص و مهارت است و باید توسط افراد ماهر وبا تجربه صورت گیرد. شما می‌توانید برای برطرف‌کردن عیب یخچال خود از خدمات شرکت آزمایش استفاده کنید.

سایت gorenje مقاله ای در رابطه با تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر منتشر کرده و توصیه کرده inverter compressor خریداری کنید

رای دهید...

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

آزمایش، سربلند از هر آزمایش

دفتر مرکزی : تهران، گاندی جنوبی، نبش خیابان هفدهم، پلاک 30

تلفن :86080462-021

تلفن خدمات مرکزی : 86080590-021

فکس : 86080467-021

ایمیل : info@Azmayesh-group.ir

دلیل بازگشت وجه