علت روشن نشدن یخچال فریزر

علت روشن نشدن یخچال فریزر

آنچه در این مقاله می خوانید

عوامل زیادی در روشن نشدن یخچال وجود دارد که بعضی از اوقات این عوامل بسیار پیش‌ پا افتاده است و به‌وسیله شخص مصرف‌کننده به‌راحتی برطرف می‌شود ولی در بعضی از موارد به دلیل پیچیده بودن، توصیه می‌شود که کار را به افراد متخصص واگذار کنید و از انجام کار خودسرانه بپرهیزید.

علت روشن نشدن یخچال فریزر

معمولاً هفت مورد در روشن نشدن یخچال دخالت دارد که در این قسمت به این 8 مورد می‌پردازیم.

جریان برق ورودی به یخچال دارای مشکل است

علت خرابی یخچال سیم برق یخچال و یا کابل متصل به یخچال می‌تواند باشد یا در قسمتی از سیم دچار پوسیدگی شده باشد همچنین ممکن است که دوشاخه در پریز به‌خوبی قرار نگرفته باشد هرکدام از این علت‌ها را به‌خوبی باید بررسی کنید تا متوجه شوید دوشاخه به‌خوبی متصل شده است.

پیشنهاد

وقتی جریان برق به طور اصولی و کامل وصل نباشد و همین طور اگر شما این مساله را جدی نگیرید و حواستان به مواد غذایی نباشد با مشکل فاسد شدن مواد غذایی در یخچال رو به رو می شوید.

برای امتحان کردن آن می‌توانید از فازمتر استفاده کنید همچنین می‌توانید برای چک کردن و متصل بودن برق به فیوز، کنتور برق و جعبه فیوز را بررسی کنید.

هشدار: لطفا از برق داشتن بدنه ی یخچال غافل نشوید زیرا نکته بسیار مهمی است.

وجود-مشکل-در-برد-الکترونیکی

وجود مشکل در برد الکترونیکی

چنانچه برد الکترونیکی دچار مشکل شده باشد در روشن شدن یخچال بسیار مهم است همچنین وظیفه کنترل کردن همه قسمت‌ها و قطعات یخچال را به عهده دارد. ممکن است که در ساده‌ترین حالت آی سی، فیوز روی برد الکترونیکی و یا خازن سوخته باشد.

چنانچه شما هم دوست دارید که با حداقل سود ماهیانه و بدون ضامن یخچال فریزر کمبی 18 فوت آزمایش مدل AZRF1870 را خریداری کنید شرکت آزمایش به شما خرید و فروش قسطی را ارائه می دهد.

ولی علت‌های دیگری همچون نفوذ کردن رطوبت به برد الکترونیکی باعث می‌شود که دما و حرارت افزایش پیدا کند و باعث خرابی یخچال شود.بهتر است برای جلوگیری از خراب‌شدن برد الکترونیکی برای یخچال از ترانس برق استفاده کنید.

✔️ اگر به دنبال راهنمای خرید و قیمت بهترین فریزر هستید رو لینک کلیک کنید : قیمت یخچال فریزر

خراب‌شدن موتور یا کمپرسور

یکی از رایج‌ترین و اصلی‌ترین دلیل روشن نشدن یخچال خراب‌شدن موتور یخچال است چنانچه هنگامی که یخچال را باز و بسته می‌کنید چراغ آن روشن شود ولی موتور آن هیچ‌گونه صدای نداشته باشد می‌توانید پی ببرید که موتور یخچال خراب شده است. اما گاهی اوقات ممکن است سروصدای یخچال هم علتی مانند خرابی موتور داشته باشد.

همچنین در یخچال‌هایی که دارای صفحه نمایشگر هستند با روشن شدن صفحه‌نمایش می‌توانید بفهمید که موتور یخچال کار نمی‌کند بعضی اوقات هم ممکن است که یخچال خاموش شود و دیگر روشن نشود و یا اینکه بعد از مدت کمی دوباره خاموش شود همه این موارد نشان‌دهنده این است که کمپرسور و یا موتور یخچال خراب شده است و باید به افراد متخصص مراجعه کنید.

بیشتربخوانید: تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر

خراب‌شدن-ترموستات

خراب‌شدن ترموستات

آیا خراب‌شدن ترموستات بر روی روشن شدن یخچال فریزر کمبی AZRF2471 تأثیری دارد؟

وظیفه ترموستات تنظیم کردن هوای داخل یخچال است بعضی اوقات ممکن است ترموستات به مشکل بخورد و دیگر نتواند کار خود را به‌خوبی انجام دهد هنگامی که ترموستات خراب می‌شود دمای یخچال از دمای که تنظیم شده است بالاتر رفته و به کمپرسور فرمان می‌دهد که روشن شود و باعث خراب‌شدن قسمت‌های دیگر یخچال می‌شود.

بیشتر بخوانید: ترموفیوز و ترمودیسک یخچال

مطمئناً برای شما این مسئله به وجود آمده است که برق قطع و وصل شود؛ و هنگامی که برق وصل می‌شود اگر دکمه پاور روشن شود، یخچال هم روشن شود در چنین حالتی می‌توان گفت که ترموستات خراب شده است و باید آن را تعویض نمود.

خراب‌شدن خازن، رله استارت یا اورلود

یکی از اصلی‌ترین دلیل روشن نشدن یخچال خراب بودن خازن یا رله اورلود کمپرسور یخچال و رله استارت است.

اورلود یک قطعه برای ایمنی یخچال در برابر جریان بالا و بیش از اندازه کمپرسور است و چنانچه موتور به هر علتی داغ کند اورلود باعث خاموش شدن یخچال می‌گردد و تا هنگامی که موتور یخچال سرد نشود یخچال روشن نمی‌شود. چنانچه اورلود خراب شود باعث می‌شود که موتور یخچال خاموش بماند و این می‌تواند خود عامل روشن نشدن یخچال است.

نگرانی روشن نشدن یخچال فریزر و امثال این مشکلات را با خریدن یخچال فریزر دوقلو 42 فوت آزمایش مدل Royal 2160 می توانید از بین ببرید.

بعضی وقت‌ها امکان دارد که علت روشن نشدن یخچال به استارت نزدن موتور مربوط باشد و یا اینکه جریان برق به کمپرسور نمی‌رسد.دلیل استارت نزدن موتور یخچال مرتبط با خازن کمپرسور و رله استارت و یا همچنین اورلود یخچال است.

بیشتر بخوانید: راهنمای نصب یخچال

چنانچه هنگامی که استارت موتور صدا می‌دهد ولی یخچال روشن نمی‌شود علت آن را می‌توان از خراب‌شدن خازن و یا رله دانست ولی هنگامی که استارت زده شده اما کمپرسور بلافاصله خاموش می‌شود یعنی این که موتور یخچال خراب شده است.

خراب‌شدن تایمر دیفراست

تفاوت نوفراست و دیفراست و خراب شدن آنها چگونه می‌تواند باعث عدم روشن شدن یخچال شود.

وظیفه زمان خاموش شدن موتور و همچنین روشن شدن هیتر برای ازبین‌بردن برفک‌های روی کویل لوله‌های اپراتور به عهده تایمر دیفراست است. چنانچه این تایمر دیفراست خراب شود باعث می‌شود که هیتر خاموش نشود و همچنین کمپرسور روشن نشود به همین علت یخچال دچار مشکل می‌شود برای برطرف‌کردن این مشکل تایمر دیفراست را سریعاً باید عوض کرد.

مشکل-در-سیم‌کشی-داخلی

مشکل در سیم‌کشی داخلی

یکی دیگر از علت‌های کار نکردن یخچال وجود مشکل در سیم‌کشی داخلی است چنانچه سیم‌کشی داخلی دستگاه شل شده و یا اتصالات قطعات دیگر قطع شده باشد می‌تواند دلیل کار نکردن یخچال باشد. وجود این مشکل در حال سادگی اما پیچیده است و به‌وسیله مصرف‌کننده برطرف نمی‌شود حتماً برای سیم‌کشی داخل یخچال باید از افراد متخصص و تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: فن یخچال فریزر

توصیه-تعمیرکاران-شرکت-آزمایش

توصیه تعمیرکاران شرکت آزمایش برای جلوگیری از عدم روشن شدن یخچال

در این قسمت از دلایل روشن نشدن یخچال توصیه‌هایی برای استفاده بهینه و بهتر و همچنین جلوگیری کردن از روشن نشدن یخچال به‌وسیله تعمیرکاران شرکت آزمایش و افراد متخصص در باره عیب‌یابی و تعمیرات آمده است.تمیز نگه‌داشتن کندانسور و همچنین جلوگیری از کثیف شدن فن کندانسور است.

بیشتر بخوانید: راهنمای نظافت یخچال فریزر

بررسی کردن رله موتور و عوض‌کردن آنها در هنگام خرابی و همچنین زمانی که حس کردیم موتور یخچال به طور یکسره در حال کارکردن است در چنین حالاتی می‌توانید برای برطرف‌کردن عیب آن سریع با متخصصان شرکت آزمایش تماس بگیرید.

سوالات متداول

دلیل اصلی روشن نشدن یخچال فریزر چیست؟

روشن نشدن یخچال فریزر دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد ما در این مقاله به بررسی تمامی این دلایل پرداخته ایم

علت روشن نشدن بعد از شستن یا جا به جایی یخچال فریزر چیست؟

در این صورت دو دلیل بیشتر ندارد.
یک: برد دستگاه دچار مشکل شده است.
دو: ترموستات یخچال خراب شده است.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه