علت فاسد شدن مواد غذایی در یخچال

علت فاسد شدن مواد غذایی در یخچال

آنچه در این مقاله می خوانید

چنانچه مواد غذایی شما درون یخچال خراب و یا فاسد می‌شود این اشکال به دلایل زیر است.  شما با خواندن این مقاله می توانید عموم مشکلاتی که در این مورد پیش میاید را برطرف کنید و محیطی تمیز و بدون بوی نا مطبوع را برای مواد غذایی خود در یخچال فراهم کنید.

✔️ اگر برای خرید بهترین فریزر دنبال راهنمای خرید و قیمت انواع یخچال فریزر هستید رو لینک کلیک کنید : یخچال فریزر

❌ برای نگهداری مواد غذایی از ظروف نامناسب استفاده شده است

دلیل دیگری که باعث فاسد شدن مواد غذایی می‌شود استفاده از ظروف نامناسب داخل یخچال است و همچنین استفاده کردن از ظروفی که بر روی آنها درپوشش وجود ندارد باعث می‌شود که مواد غذایی داخل آن دچار پوسیدگی شود

چنانچه می‌خواهید مواد غذایی شما عمر زیادی پیدا کند باید از درپوش مناسب بر روی آنها استفاده کنید و عدم استفاده از درپوش باعث می‌شود که بوی آن غذا با مواد غذایی دیگر تداخل پیدا کند. در نتیجه بوی نامطبوعی به وجود آید البته راهنمای نظافت یخچال فریزر را می توانید در اینجا مطالعه کنید تا از بوی نامطبوع یخچال کاسته شود.

هشدار: در بعضی از مواقع حتی وجود برفک هم می تواند باعت به وجود آمدن بوی نامطبوع در یخچال و فریزر باشد.که پیشنهاد می کنیم نکات مهم در آب کردن برفک یخچال را مطالعه کنید.

 

دلیل خراب شدن مواد غذایی در یخچال

❌ مواد غذایی در کنار همدیگر قرار گرفته‌اند

دلیل دیگری که باعث خراب‌شدن مواد غذایی داخل یخچال می‌شود گذاشتن انواع سبزیجات و میوه‌جات و گوشت و غیره در کنار همدیگر است انجام این کار باعث می‌شود که عمر مواد غذایی به‌صورت چشمگیری کم شود و در مدت‌زمان کمتری خراب شود همان گونه که مطلع هستید گذاشتن بعضی از مواد مانند قراردادن سیب در کنار کیوی باعث فاسد شدن این میوه‌ها می‌شود.

خرید اقساطی یخچال فریزر آن هم بدون ضامن نه تنها باعث می شود که شما در کوتاه ترین مدت محصول خودرا دریافت کنید بلکه باعث می شود حتی سفته یا چکی از دوست و آشنای خود دریافت نکنید تا نگرانی هایتان بیشتر نشود.

به همین علت بهتر است که در موقع گذاشتن مواد غذایی در یخچال آنها را داخل ظروف دردار و یا ظروف پلاستیکی جداگانه‌ای قرار دهید تا از خراب و فاسد شدن آنها جلوگیری شود و میوه‌هایی را که باعث پوسیدگی و خرابی مواد غذایی می‌شوند از یکدیگر جدا کنید.

بیشتر بخوانید: مقاله ی راهنمای نصب یخچال فریزر را در اینجا مطالعه کنید تا از وقوع مشکلات اساسی جلوگیری کنید.

❌ درب یخچال به‌صورت مدام باز و بسته می‌شود

باز و بسته شدن دائم درب باعث خراب شدن مواد غذایی در یخچال می شود. اگر بخواهید به این سؤال که چرا مواد غذایی درون یخچال فاسد می‌شوند پی ببرید، توجه داشته باشید یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث خراب و فاسد شدن مواد غذایی می‌شود می‌تواند باز و بسته‌شدن مداوم درب یخچال باشد.

یخچال فریزر دوقلو Royal 2160 با توجه به ویژگی های خاصی که دارد می تواند از محصولات غذایی محافظت کند و باعث شود دچار خرابی نشود.

این باز و بسته‌شدن درب یخچال به طور مداوم باعث می‌شود که دمای داخل یخچال پایین بیاید و به‌خوبی نتواند سرمای موردنیاز را برای نگه‌داشتن مواد غذایی به وجود آورد و به همین دلیل مواد درون یخچال به‌خوبی سرد نمی‌شود و خراب می‌شود و برای جلوگیری از این کار بهتر است که بیش از اندازه درب یخچال را باز و بسته نکنید.

البته می توانید علت سرد نکردن یخچال را مطالعه کنید تا در صورت وجود ایرادی مهمتر آن را پیدا کنید. البته ممکن است بسته نشدن درب یخچال دلایل دیگری هم داشته باشد که ما به شما کمک می کنیم تا عیب یابی کنید.

تنظیم نبودن دمای یخچال

❌ دمای مناسب برای یخچال تنظیم نشده است

دلیل دیگری که باعث خراب و فاسد شدن میوه‌ها و مواد غذایی می‌شود تنظیم نبودن دمای داخل یخچال است که برای جلوگیری نمودن از این کار باید دمای یخچال را به‌خوبی تنظیم نمایید و بهترین دما برای یخچال بین سه و چهار درجه سانتیگراد است در چنین شرایطی مواد غذایی سالم و خوب می‌مانند.

هشدار: اگر شما هم نگران تنظیم یخچال در هنگام سفر هستید اینجا کلیک کنید شما می توانید نکات مربوطه را بخوانید و با خیال راحت سفرکنید.

❌ دمای یخچال بالا و پایین تنظیم شده است

یکی از دلایل اصلی که باعث خراب‌شدن مواد غذایی در داخل یخچال می‌شود تنظیم نشدن دمای مناسب برای دستگاه است. چنانچه دمای داخل یخچال بیش از اندازه بالا باشد باعث یخ‌زدن مواد غذایی داخل یخچال می‌شود و یخ‌زدگی باعث می‌شود که عمر میوه‌ها و سبزی‌ها و مواد غذایی بسیار پایین آید و سریع خراب شود همچنین پایین بودن دما باعث می‌شود که سرمای کافی به مواد غذایی نرسد و همین علت خود باعث خراب‌شدن آنها شود.

اگر همه ی شرایط درست و کامل باشد باعث می شود تا طول عمر مفید یخچال شما بیشتر شود و راندمان آن افزایشی باشد.

خرابی ترموستات یخچال

❌ ترموستات یا سنسور خراب شده است

خراب‌شدن ترموستات چه ارتباطی با فاسد شدن مواد غذایی دارد؟ قطعه‌ای در یخچال وجود دارد که با دستور دادن به کمپرسور که 2 نوع معمولی و اینورتور هست و همچنین اجزاء دیگر باعث تنظیم شدن دمای داخل یخچال می‌شود این قطعه ترموستات نام دارد.

اگر چنانچه این قطعه در داخل یخچال خراب شود باعث می‌شود که دمای درون یخچال به‌خوبی تنظیم نشود و بالا و پایین بودن دمای یخچال باعث خراب و فاسد شدن مواد غذایی داخل آن شود به همین دلیل اگر چنانچه ترموستات یخچال خراب شود باید آن را تعمیر و یا تعویض نمود.

بیشتر بخوانید: تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر

✔️ نظر تعمیرکاران درباره علت خراب‌شدن مواد غذایی داخل یخچال:

در این قسمت برای رفاه مشتریان و کاربران عزیز تعمیرکار مجرب و متخصص شرکت آزمایش به بررسی دلایل خراب و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال نموده است تا به کمک موارد گفته شده به‌آسانی و راحتی بتوانید عیب و مشکل خراب‌شدن مواد غذایی را درون یخچال برطرف سازید.

مهم‌ترین دلیلی که باعث خراب‌شدن مواد غذایی داخل یخچال می‌شود تنظیم نشدن دمای مناسب برای دستگاه است. دمای مناسبی که برای تنظیم کردن یخچال در فصل زمستان ۴ درجه سانتی‌گراد و در فصل تابستان ۳ درجه سانتیگراد است.
توجه داشته باشید که برای نگه‌داشتن مواد غذایی گوناگون درون یخچال باید از ظروف مناسب بافاصله زیاد استفاده کنید.

بهترین کار استفاده از ظروف مخصوص با درپوش مناسب و بعد از آن گذاشتن منظم در کنار همدیگر است. همچنین باز و بسته کردن درب یخچال به‌صورت مداوم باعث می‌شود که هوای سرد درون یخچال خارج شده و هوای گرم داخل وارد یخچال شود و این کار باعث فاسد و خراب‌شدن مواد غذایی گردد.

عامل دیگری که نقش مهمی در خراب و فاسد شدن مواد غذایی دارد خراب‌شدن ترموستات است که بلافاصله باید آن را توسط تعمیرکار ماهر تعویض و یا تعمیر نمود.

چنانچه لاستیک درب یخچال خراب و یا پوسیده باشد  که می توانید با خواندن مقاله ی آن از این مورد بی نیاز باشید زیرا خرابی آن باعث ورود هوای گرم به درون یخچال و در نتیجه فاسد شدن مواد غذایی می‌شود.

کلام آخر

در مقاله بالا سعی کردیم به دلایل فاسد شدن مواد غذایی در داخل یخچال بپردازیم؛ اما ممکن است بعضی از اختلالات و یا خراب‌شدن قطعات فنی یخچال باعث فاسد شدن مواد غذایی شود که در چنین شرایطی از افراد ماهر و متخصص باید کمک بگیرید.

چنانچه برای تعمیر کردن یخچال خود به یک تعمیرکار ماهر نیاز دارید می‌توانید به شرکت آزمایش مراجعه نمایید که از معتبرترین و بهترین شرکت‌هایی است که شما می‌توانید بعد از ثبت درخواست خود در کمترین زمان ممکن، آن‌ها در محل حاضر شده و کار شما را به‌خوبی انجام دهند و شما با خیال آسوده و راحت می‌توانید برای تعمیرات یخچال خود به این افراد حرفه‌ای و حاذق این مجموعه اطمینان کنید.

 

پرسش های متداول

علل خرابی مواد غذایی در یخچال

ترموستات یا سنسور خراب شده است

دمای یخچال بسیار بالا بوده و مواد غذایی یخ می‌زند

نظر تعمیرکاران درباره علت فاسد شدن مواد غذایی

ما دراین مقاله تجربیات تعمیرکاران رو جمع آوری و برای شما آماده کرده ایم.

4.4/5 - (5 امتیاز)
انتشار یافته: 17
 1. ارغوان ترابی
   
   
  1401/01/29 - 4:14

  مقاله بسیار عالی و مفیدی بود خیلی ها با این مشکل رو به رو میشن ممنون از گروه آزمایش
  Miss__torabi14@

 2. فاطمه سیف زاده
   
   
  1401/01/29 - 4:17

  بسیار عالی بود . اصولا یخچال برای نگهداری مواد غذایی هست تا خراب نشن این مطلب خیلی کمک میکنه
  Fatemeh_1373_s@

 3. حمیده شیروانی
   
   
  1401/01/29 - 4:17

  عالی و مفید و کاربردی
  خیلی خوب بود کلی مطالب خوب یادگرفتم ممنون از شما😊😊

 4. هادی نوروزی
   
   
  1401/01/29 - 4:18

  واقعا مقاله کاربردی هست خیلی ممنون نکات ریز و کاربردی ذکر کردید
  ۳min.m.h

 5. مژگان پایدار
   
   
  1401/01/29 - 4:28

  واقعا مقاله عالی و مفید و کاربردی
  ممنون از گروه عالی آزمایش بابت خدمات بی دریغ شما در طی این سالها یک برند با اصالت و با کیفیت و قابل اعتماد و درجه یک سپاس
  Mozhgan._.paydar.pv@

 6. آتنا آقازاده
   
   
  1401/01/29 - 4:41

  مقاله فوق العاده ای بود ممنون

 7. قاسم پوزش شیرازی
   
   
  1401/01/29 - 4:58

  اطلاعات خوب و مفید بود من فکر نمیکردم باز کردن زیاد در یخچال باعث فساد غذا میشه
  @dokhtaram.khorshid47

 8. زهرا ابراهیمی
   
   
  1401/01/29 - 5:12

  خیلی عالی و نکات کلیدی رو گفتین که به نظر بعضی از ما به چشم نمیومد وبی اهمیت بوده
  @zari.banooo99

 9. زهره غلامی
   
   
  1401/01/29 - 5:39

  با سلام
  ممنون از مقاله ارزشمند و کاربردی
  خیلی خیلی عالی بود
  آزمایش سربلند از هر آزمایش
  @asal_roza_rana

 10. سلين شاهميرزائى
   
   
  1401/01/29 - 5:40

  ممنون از اينكه اين مقالات خوب رو در اختيار ما ميگذاريدمن با خوندن اونها خيلى چيز ها ياد گرفتم تشكر فراوان
  @celeen9393

 11. ستایش طحانی
   
   
  1401/01/29 - 6:26

  مقاله ی مفید و کاربردی بود،از تيم مجرب آزمایش تشکر میکنم که وقت میزارن و این اطلاعات رو در اختیار ما قرار میدن
  آزمایش نیاز به آزمایش نداره 👌👌👌

 12. داود
   
   
  1401/01/29 - 6:36

  ممنون بابت مقالات و توضیحات جامع و کاملتون، حقا که به مشتریان کمال احترام رو میذارین و حقوقشون رو رعایت میکنید
  برند ايرانی، کیفیت جهانی
  David.n.74

 13. زهرا ناصری
   
   
  1401/01/29 - 11:19

  عالی ومفید موفق باشین خسته نباشین🌹🌹🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 14. صالح بابایی
   
   
  1401/01/29 - 11:22

  حرف ندارین نکات دقیق وکاملا حرفه ای زنده باد آزمایش👌👌
  sepide222488

 15. محمدرضا
   
   
  1401/01/30 - 2:55

  چقدر خوبه درکنار جنبه‌های فنی به سلامت مشتریان هم اهمیت میدین، به سهم خودم ازین همه مسوولیت پذیری شما سپاسگزارم، موفق و سربلند باشید
  🌹🌹🌹
  smrnouri

 16. محمدرضا نوری
   
   
  1401/01/30 - 2:56

  چقدر خوبه درکنار جنبه‌های فنی به سلامت مشتریان هم اهمیت میدین، به سهم خودم ازین همه مسوولیت پذیری شما سپاسگزارم، موفق و سربلند باشید
  🌹🌹🌹
  smrnouri

 17. معصومه طرفی پور
   
   
  1401/01/30 - 8:02

  مقاله بسیار جامع و کاملی بود ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمان میگذارید که عمر یخچال هایمان بیشتر شود
  @bahareh_delha

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه