افزایش طول عمر یخچال

افزایش طول عمر یخچال فریزر

آنچه در این مقاله می خوانید

افزایش طول عمر یخچال فریزر: یخچال فریزر یک دستگاه برقی است که در هر خانه‌ای چندین سال کاربرد فراوانی دارد و از ضروری‌ترین وسایل آشپزخانه به‌حساب می‌آید اکنون قیمت لوازم برقی مخصوصاً لوازمی مانند: یخچال و لباسشویی و تلویزیون افزایش چشمگیری داشته است به همین دلیل اگر از لوازم به‌خوبی استفاده و محافظت نشود طول عمر دستگاه کم می‌شود. نکته مهمی که در خانه‌داری باید به آن توجه داشته باشیم افزایش طول عمر لوازم برقی است.

یشتر افراد با چگونگی کارکرد یخچال به‌خوبی آشنا نیستند و با سهل‌انگاری و بی‌دقتی باعث می‌شوند طول عمر یخچال فریزر را کاهش دهند به همین دلیل ما برای شما مطالبی را بیان می‌کنیم که اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و طول عمر یخچال فریزر خود را افزایش دهید.

برای افزایش طول عمر یخچال فریزر چه کاری باید انجام داد؟

در ادامه ما نکاتی را برای شما بیان می‌کنیم که با رعایت آنها باعث افزایش طول عمر یخچال فریزر خود شوید.

سعی کنید درب یخچال فریزر را زیاد باز و بسته نکنید

باز و بسته کردن درب یخچال یکی از رایج‌ترین دلایلی است که در کاهش طول عمر یخچال تأثیر بسزایی دارد و گاهی اوقات در عملکرد یخچال و قطعات دیگر آن اختلال به وجود می‌آید. همچنین هنگامی که درب یخچال را به‌صورت مدام باز و بسته می‌کنید باعث خراب‌شدن نوار دور یخچال و ورود هوای گرم به داخل آن می‌شود و باعث پایین آمدن درب یخچال می‌گردد. هنگامی که این اتفاقات به وجود می‌آید و هوای گرم وارد یخچال می‌شود باعث فاسد شدن مواد غذایی شده و در پایین آمدن طول عمر دستگاه بسیار مؤثر است.

در طولانی‌مدت درب یخچال را باز نگذارید

دلیل دیگری که باعث کم‌شدن طول عمر دستگاه می‌شود این است که برای مدت طولانی درب یخچال بازمی‌ماند این کار هم باعث می‌شود که هوای گرم به داخل یخچال ورود پیدا کند و سرمای داخل فریزر و یخچال کم شود توجه داشته باشید که فقط چند ثانیه درب یخچال را باز نگه دارید و به‌سرعت مواد غذایی را داخل و یا خارج کنید.

بعد از گذشت مدت زمانی نوارهای دور درب یخچال را بررسی و در صورت نیاز عوض کنید

همان گونه که می‌دانید دور درب یخچال نواری پلاستیکی وجود دارد که اگر خراب شود باعث بسته نشدن درب یخچال فریزر می‌شود چنانچه این لاستیک‌ها خاصیت چسبندگی خود را از دست بدهند یا پاره شوند باعث می‌شود که گرمای داخل اتاق وارد یخچال فریزر شود به همین خاطر باید برای جلوگیری از کاهش طول عمر یخچال فریزر، نوار اطراف یخچال را بررسی و در صورت خراب بودن تعویض نمایید.

یخچال فریزر را نباید به دیوار پشتی بچسبانید

هنگامی که یخچال فریزر را به دیوار می‌چسبانید هیچ فضایی برای خنک شدن موتور یخچال وجود ندارد همان گونه که می‌دانید موتور یخچال در هنگام کارکردن داغ می‌شود و باید هوا در پشت موتور جریان داشته باشد تا این گرما را از بین ببرد و باعث سوختن موتور یخچال نشود به همین دلیل یخچال از دیوار پشت باید فاصله داشته باشد.

یخچال را در محیط خیلی سردوگرم قرار ندهید

دلیل دیگری که باعث کاهش عمر دستگاه می‌شود قراردادن آن در محیط خیلی سرد یا محیط گرم است این کار باعث می‌شود که یخچال برفک بزند. هنگامی که یخچال در محیط سرد قرار دارد باعث می‌شود که مواد غذایی داخل یخچال یخ‌زده و هنگامی که یخچال در فضای گرم قرار دارد باعث می‌شود که به موتور یخچال فشار وارد شود و گرمای آن افزایش پیدا کند و باعث سوختن موتور یخچال شود بنابراین دقت داشته باشید که یخچال را در محیط خوب و مناسبی قرار دهید.

هرگز یخچال را در کنار لوازم گرمازا قرار ندهید

قراردادن یخچال در کنار وسایلی مانند: اجاق‌گاز، فر، سماور، شوفاژ یا نور مستقیم خورشید باعث می‌شود که گرمای بیش از اندازه به یخچال برخورد کند و باعث شود که یخچال زودتر خراب شود به همین دلیل از گذاشتن یخچال در کنار این وسایل جدا بپرهیزید.

یخچال را در فواصل زمانی به‌خوبی تمیز کنید

از مواردی که باعث افزایش عمر یخچال فریزر می‌شود تمیزکردن قسمت بیرونی و داخلی یخچال است. چنانچه مواد غذایی به طبقات یخچال بچسبد باعث می‌شود که به‌مرورزمان طبقات و شیشه‌ها کدر شوند. شما باید به‌صورت دوره‌ای و طبقات و قفسه‌های داخل یخچال را بیرون آورده و آن را به‌خوبی تمیز کرده و خشک نمایید و در جای خود قرار دهید. همچنین قسمت پشت یخچال را هرچند وقت یکبار به‌وسیله جاروبرقی و دستمال مرطوب تمیز کنید تا گردوغباری که بر روی قطعات از بین برود.

مواد غذایی داخل یخچال را به‌صورت درست و صحیح دسته‌بندی کنید و درون یخچال قرار دهید

قراردادن مواد غذایی بدون درپوش در داخل یخچال، کثیفی و نامنظم بودن مواد غذایی باعث به‌وجودآمدن بوی بد داخل یخچال می‌شود برای جلوگیری از ایجاد بوی بد و افزایش طول عمر یخچال فریزر باید مواد غذایی را داخل ظروف و بسته‌بندی مناسب قرار دهید. از قراردادن ظروف سنگین داخل یخچال خودداری کنید و سعی کنید از ظروف پلاستیکی و سبک برای یخچال استفاده کنید فضای کمتری بگیرد و هم سنگینی ظروف به طبقات فشار نیاورد.

یخچال حتماً باید تراز باشد

دلیل دیگری که باعث افزایش طول عمر یخچال فریزر شما می شود، تراز نبودن یخچال است چنانچه یخچال هنگام نصب خوبی تراز نباشد باعث می‌شود که یخچال دچار لرزش و صدا باشد و هم چنین باعث یخ‌زدگی و برفک در یخچال فریزر می‌شود. تراز بودن یخچال به جریان یکنواخت گاز در یخچال فریزر کمک می‌کند و عمر دستگاه را بالا می‌برد.

مواد غذایی داغ را درون یخچال قرار ندهید

گذاشتن مواد غذایی داغ درون یخچال باعث کم‌شدن عمر یخچال فریزر می‌شود زیرا گرما و داغی مواد غذایی باعث واردکردن فشار به موتور می‌شود و باید این گرمای وارد شده به داخل یخچال از بین برود و موتور فشار زیادی را تحمل می‌کند و باعث آسیب به یخچال فریزر می‌شود.

کلام آخر درباره بالابردن طول عمر یخچال فریزر

در مقاله بالا سعی کردیم نکاتی را برای شما بیان کنیم که با رعایت آن به عملکرد خوب و افزایش طول عمر یخچال فریزر کمک کند شما می‌توانید یخچال را در یک محیط مناسب و خوب قرار دهید و آن را به‌موقع سرویس کنید تا به افزایش طول عمر یخچال کمک کند و در صورت نیاز برای تعمیر و سرویس یخچال می‌توانید به شرکت آزمایش مراجعه نمایید.

شرکت آزمایش یک شرکت باسابقه و مطمئن در کشور ایران است و تولید و تعمیر لوازم‌خانگی را با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته انجام می‌دهد.

سایت appliancerepair هم مقاله ای در رابطه با افزایش طول عمر یخچال فریزر منتشر کرده است که در این مقاله هم ۸ روش دیگر توضیح داده شده است. برای مشاهده مقاله روی اینجا کلیک کنید.

۵/۵ - (۱ vote)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

آزمایش، سربلند از هر آزمایش

دفتر مرکزی : تهران، گاندی جنوبی، نبش خیابان هفدهم، پلاک 30

تلفن :86080462-021

تلفن خدمات مرکزی : 86080590-021

فکس : 86080467-021

ایمیل : info@Azmayesh-group.ir

دلیل بازگشت وجه