آیا می دانید دلیل گرم نشدن لوله بخاری چیست؟ + 1 راه حل مهم!

دلیل گرم نشدن لوله بخاری

آنچه در این مقاله می خوانید

دلیل گرم نشدن لوله بخاری چیست؟

چنانچه در فصل زمستان متوجه گرم نشدن لوله بخاری شدید و احساس کردید لوله بخاری سرد است. باید به‌دقت بررسی کنید و قبل از اینکه مشکل را برطرف کنید ، تمامی در و پنجره‌ها را باز بگذارید و بخاری را خاموش نمایید.شرکت آزمایش همواره در تلاش برای بهبود و بالابردن کیفیت محصولات است به همین دلیل با مطالعه این مقاله شما می توانید از بروز مشکلاتی که ممکن است به وجود آید مثل گرم نشدن لوله بخاری و مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

برای خرید لوازم گرمایشی آزمایش می توانید به سایت سر بزنید و نکات مهم برای خرید بخاری را هم بخوانید.چنانچه بخواهید دلیل گرم نشدن لوله بخاری را بدانید باید گفت دلایل زیادی در این امر دخیل هستند که یکی از آن دلایل استفاده‌ نکردن کلاهک بر روی دودکش بخاری است. بسیاری از افراد متأسفانه از کلاهک h بر روی لوله دودکش بخاری استفاده نمی‌کنند و به سرد بودن لوله بخاری بی‌توجه هستند این کار باعث می‌شود که گاز کشنده‌ای به نام مونوکسید کربن به درون فضای داخلی انتقال پیدا کند که قاتل خاموش هم‌نام دارد و باعث مرگ می‌شود.

با افزایش قیمت لوازم خانگی ، شرکت آزمایش به شما خرید اقساطی را با کمترین سود ماهیانه پیشنهاد می کند که می توانید محصولاتی با کیفیت را مثل بخاری گازی 24 هزار خریداری کنید.به‌طورکلی دلیل گرم نشدن لوله بخاری بسیار خطرناک است و باید آن را به‌سرعت برطرف کرد. بطور کلی نشت گاز از بخاری گازی بسیار خطرناک است.زیرا  گاز مونوکسید کربن که از سوختن بخاری به وجود می‌آید گازی بسیار خطرناک و سمی و بدون علامت است به همین دلیل به شما سفارش می‌کنیم که برای روشن‌کردن بخاری در محیط از سنسورهایی که به گاز سمی حساس هستند استفاده نمایید.

لوله بخاری باید گرم باشد یا سرد؟

آنچه مشخص است بوی گاز در بخاری  به‌وسیله لوله به بیرون انتقال پیدا نمی‌کند و همچنین هوای درونی لوله گرم و داغ هست و همچنین لوله بخاری به‌گونه‌ای است که اگر بخاری را زیاد کنید دیگر نمی‌توانید دست خود را بر روی لوله بخاری قرار دهید و چنانچه این لوله سرد باشد یعنی اینکه گازهای سمی از طریق این لوله خارج نمی‌شود بنابراین هنگامی که بخاری روشن است باید لوله بخاری هم داغ باشد.

 

علت گرم نشدن لوله بخاری

علت گرم نشدن لوله بخاری و سرد شدن آن

بعضی افراد به دلیل استفاده‌نکردن از کلاهک h و یا به دلیل طراحی اشتباه در پشت‌بام باعث می‌شوند که این گازهای خطرناک خارج نشود و تمامی گازهای مونوکسید کربن به داخل فضا منتقل شوند و در مدت بسیار کمی باعث مرگ خواهد شد. چنانچه لوله بخاری سرد باشد باید تا قبل از برطرف‌کردن این مشکل تمامی پنجره‌ها را باز بگذارید تا گاز مونوکسید کربن از این طریق خارج شود و هوای تازه‌وارد محیط شود.

گاهی ممکن است علت گرم نشدن لوله بخاری خرابی موارد داخلی بخاری باشد که عیب یابی و تعمیر بخاری می تواند کمک بزرگی به شما کند.دلیل دیگر گرم نشدن لوله بخاری می‌تواند نصب دودکش از دیوار یا پنجره ساختمان باشد و به‌صورت غیراصولی نصب شده باشد هرکدام از این موارد می‌تواند باعث احتراق ناقص و پخش شدن گاز مونوکسید کربن و در نتیجه مرگ خاموش شود.

البته مهم ترین مواردی که باید توجه کنیم نکات مهم نصب بخاری های گازی است که می تواند بسیاری از مشکلات اصولی و اولیه را از بین ببرد.

هنگام فرارسیدن فصل زمستان و نصب بخاری باید مسیر خروجی دودکش در پشت‌بام و کلاهک آن را به‌خوبی بررسی کنید که هیچ‌گونه گرفتگی در آن به وجود نیامده باشد چنانچه این لوله به‌صورت اصولی نصب نشده باشد در هنگام باد شدید، هوای تند به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق لوله وارد شده و گاز مونوکسید کربن به داخل محیط برمی‌گردد.

چنانچه ارتفاع دودکش از پشت‌بام استاندارد نباشد هنگام وزش باد می‌تواند مشکلاتی به وجود آورد و در گرم و سرد شدن لوله بخاری بسیار مؤثر است.
اشتباه دیگری که برخی افراد مرتکب آن می‌شوند این است که لوله بخاری را به‌صورت افقی نصب می‌کنند با این کارشان جان خود و سایر افراد خانواده را به خطر می‌اندازند به شما توصیه می‌کنیم که از نصب کردن لوله بخاری به‌صورت افقی جداً خودداری کنید.

سنسور حرارتی ods هم یکی از مواردی است که خرابی آن باعث بروز مشکلاتی که سرد بودن لوله بخاری هم جزء آن است می شود.

و در هنگام نصب کردن لوله بخاری از زانوی استاندارد باید استفاده نمایید و همچنین لوله رابط دودکش مستقیم و کوتاه باشد و از استفاده کردن لوله‌های پرپیچ‌ وخم جدا جلوگیری کنید زیرا موجب می‌شود که در هنگام خروج دود اختلالاتی به وجود آید.مطمئناً گرم نشدن لوله بخاری دلایلی مشخصی دارد که باید در اولین فرصت آن را برطرف کرد و تا هنگامی که این موضوع برطرف نشده است بخاری را روشن نکنید و برای گرم‌کردن خانه از بخاری برقی استفاده نمایید.

پیشنهادی که شرکت آزمایش برای شما در نظر گزفته این است که اگر به دنبال بخاری با کیفیت عالی می گردید از بخاری گازی 28000 دیدن کنید.

در بالا سعی کردیم شما را با مهم‌ترین علت گرم نشدن لوله بخاری گازی آشنا سازیم‌. به‌طورکلی دلیل سرد بودن لوله بخاری این است که هنگامی که شعله روشن است گاز می‌سوزد و اکسید کربن تولید می‌شود و این مونوکسید از طریق لوله بخاری خارج می‌شود و چنانچه این گاز به بیرون هدایت نشود و وارد محیط شود خطرات زیادی جانی را در بر دارد.

بعضی افراد بر این باورند که اگر لوله بخاری را درون آب قرار دهند این مواد حاصل از سوختن جذب آب می‌شود و یا از بین می‌رود این باور غلطی است که باعث شده است بسیاری از افراد دچار مرگ خاموش شوند. قراردادن لوله بخاری در آب باعث نمی‌شود که این گازهای سمی خارج شود بلکه این گازها به محیط ورود پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: صدای بخاری

در فصل زمستان که از بخاری گازی استفاده می‌شود اکسیژنی که در محیط وجود دارد کم شده و مصرف می‌شود در این حالت اگر مجرای ورودی هوا به‌اندازه نباشد و اکسیژن در محیط کم شود محیط داخلی نسبت به بیرون دچار یک نوع فشار منفی شده در چنین شرایطی لوله بخاری به‌جای بیرون بردن هوایی داخل برعکس کار می‌کند و سرد می‌شود.

در چنین حالتی گاز خطرناکی به نام co2 که از احتراق بخاری به وجود می‌آید در فضای اتاق جریان پیدا کرده و این گاز بدون بو و رنگ است و باعث خفگی انسان می‌شود برای پیشگیری از به‌وجودآمدن چنین حوادثی به شما سفارش می‌کنیم که چنانچه در محیط از بخاری گازسوز استفاده می‌کنید یک دریچه برای ورود هوا در نظر گرفته و یا کمی پنجره را باز بگذارید تا اکسیژن به‌صورت کافی وارد محیط شود.

پیشنهاد شرکت آزمایش به شما این است که حتما مقاله ی انواع بخاری را بخوانید تا قبل از دچار شدن به مشکلات این چنینی آگاهی لازم را داشته باشید.

راه-حل -برای-گرم-نشدن-لوله-بخاری

راه حل  برای گرم نشدن لوله بخاری

برای برطرف‌کردن این مشکل در هنگام باد سفارش می‌شود که از دودکش استاندارد برای پشت‌بام استفاده کنید و در بخش فوقانی دودکش کلاهک را نصب نمایید همچنین باید فاصله دودکش تا کف پشت‌بام و دیوارها به‌صورت استاندارد را عاید شود حدوداً دودکش باید ۶۰ سانتی‌متر از سطح پشت‌بام بالاتر قرار بگیرد تا بتواند دود را به‌راحتی خارج سازد.

بهترین راهی که می تواند به شما کمک کند دانستن  مزایا و معایب بخاری گازی است تا بتوانید انتخاب کنید کدام محصول مناسب شماست.

چنانچه با رعایت کردن موارد گفته شده در بالا نتوانستید به دلیل گرم نشدن لوله بخاری و سرد شدن آن پی ببرید اولین اقدام این است که بخاری را خاموش کنید و با افراد متخصص و ماهر تماس بگیرید تا این مشکل را برطرف سازند.با مراجعه به سایت dekooktips می توانید مقاله ای را که مرتبط با راه حل گرم کردن لوله بخاری سرد است مطالعه کنید.

سوالات متداول

راه حل مهم برای گرم نشدن لوله بخاری

چنانچه با رعایت کردن موارد گفته شده در بالا نتوانستید به دلیل گرم نشدن لوله بخاری و سرد شدن آن پی ببرید اولین اقدام این است که بخاری را خاموش کنید و با افراد متخصص و ماهر تماس بگیرید تا این مشکل را برطرف سازند.

لوله بخاری باید گرم باشد یا سرد؟

آنچه مشخص است گاز خروجی که از بخاری به‌وسیله لوله به بیرون انتقال پیدا می‌کند گرم و داغ هست به‌گونه‌ای که اگر بخاری را زیاد کنید دیگر نمی‌توانید دست خود را بر روی لوله بخاری قرار دهید و چنانچه این لوله سرد باشد یعنی اینکه گازهای سمی از طریق این لوله خارج نمی‌شود بنابراین هنگامی که بخاری روشن است باید لوله بخاری هم داغ باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه