انواع یخچال فریزر ❄️

آنچه در این مقاله می خوانید

روزانه شاهد عرضه کالای جدید و نو در بازار هستیم این کار ازیک‌طرف باعث شده است که انواع یخچال فریزر ❄️ موجود در بازار موجود شود و از سوی دیگر برای مصرف‌کنندگان انتخاب را کمی سخت کرده است. با توسعه یافتن و پیشرفت تکنولوژی رقابت بین تولیدکننده‌های لوازم‌خانگی بالارفته. به دلیل اینکه فروشندگان در بازار اطلاعات کامل از محصولات و کالاها ندارند همین علت باعث شده است که برای مصرف‌کنندگان کار کمی سخت شود و نتوانند به‌راحتی و آسانی برای خریدکردن تصمیم گرفته و یک انتخاب خوب داشته باشند.

به همین علت تلاش و کوشش می‌کنیم که مصرف‌کنندگان را در مطالب زیر با انواع یخچال‌فریزرهایی که در بازار وجود دارد آشنا سازیم که بتوانند باتوجه‌به این مطالب و بر حسب علاقه و سلیقه خود و با درنظرگرفتن بودجه و قیمت، مناسب ترین و بهترین یخچال فریزر را از بین انواع یخچال فریزر ها انتخاب کرده و به‌راحتی آن را خریداری کنند.

 

یخچال فریزر تک درب

اولین نوع از انواع یخچال فریزرها هستند که از قدیمی‌ترین مدل یخچال‌ها به‌حساب می‌آیند که از زمان‌های قدیم وجود داشته‌اند و اکنون هم در بازار وجود دارند. در حال حاضر به دلیل این که فضای کمی را اشغال می‌کند در فروشگاه‌ها و اداره‌ها و یا حتی هتل‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

این مدل از یخچال‌ها برای خانواده‌های که دارای جمعیت کمتری هستند یا حتی افراد مجرد همچنین در خوابگاه‌ها بیشتر ازاین‌گونه یخچال‌ها استفاده می‌کنند. همچنین این مدل از یخچال‌ها نسبت به سایر یخچال‌ها قیمت و هزینهٔ کمتری دارند

 

یخچال فریزر کمبی مدل فریزر پایین

این مدل از انواع یخچال فریزر ها در قسمت بالا و فریزر در قسمت پایین قرار گرفته است برای دستیابی به مواد غذایی نیازی نیست که زیاد خم شد و همچنین به‌جای استفاده از قفسه از کشو در فریزر استفاده شده است به‌کاربردن کشو در یخچال بهتر است چون از نظر فضا جادارتر هستند.

 

مزایای یخچال‌های فریزر پایین

 • طراحی زیبای که در این یخچال‌ها به‌کاررفته است به زیبایی آن افزوده است و مورد دیگر اینکه یخچال بیشتر از فریزر مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای استفاده کردن از یخچال شما مجبور نیستید که زیاد خم شوید و یخچال در مقابل دید شما قرار دارد و به‌راحتی و سهولت می‌توانید از آن استفاده کنید و همچنین طراحی فریزر به صورت کشویی می‌باشد.
 • این نوع از انواع یخچال فریزر پایین از نظر تنوع و مدل در حال افزایش و پیشرفت می‌باشد و هر روز شاهد این پیشرفت و تنوع در بازار فروش هستیم.

 معایب یخچال فریزر پایین

 • از نظر قیمت و هزینه از یخچال‌فریزرهای بالا کمی بیشتر است و
 • برای سرد شدن فریزر امکان دارد کمی کندتر از یخچال عمل کند و مواد غذایی دیرتر سرد شوند.

 

یخچال فریزر کمبی مدل‌ فریز بالا

در انواع یخچال فریزر هایی که فریزر در قسمت بالا و یخچال در قسمت پایین قرار گرفته است برای دستیابی به یخچال که مجبور هستید در طول روز مدام از آن استفاده کنید باید زیاد خم شوید ولی اگر برای شما قیمت مهم می‌باشد و می‌خواهید هزینه کمتری را بپردازید باید بدانید که از نظر کارایی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و برای شما می‌تواند گزینه مناسبی و خوبی باشد

 

 مزایای یخچال‌های فریزر بالا

 •  از نظر قیمت و هزینه ارزان‌ترین نوع یخچال است
 •  مدل‌ها و برندهای مختلف و گوناگونی برای انتخاب وجود دارد

معایب یخچال‌های فریزر بالا

 • تنها عیب‌وایراد این مدل یخچال‌ها از بین انواع یخچال فریزر های دیگر این است که برای استفاده از یخچال مخصوصاً در طبقات پایین باید زیاد خم شد و این کار برای بسیاری از افراد سخت است همچنین برای افرادی که کمردرد دارند کار بسیار سختی می‌باشد.

 یخچال فریزر دوقلو یخچال و فریزر جدا از یکدیگر

این مدل از انواع یخچال فریزر ها از زمان‌های بسیار قدیم در بازار وجود داشته‌اند و در زمان خود یکی از پرطرف‌دارترین و محبوب‌ترین مدت‌ها بوده‌اند هم اینکه مشتریان مخصوص خود را دارند. یخچال‌فریزرهای دوقلو در حال حاضر هم در بازار دارای تنوع زیادی هستند و مورداستفاده قرار می‌گیرند ولی در حال حاضر به دلایلی که در اینجا برای شما بیان می‌کنیم استقبال از این مدل‌ها به صورت چشمگیری کاهش‌یافته است.

این نوع یخچال‌ فریزرها به دلیل جداشدن از همدیگر حمل و جابه‌جایی راحت‌تر و آسان‌تری نسبت به یخچال فریزرهای سایدبای‌ساید دارد و می‌توان از آن ها را به صورت جداگانه و در دو مکان مختلف قرارداد و یا اینکه آنها را به صورت جداگانه خریداری کرد. همچنین به دلیل جادار بودن بیشتر برای خانواده‌های پرجمعیت استفاده می‌شود.

همچنین در این مدل از انواع یخچال‌فریزرها حجم استفاده شده از یخچال و فریزر به نسبت مساوی می‌باشد. این مدل یخچال‌ها به دلیل فضای زیادی که اشغال می‌کنند برای افراد مشکل به وجود آورده‌اند و باید اندازه‌های این‌گونه یخچال‌ها در مراحل طراحی کردن کابینت آشپزخانه موردنظر قرار گیرد.

 

 مزایای یخچال فریزر دوقلو

 • یخچال و فریزر دوقلو را می‌توان از همدیگر جدا کرد و یکی را در آشپزخانه و دیگری را در حیاط‌خلوت قرارداد
 •  فضای نسبتاً بزرگ و ظرفیت ذخیره مناسب و خوب

 معایب یخچال فریزر دوقلو

 • نیاز به فضای نسبتاً زیادی دارد و این تنها معایب این مدل از یخچال‌ها است.

یخچال فریزر سایدبای‌ساید

یکی از پرفروش‌ترین مدل ها از بین انواع یخچال فریزر ها در ایران و در جهان این مدل از می‌باشد به همین علت است که بیشترین خلاقیت برای مدل‌های جدید و نو صورت‌گرفته است. به‌طورکلی یخچال فریزر ساید بای‌ ساید یک مدل پیشرفته از یخچال فریزر دوقلو می‌باشد که از همدیگر جدا نمی‌شود و حجم یخچال و فریزر را به شکل منظم‌تری می‌توان تنظیم کرد. ولی نسبت به یخچال‌های دوقلو فضای کمتری برای ذخیره‌سازی دارند.

یخچال فریزر سایدبای‌ساید شما بر عکس یخچال فریزر دوقلو شما نسبت مساوی یخچال و فریزر را ندارید بلکه یخچال از فریزر جادارتر و بزرگ‌تر می‌باشد و از طراحی بسیار زیبا و شیکی برخوردار است.

اگر شما از مواد تازه استفاده می‌کنید این گزینه می‌تواند یک انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

امکانات موجود در یخچال فریزر سایدبای‌ساید

 • وجود آپشن‌های جدید و متنوع مانند آب‌ سردکن و یخ‌ساز
 •  ظرفیت ذخیره‌سازی خوب و مناسب
 •  داشتن نمای زیبا و شیک در آشپزخانه
 •  امکان دسترسی مناسب برای افراد ویلچری

معایب یخچال‌های سایدبای‌ساید

 •   آب‌سردکن و یخ‌ساز فضای از یخچال را به خود اختصاص داده است
 •  فضای داخل یخچال باریک است و در بعضی از موارد برای قراردادن خوراکی با اندازه‌های بزرگ می‌تواند مشکل به وجود آورد
 •  از لحاظ فیزیکی فضای زیادی را اشغال می‌کند آن را نمی‌توان در یک فضای کوچک قرارداد
 •  دمای پایین و بالای یخچال سایدبای‌ساید امکان دارد که هماهنگ نباشد

یخچال فریزر درب فرانسوی فریزر پایین با یخچال دارای دو درب

یکی از زیباترین مدل ها از بین انواع یخچال فریزرها می باشد بر اساس خلاقیت و نوآوری‌های صورت‌گرفته در طراحی انواع یخچال فریزر با طراحی جدید روبه‌رو هستیم یک مدل از یخچال‌فریزرهای جدید و نو که به بازار وارد شده است با نام یخچال فریزر درب فرانسوی می‌باشد که در این نوع دارای طراحی متنوع و جدید می‌باشد محل قرارگرفتن فریزر و یخچال به‌جای آنکه که در کنار همدیگر باشد به صورت بالا و پایین مجزا شده است و با دو قسمت کردن یخچال و فریزر عرض آن را افزایش داده‌اند و امکانات نو و جدیدی را برای مصرف‌کننده‌ها به وجود آورده‌اند.

این مدل از یخچال‌فریزرها به‌طورکلی یک ترکیب از دو مدل یخچال سایدبای‌ساید با یخچال فریزر پایین می‌باشد در مدل یخچال‌های درب فرانسوی هیچ‌گونه محدودیتی برای گذاشتن وسایل بسیار بزرگ مانند کیک تولد یا ظرف‌های بسیار بزرگ وجود ندارد و شما به‌آسانی و راحتی می‌توانید از فضای بزرگ و عریض آن به‌خوبی استفاده کنید.

فریزر آن در قسمت پایین طراحی شده است که برای استفاده آسان طراحی آن به صورت کشور می‌باشد که به‌راحتی بتوان به همه مواد غذایی دسترسی پیدا کرد. مدل یخچال‌فریزرهای با طرح فرانسوی از جادارترین و شیک ترین انواع یخچال فریزر ها به‌حساب می‌آیند که می‌تواند به آشپزخانه شما یک نمای زیبا و شیکی بدهد البته باید توجه داشت که این‌گونه یخچال‌فریزرها نسبت به سایر یخچال‌فریزرها از نظر قیمت مقداری گران‌تر می‌باشد و برای کسانی که هزینه برایشان مهم است و می‌خواهند از نظر هزینه مقرون‌به‌صرفه باشد مناسب نیست.

مزایای یخچال‌های درب فرانسوی

 •  وجود آپشن‌ها و ویژگی دارای تنوع مثل یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • یخچال با عرض زیاد مناسب برای خوراکی‌هایی با اندازه بسیار بزرگ
 •  ظرفیت ذخیره‌سازی مناسب و خوب

 معایب یخچال‌های درب فرانسوی

 •  وجود آپشن‌های مانند یخچال آب‌سردکن می‌تواند فضایی از یخچال را به خود اختصاص دهد.
 •  اندازه بزرگ آن باعث شده است که فضای زیادی را اشغال کند
 •  از نظر قیمت هزینه بیشتری را باید پرداخت کرد 

یخچال‌فریزرهای ۴ درب

این مدل از انواع یخچال فریزر ها کمی مشابه یخچال‌فریزرهای درب فرانسوی است ولی با این تفاوت که در قسمت فریزر پایین دو درب جداگانه به‌جای کشو استفاده شده است. مزایای این مدل از انواع یخچال فریزر ها طراحی نسبت به طراحی یخچال فریزر درب فرانسوی این است که به‌جای اینکه یک یا دو کشو داشته باشید به کشوهای زیادتری دسترسی داریم و می‌توانید مواد غذایی را طبقه‌بندی و تفکیک کنید و آسانی به آن دسترسی داشته باشید.

ولی نمی‌توانید مواد غذایی بسیار بزرگ را در آن قرار دهید به طور مثال اگر قصد داشته باشید که برای مهمانی خود یک ماهی بزرگ و درسته را آماده کنید می‌توانید در یخچال فریزر درب فرانسوی نگهداری کنید ولی امکان نگهداری آن در یخچال‌فریزرهای مدل 4 درب به دلیل عرض کم آن امکان ندارد.

معایب یخچال فریزر 4 درب

 • اشغال فضای نسبتاً زیاد
 • هزینه و قیمت این کمی بالا است
 • جابه‌جایی سخت به دلیل عرض زیاد

مزایای یخچال 4 درب

 • مصرف انرژی کمتر به دلیل اینکه در هنگام استفاده از یخچال از یکی از درب‌ها استفاده می‌شود.
 • طراحی شیک و مدرن

کلام آخر آزمایش

اگر به دنبال راهنمای خرید یخچال فریزر می گردید.

 

یخچال‌فریزرها بیشتر از نظر اندازه و آپشن با هم دیگر تفاوت دارند ولی از نظر کارایی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. اگر شما انواع یخچال فریزر دیگری می شناسید حتما در بخش نظرات معرفی کنید.

پرسش های متداول

انواع یخچال کدام است؟

✅ یخچال فریزر تک درب

✅ یخچال فریزر کمبی مدل فریزر پایین

✅ یخچال فریزر کمبی مدل فریزر بالا

✅ یخچال فریزر دوقلو

✅ یخچال فریزر ساید بای ساید

✅ یخچال فریزر درب فرانسوی

✅ یخچال فریزر های چهار درب

کدام یخچال را بخریم ایرانی یا خارجی؟

در حال حاضر باتوجه‌به این مطلب که قیمت یخچال‌های خارجی در بازار بسیار بالا رفته است تقاضا در بازار برای تولیدات ایرانی بالا رفته و به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است و همین علت در بین شرکت‌های ایرانی تولیدکننده یخچال فریزر رقابت شدیدی به وجود آمده است. پس در نتیجه یخچال فریزر ایرانی می تواند گزینه مناسبی برای خرید یخچال فریزر باشد.

پرفروش ترین نوع یخچال چیست؟

یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزر کمبی بالا و پایین

یخچال فریزر ساید بای ساید

 

نویسنده : محمد تاج مزینانی

 

4.7/5 - (12 امتیاز)
انتشار یافته: 7
 1. luw,li
   
   
  1400/06/09 - 1:17

  سلام خسته نباشید من از یخچال های دوقلوتون استفاده میکنم خیلی راضی هستم. خیلی وقته یخجال رو خریدم ولی تازه این مطلب رو خوندم مطلب زیبا و کاملی هستش. خداقوت

  1.  
    
   1400/06/09 - 4:24

   انتخاب خوبی داشتید / تشکر

 2. hoda
   
   
  1400/06/09 - 1:18

  خوبه که انواع بخچال ها رو گذاشتید من دنبال مطلبی بودم که تمام مدل های یخچال رو بزاره تشکر

  1.  
    
   1400/06/09 - 4:23

   خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم

 3.  
   
  1400/06/17 - 9:14

  What’s the matter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید