علت-خاموش-شدن

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید

خاموش شدن آبگرمکن دیواری خصوصا در فصل زمستان مشکل عدم دسترسی به آب گرم را به دنبال دارد، از این رو دانستن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در روزهای سرد سال، از اهمیت بالایی برخوردار است. آشنایی با عوامل به وجود آورنده علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در این مقاله بیان شده تا بتوانید عیب یابی کنید و اقدام به رفع آن کنید!

حتی در روند عملکرد بهترین آبگرمکن دیواری نیز ممکن است مشکلاتی مثل خاموش شدن ناگهانی و یا روشن نشدن صحیح پیش آید.در این مقاله علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری که می‌تواند عامل جزئی یا عیب در یک قطعه اصلی بوده مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از مواجهه با مشکل، وقت و بی وقت خاموش شدن آبگرمکن دیواری مطالعه این مقاله از شرکت لوازم خانگی آزمایش را از دست ندهید.

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان، به دلیل پرمصرف بودن این برند نیز مورد بررسی خواهد گرفت. به طور کلی، دانستن علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن مهم است. بنابراین سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برند‌های آبگرمکن از اهمیت بالایی برخوردار است. دانستن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری نیز ضروری به نظر می‌رسد.

برای خرید قسطی آبگرمکن بدون ضامن و با چک می توانید به سایت آزمایش مراجعه کنید و بدون در نظر گرفتن مشکلات خرید حضوری محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری مانند دیگر ایرادات ایجاد شده در نحوه عملکرد این سبک آبگرمکن می‌تواند، تحت تاثیر عیب و نقص ایجاد شده در قطعات اصلی آبگرمکن باشد. از طرفی دیگر به هم خوردن تنظیمات خصوصا در نوع جدید آبگرمکن‌های دیواری می‌تواند از اساسی ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری باشد.

شاید شما به دنبال مساله و مشکلات این چنینی هستید جالب است بدانید شرکت آزمایش مقاله ای درباره ی خاموش نشدن آبگرمکن هم منتشر کرده که می تواند به شما کمک کند تا ایرادات دستگاه خود را برطرف کنید.

اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن آبگرمکن و عیب یابی خاموش شدن آبگرمکن دیواری به موارد زیر مربوط است:

 • قطعی‌ گاز ساختمان
 • بسته بودن شیر اصلی
 • گرفتگی در لوله مبدل و شیر احتراق
 • کارنکردن دیافراگم
 • عدم خروج گازهای احتراق

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری آزمایش

علت خاموش شدن آبگرمکن آزمایش و دیگر مدل‌های آبگرمکن دیواری با بررسی وضعیت دقیق عملکرد این آبگرمکن در هنگام سرویس و راه اندازی مجدد آن قابل تشخیص و رفع است. در این قسمت به بیشترین علائم و دلایل مشاهده شده در هنگام یافتن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری اشاره می‌کنیم.

1- خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری
یکی از مواردی که افراد را از علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری آگاه می‌کند، به یکباره خاموش شدن شمعک آن است.

در یک مطلب بطور مفصل دلایل اینکه چرا شمعک آبگرمکن دیواری روشن نمی‌ماند و خاموش می شود را شرح داده ایم. بیشتر تعمیرکاران آبگرمکن دیواری بارزترین علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری را خرابی ترموکوپل و شیر مغناطیسی آبگرمکن های نسل قدیم (پیلوت دار) می‌دانند.

مشکلاتی مانند تعویض ترموستات آبگرمکن  یا خراب شدن شمعک آبگرمکن و این دسته از ایرادات ، مشکلات رایجی هستند که در آبگرمکن ها وجود دارد البته فکر نکنید به دلیل رایج بودن می توان آن ها را نادیده گرفت بلکه باید اهمیت بسیار زیادی به آن ها داد.

یکی از این موارد تست ترموکوپل که بیشتر برای یافتن علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری صورت می‌گیرد، فشار دادن سر هسته بویین به مدت 20 تا 30 ثانیه بعد از حرارت دادن سر ترموکوپل است. اگر بعد از رها کردن آن سر هسته به جای خود بازگردد، ترموکوپل بدون ایراد بوده و در غیر اینصورت باید به فکر تعویض این قطعه باشید.

اگر قصد خرید آبگرمکن را دارید ما به شما پیشنهاد میکنیم به سایت آزمایش مراجعه کنید و یکی از محصولات را انتخاب کنید تا با خیال راخت یک خرید با کیفیت را تجربه کنید.

اگر شمعک آبگرمکن دیواری روشن نشود، شاید سیم مربوط به ترموکوپل آبگرمکن دیواری قطع شده و باید تعویض شود. برای اطمینان از اینکه خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری بوتان به دلیل ایراد در نحوه عملکرد ترموکوپل بوده، چندین تست را می‌توانید روی آن انجام دهید. این تست‌ها به شما در کشف علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن کمک می‌کنند.

2- عملکرد نامناسب واشر دیافراگم آبگرمکن
این ایراد نیز بیشتر مواقع علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری است؛ از این رو می‌توان در هنگام یافتن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری به اختلال در عملکرد واشر دیافراگم آبگرمکن توجه داشت. برای درک عملکرد دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان و رفع مشکل آن، پیشنهاد می کنیم مطلب مربوط به آم را مطالعه کنید.

تعویض دیافراگم آبگرمکن موقعی که دیافراگم مثل قبل کار نمی کند یک مساله مهم و ضروری است سعی کنید آن را چک کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

مشکل و علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در برخی مواقع با یک فاصله زمانی بعد از بستن شیر آب گرم رخ می‌دهد، که در آن صورت می‌توان دلیل این ایراد را در وضعیت لوله دیافراگم و شیپوره، شیر احتراق آهسته و اورینگ سوپاپ بررسی کرد.

ایراد-در-لوله-کشی

3- ایراد در لوله کشی ساختمان و خاموش شدن آبگرمکن دیواری
یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری لوله‌کشی غیر اصولی ساختمان است. برخی مواقع نصب اشتباه شیر آب گرم و سرد علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری  و دیگر برند‌های آب گرمکن دیواری است که باید به آن توجه جدی داشت.

در بعضی مواقع باید تعویض شیر تخلیه آبگرمکن انجام گیرد زیرا علاوه بر مشکلاتی که برای دستگاهتان دارد ممکن است برای لوله کشی ساختمان هم خطراتی داشته باشد پس سعی کنید همه ی نکات گفته شده را انجام دهید تا خطر بزرگ تری به سراغتان نیاید.

4- ضعیف بودن جریان آب در لوله‌ها
یک علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری که دلیل رایجی هم هست، کم بودن جریان آب در لوله‌های منتهی به آبگرمکن تحت تاثیر ایراداتی مثل وجود نشتی، خرابی منبع انبساط و قطع بودن آب است. بنابراین علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در برخی مواقع کم بودن بیش از حد جریان آب در لوله‌ها می‌باشد.موارد بررسی شده در این قسمت در علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری نقش اساسی داشته اند. با این همه مواردی مثل قطعی ناگهانی گاز یا بسته بودن شیر گاز نیز می‌تواند یک علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری باشد.

آبگرمکن دیواری در دسته آبگرمکن‌هایی پر استفاده در منازل به شمار می‌آید. خاموش شدن ناگهانی این مدل و برند آبگرمکن دیواری با مشکلات زیادی برای افراد همراه است. قطعی آب گرم مورد نیاز و همین طور خاموش شدن وقت و بی وقت آبگرمکن دیواری بوتان از بارزترین ایرادات مشاهده شده در هنگام استفاده از این آبگرمکن است.

پیشنهاد بسیار عالی برای اینکه دیگر در مواقع با مشکلات نگران نشوید:  مطالعه مقاله نشت گاز آبگرمکن

5- رسوب جمع شده در فیلتر‌ها و لوله‌های آبگرمکن
گرفتگی ایجاد شده در فیلترها و لوله‌های منتهی به آبگرمکن دیواری را می‌توان یک علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری برشمرد. برای اطمینان از این مشکل حتما وضعیت لوله‌ها را مورد بررسی قرار داده و در صورت مشاهده رسوب در لوله‌ها و سر شیرها برای رفع آن اقدام نمایید.

در واقع هنگامی که فشار آب درون آبگرمکن کاهش پیدا کند، مشعل توانایی روشن ماندن را نداشته و به همین دلیل آبگرمکن بصورت ناگهانی خاموش می‌شود؛ علاوه بر این موارد گاها رسوب جمع شده در سر الکترود یا خراب شدن این قطعه نیز از موارد بوجود آورنده‌ی علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری است. بنابراین رسوب زدایی آبگرمکن دیواری را در هنگام تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری در راس اقدامات لازم قرار دهید.

مشکل-در-سنسور-دودکش-آبگرمکن-دیواری

6- مشکل در سنسور دودکش آبگرمکن دیواری
اختلال در عملکرد صحیح سنسور دودکش آبگرمکن در دسته مواردی است که در بررسی علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری باید مورد توجه قرار گیرد. این مورد با خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن بعد از روشن ماندن طولانی مدت رخ می‌دهد.

آبگرمکن ۵۰ گالن با بهترین متریال اولیه برای شما در بازار موجود شده تا بتوانید خرید کنید و از دست محصولات قدیمی راحت شوید.

نصب استاندارد و صحیح دودکش در جلوگیری از بروز این مشکل بسیار تاثیر دارد. قبل از هر گونه اقدامی از اصولی بودن نصب دودکش آبگرمکن دیواری اطمینان حاصل کنید. در بررسی علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در مدل‌های مختلف این مشکل به دلیل عدم رعایت فاصله در هنگام نصب دودکش بسیار دیده می‌شود.

7- ضعیف بودن جریان آب در لوله‌ها
یک علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری که دلیل رایجی هم هست، کم بودن جریان آب در لوله‌های منتهی به آبگرمکن تحت تاثیر ایراداتی مثل وجود نشتی، خرابی منبع انبساط و قطع بودن آب است. بنابراین علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری در برخی مواقع کم بودن بیش از حد جریان آب در لوله‌ها می‌باشد.موارد بررسی شده در این قسمت در علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری نقش اساسی داشته اند. با این همه مواردی مثل قطعی ناگهانی گاز یا بسته بودن شیر گاز نیز می‌تواند یک علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری باشد.

آبگرمکن دیواری در دسته آبگرمکن‌هایی پر استفاده در منازل به شمار می‌آید. خاموش شدن ناگهانی این مدل و برند آبگرمکن دیواری با مشکلات زیادی برای افراد همراه است. قطعی آب گرم مورد نیاز و همین طور خاموش شدن وقت و بی وقت آبگرمکن دیواری بوتان از بارزترین ایرادات مشاهده شده در هنگام استفاده از این آبگرمکن است.

عدم رعایت اصول نصب دودکش آبگرمکن دیواری

مهم‌ترین علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری در مدل‌های مختلف از جمله بدون شمعک، عدم توجه به رعایت اصول در هنگام نصب دودکش آبگرمکن است. این امر با عملکرد سنسور دودکش و در نهایت خاموش شدن شعله آبگرمکن در هنگام کار همراه است.

اگر شعله مشعل آبگرمکن بدون شمعک بعد از 5 دقیقه کار، خاموش می شود، به دلایل زیر مربوط است:

 • دریچه تأمین هوا مشکل دارد و احتراق گاز، منواکسید کربن تولید می‌کند.
 • دودکش مناسب نیست و دی اکسید کربن حاصل از سوختن از کلاهک خارج نمیشود.

چرا آبگرمکن دیواری خاموش میشود؟

خاموش شدن شعله آبگرمکن همزمان با توقف جرقه زن گاهی اوقات شعله آبگرمکن دیواری آیونایز (بدون شمعک) تا زمانی که جرقه زن کار می کند روشن است اما به محض توقف جرقه، خاموش می شود.

در این حالت خاموش شدن آبگرمکن بدون شمعک بوتان مربوط به یکی از دلایل زیر است:

 • خرابی در الکترود سنسور
 • خرابی برد آبگرمکن
 • شل بودن اتصال کابل سنسور و الکترود
 • شل بودن پیچ اتصال بدنه

عیب یابی خاموش شدن آبگرمکن دیواری شمعک دار و بدون شمعک

شمعک آبگرمکن موردی است که با قطعی جریان گاز و در نتیجه خاموش شدن آبگرمکن دیواری همراه است. برای رفع این مشکل با کارشناسان و افراد متخصص در این زمینه ارتباط داشته باشید. درمورد علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک از تکنسین‌های ماهر آزمایش کمک بگیرید.

 

اهمیت آشنایی با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری

خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن با توجه با نوع کاربری این وسیله یک معضل و مشکل اساسی به شمار می‌آید. سرد شدن آب در هنگام حمام کردن، قطعی آب گرم در مواقع ضروری و مواردی از این قبیل افراد را در هنگام استفاده از این وسیله کلافه و خسته می‌کند.

علاوه بر این، وقتی خاموش شدن شعله آبگرمکن به خاطر مشکل در دودکش و عدم خروج دی اکسید کربن باشد، مشکل حساس تر می شود. چرا که مسائل ایمنی و خطرات جانی مطرح است. آیا شماهم دوست دارید بدانید بهترین محصولی که آزمایش به شما پیشنهاد می دهد چیست؟  آبگرمکن برقی ۱۲۰ لیتری یک محصول بی نظیر است که می توانید با خیال  راحت و با ضمانت 24 ماهه آن را بخرید.

اهمیت آشنایی با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری

علاوه بر این مورد، یعنی یافتن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری، عیب‌یابی به موقع این وسیله در نگهداری و استفاده طولانی مدت از آبگرمکن نقش موثری دارد. بنابراین بررسی چند علت خاموش شدن آبگرمکن بدون شمعک و شمعک دار هم در گرفتن جلوی خرابی دیگر قطعات اصلی آبگرمکن و هم در استفاده بهینه از این وسیله نقش موثری دارد. اگر آبگرمکن شما خاموش می‌شود، در اولین فرصت برای عیب یابی و تعمیر آن اقدام کنید.

افزایش طول عمر آبگرمکن یکی دیگر از آن نکاتی است که همیشه از مشاوران شرکت آزمایش پرسیده می شود، به شما دوستان عزیز پیشنهاد میکنیم با خواندن آن مقاله به تمام سوالات خود جواب دهید.

خرابی-و-وجود-مشکل-در-شیر-برق

علت روشن شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری

روشن شدن انفجاری و ناگهانی آبگرمکن دیواری نیز یکی از مشکلات رایج در حوزه پکیج و آبگرمکن است. از این رو در این بخش چند علت روشن شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری را بیان خواهیم کرد:

 • وجود مشکل در بخش میله جرقه زن آبگرمکن دیواری
 • خرابی و وجود مشکل در شیر برق
 • تنظیم نبودن یا تنظیم نادقیق مسیر الکترود آبگرمکن
 • باز نبودن کامل شیر گاز (اگر شیر گاز به صورت نیمه باز باشد، احتمالا علت روشن شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری همین خواهد بود)

در این مقاله به صورت مفصل، پیرامون چند علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری صحبت کردیم. از نشانه‌های رایج این اتفاق، خاموش شدن ناگهانی شمعک آبگرمکن است. پس بررسی علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن نیز ضروری به نظر می‌رسد که در یک مقاله مفصلا به آن پرداخته ایم.

سایت magnificentplumbing مقاله ای مرتبط با این موضوع ارائه داده که شما می توانید آن را مطالعه کنید. اینجا

سوالات متداول

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

در این حالت خاموش شدن آبگرمکن بدون شمعک بوتان مربوط به یکی از دلایل زیر است:

 • خرابی در الکترود سنسور
 • خرابی برد آبگرمکن
 • شل بودن اتصال کابل سنسور و الکترود

علت جرقه زدن آبگرمکن

 • وجود مشکل در بخش میله جرقه زن آبگرمکن دیواری
 • خرابی و وجود مشکل در شیر برق
 • تنظیم نبودن یا تنظیم نادقیق مسیر الکترود آبگرمکن
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه