آب کردن برفک

آب کردن برفک یخچال

آنچه در این مقاله می خوانید

آب کردن برفک های درون یخچال کار آسانی است. در راهنمای تخصصی روش انجام سریع ذوب کردن برفک را برای شما توضیح داده‌ایم. پاک کردن برفک‌ های در آن جا و گاهی باعث می‌شود که جا برای مواد غذایی بیشتری داشته باشید و بهره‌وری این قسمت از یخچال را بالا ببرید.

راهنمایی ما درباره روش از بین بردن کردن برفک ‌ها به بعضی از اشتباهات رایج می‌پردازد و به شما نشان می‌دهد که هرچند وقت یکبار باید یخ ها را آب کنید.

✔️ اگر برای خرید بهترین برند یخچال دنبال راهنمای خرید و قیمت انواع یخچال فریزر هستید رو لینک کلیک کنید : انواع یخچال فریزر 

اگر درباره جایخی مشکلی برای شما پیش آمد احتمال دارد که این مشکل از قطعات مکانیکی آن نباشد جای یخی که بیشتر آن را یخ پوشانده است نمی‌تواند به‌خوبی کار کند به همین دلیل آب کردن و ذوب کردن برفک‌ها کار بسیار مهمی است.

اگر از دست برفک زدن یخچال های قدیمی خسته شدید و به فکر تعویض آن هستید ما به شما یخچال فریزر دوقلو آزمایش مدل AZRF2365 را پیشنهاد میکنیم.

در یخچال‌های مدل قدیمی که دارای تجهیزات خوبی نیستند نسبت به یخچال‌ فریزر های نوفراست امروزی که سیستم خودکار ذوب کردن یخ را دارا هستند وقت و هزینه زیادی را مصرف می‌کنند. برای اینکه اطلاعات و تجربه‌های بیشتری درباره ذوب کردن یخ یخچال به دست آورید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را بخوانید.

هشدار: در هنگام آب کردن برفک‌ ها باید مراقب باشید که آب روی قسمت‌های الکتریکی مثل ترموستات اتصالات لامپ و کمپرسور یخچال ،نریزد زیرا باعث به وجود آمدن مشکلات اساسی می شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت کمپرسور معمولی و اینورتر

برفک

 دلیل آب کردن برفک یخچال چیست؟

برعکس یخچال‌های که بدون برفک است. ضروری است یخچال استاتیک را به‌صورت دستی و به طور متوالی تمیز نمود اگرچه کاری جذابی به نظر نمی‌آید ولی بسیار مهم و ضروری است.

یکی از دلایل آن این است که آب کردن برفک یخچال باعث می‌شود که بهره‌وری آن را افزایش دهد، زیرا یاد لایه‌های کلفتی از یخ خشک در یخچال وجود دارد باعث می‌شود که مواد غذایی به‌خوبی نگه‌داشته نشود و کیفیت مواد غذایی را پایین آورد. و یا حتی باعث فاسدشدن مواد غذایی شود.

این کار باعث ازبین‌بردن بوی بد و نامطبوع هم در یخچال می‌شود در هنگام آب کردن برفک ها قسمت‌های گوناگون از یخچال که قبلاً برای تمیزکاری دسترسی نداشته بودید دست پیدا می‌کنید و آن را می‌توانید به‌خوبی تمیز کنید و علاوه‌برآن مواد غذایی بیشتری در جایخی جا می‌گیرد.اگر لایه ضخیم از برفک را در درون فریزر و یا جای خود مشاهده کردید مفهومش این است که موقع تمیزکردن آن فرارسیده است.

برای سهولت در خرید لوازم خانگی سایت آزمایش خدمات فروش اقساطی را ارائه داده تا شما با کمترین سود و بالاترین کیفیت محصول مورد نظر خودرا تهیه کنید.

برنامه‌ریزی‌کردن از قبل

معمولاً برای تمیزکردن یخچال و جای یخی باید از قبل برنامه‌ریزی داشته باشید تمیزکردن یخچال در روزهای سرد بهتر است چون زمان زیادی را برای سرد ماندن مواد غذایی دارید دانستن وقت دقیق آب کردن برفک ها می‌تواند به این معنی باشد که به‌جای اینکه برای مواد غذایی جای را پیدا کنید بتوانید آنها را تا روز تمیزکردن یخچال مصرف کنید.

البته اگر قصد رفتن به مسافرت را دارید با مطالعه ی مقاله ی هنگام سفر یخچال را چه کنیم؟ می توانید مطالب مرتبط را بخوانید تا از نگرانی هایتان کاسته شود و از خطرات پیش رو جلوگیری کنید.

اگر لازم باشد برای اب كردن سريع برفك يخچال، می‌توانید مواد غذایی آن را درون جعبه مخصوص که برای نگهداری یخ استفاده می‌شود قرار دهید بعد از اینکه یخچال را خاموش کردید زمان زیادی طول می‌کشد که دمای آن زیاد شود حتی هنگامی که در آن بسته باشد.

شما می توانید یخچال فریزر دوقلو 48 فوت را خریداری کنید تا با مشکل برفک زدن و مشکلات آب کردن برفک روبه رو نشوید.

نکته مهم: باتوجه‌به بررسی‌های که انجام شده معلوم شد که زمانی که یخچال را به برق متصل می‌کنید و آن را روشن می‌کنید در سریع‌ترین مدل‌ها فقط چند ساعت طول می‌کشد تا دوباره یخچال سرد شود و به حالت اول برگردد درحالی‌که کندترین مدل‌ها تا حدود ۱۲ ساعت هم زمان لازم است. البته اگر بیشتر از این ساعت ها طول کشید باید علت سرد نکردن یخچال را بررسی کنید.

 

خاموش شدن یخچال

یخچال را خاموش کنید

در ابتدا مشخص است که باید یخچال را خاموش کنید تا آب کردن برفک یخچال به شکل طبیعی انجام شود و برعکس مطالبی که در جاهای دیگر مطالعه کردید بهتر است برای سرعت بخشیدن به کارها از وسایل الکترونیکی و سشوار نباید استفاده کنید زیرا از لحاظ ایمنی خطرناک است.

گذاشتن ظرف آب داغ و یا آب جوش درون قفسه فریزر و یخچال

یک روش سنتی است که فقط با گذاشتن آب گرم باعث می‌شود که هوای داخل یخچال با سرعت بیشتری سرد شود و شما می‌توانید این کار را با مدت ۳۰ دقیقه انجام دهید و بعد از آن با یک کاردک مخصوص یخ ها را باز کنید و از فریزر و یخچال خارج کنید و بعد آن را تمیز کنید نمایید.

بیشتر بخوانید: همچنین به دلیل رایج بودن این مشکل ، اگر بر روی بدنه ی یخچال خط و خشی ایجاد شده می توانید آن را از بین ببرید. کلیک کنید 

اب كردن سريع برفك يخچال

تعدادی حوله آماده داشته باشید

آب کردن برفک یخچال باعث می‌شود که کف آشپزخانه مقداری خیس شود. چند حوله اطراف یخچال پهن کنید تا بتوانند همه آب ها را به خود جذب کند.

هنگام آب کردن برفک مراقب باشید

اگر برفک هایی که در عقب محفظه وجود دارند را دارید تمیز می‌کنید باید مواظب باشید که تصادفاً به دیواره‌ها ضربه و آسیب وارد نکنید واردکردن ضربه احتمال دارد که دچار نشتی یا آب دادن یخچال بشود. همچنین از وسایل و ابزارهای تیز هم نباید استفاده کنید برای این کار باید از یک کاردک پلاستیکی استفاده کرد.

تمیزگردن

تمیزکاری و نظافت یخچال به روش اصولی

بعد از آب کردن برفک های یخچال، کار را با تمیزکردن درون جایخی و با استفاده از مقداری شوینده و آب گرم به پایان برسانید و بعد از آن با یک حوله تمیز آن را خشک کنید و مواد غذایی را درون یخچال قرار دهید و در آخر دوشاخه را به پریز برق متصل کنید و یخچال را روشن نمایید. اگر روشن نشد، باید علت روشن نشدن یخچال را بررسی کنید.

می توانید در مقاله ی گفته شده از راهنمای نظافت یخچال بصورت اصولی استفاده کنید و  با ساده ترین روش ها یخچال خودرا تمیز کنید.

 چند وقت یکبار باید برفک یخچال را ذوب کرد؟

زمانی که یخ و برفک باعث شود که کارکرد عادی یخچال به‌خوبی انجام نشود در این هنگام زمان خوبی برای تمیزکردن یخچال است اینکه هرچند وقت یکبار لازم و ضروری است که برفک یخچال را تمیز کرد بستگی به‌اندازه جمع‌شدن برفک و نوع یخچالی که استفاده می‌شود دارد. واضح است که اگر یخچال‌های بدون برفک یا نوفراست داشته باشید کار شما بسیار راحت و ساده می‌شود.

 

اب كردن سريع برفك يخچال

 چگونه و بدون اینکه یخچال را خاموش کنیم برفک آن را آب کنیم؟

برای آب کردن برفک یخچال حتماً لازم نیست یخچال را خاموش کنید. روش‌ها و شیوه‌های مختلفی وجود دارد که بدون این که لازم باشد یخچال را خاموش کرد بتوان برفک یخچال را ذوب کرد. در یکی از شیوه‌های آن مقداری آب جوش را داخل قابلمه و یا یک سینی شیرینی‌پزی می‌ریزیم و آن را داخل جایخی یا فریزر خالی قرار می‌دهیم به این صورت بخار آب داغ اینکه در داخل جا یخی و یخچال وجود دارد باعث می‌شود که برفک‌ها با سرعت زیادتر آب شوند

هشدار: اگر جایخی یخچال شماهم دچار مشکل شده و به درستی کار نمیکند می توانید با خواندن مقاله ی علت کار نکردن جایخی آن را تعمیر کنید.

کلام آخر

سعی کنیدمحصولاتی را مانند یخچال فریزر آزمایش خریداری کنید که دارای سیستم های نوفراست یا دیفراست هستند تا با مشکلاتی مانند برفک زدن یخچال فریزر روبرو نشوید و از طول عمر یخچال شما کم نشود.

سوالات متداول

نحوه ی آب کردن برفک چگونه انجام می شود؟

برای آب کردن برفک یخچال حتماً لازم نیست یخچال را خاموش کنید. روش‌ها و شیوه‌های مختلفی وجود دارد که بدون این که لازم باشد یخچال را خاموش کرد بتوان برفک یخچال را ذوب کرد.

 دلیل آب کردن برفک یخچال چیست؟

برعکس یخچال‌های که بدون برفک است. ضروری است یخچال استاتیک را به‌صورت دستی و به طور متوالی تمیز نمود اگرچه کاری جذابی به نظر نمی‌آید ولی بسیار مهم و ضروری است.

3.8/5 - (5 امتیاز)
انتشار یافته: 1
 1. سجاد
   
   
  1401/01/24 - 9:20

  ممنون بابت بارگزاری این مقاله مفید و ارزشمند،چیزای جالبی یاد گرفتم
  مرسی از مجموعه آزمایش بابت محصولات باکیفیت و متنوع تون
  @s1376kav

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه