تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

تفاوت ورق‌های گالوانیزه گرم و سرد

آنچه در این مقاله می خوانید

تفاوت ورق‌های گالوانیزه گرم و سرد (اجزا گالوانیزه گرم)

گالوانیزه گرم که دارای ورق‌هایی با اندازه و ابعاد و ضخامت‌های گوناگونی است دارای اجزاء بوده که عبارت‌اند از:

رول بازکن

این بخش شبیه تغذیه‌کننده اصلی کار می‌کند به این روش که سرعت تغییر کرده و باعث باز شدن کلاف ورق می‌شود.

دستگاه جوش رول

وظیفه این دستگاه متصل کردن رول جدید به رول قدیمی است به این شکل یک خط پیوسته را به وجود می‌آورد.

بافر

بافر که عملکرد آن مانند یک ذخیره‌ساز میانی است و وظیفه هماهنگ کردن سرعت تغذیه با خطوط دیگر را به عهده دارد. در انتهای کار از این مکانیزم هم استفاده می‌شود.

وان‌های شست‌وشو

ورق‌ها در این وان‌ها شسته می‌شود زیرا باید ورق از هرگونه جسم و آلودگی پاک باشد در این وان‌ها به‌وسیله شستشو با آب و اسید ورق کاملاً تمیز و خشک می‌شود.

کوره

در کوره عملیات پیش گرم ورق انجام می‌شود و همچنین بر روی ورق‌ها حرارت صورت می‌گیرد و ورق‌ها را برای صنعت مکانیکی آماده می‌کند.

جت هوا

قلب خط گالوانیزه ، جت هوا است. یعنی اینکه کیفیت ورق‌های تولید شده به‌صورت مستقیم به عملکرد پارامترهای این بخش ارتباط دارد. از جمله عوامل تأثیرگذار در جدول را می‌توان دمای هوای ورودی، فشار هوا، فاصله جت از ورق‌ها، زاویه جت و همچنین سرعت خط تولید اشاره کرد. هرکدام از این عوامل گفته شده می‌تواند تأثیر مستقیمی بر دانه‌بندی‌ها که همان نشان‌دهنده کیفیت ورق‌ها هستند داشته باشد.

آبگرمکن 120 لیتری برقی محصولی است که می توانید آن را بدون هیچ گونه تردیدی بخرید و مطمئن باشید محصولی بی نقص را تهیه کرده اید.

نکته قابل‌توجه در تفاوت ورق‌های گالوانیزه گرم و سرد این است که پارامترهای گفته شده نه‌تنها فقط در خط تولید به‌آسانی قابل تغییر نمی‌باشند بلکه در باره مقادیر آنها و اثرشان بر دانه‌بندی هیچ‌گونه استاندارد معینی ارائه نشده است و تولیدکنندگان به جدول ارائه شده از طرف سازنده خط و یا داشتن تجربه اکتفا می‌کند.

تفاوت ورق‌های گالوانیزه گرم و سرد (استانداردهای گالوانیزه)

گالوانیزه عبارت است از قراردادن روی بر روی بعضی از فلزاتی مانند آهن استیل و آلومینیوم که دارای دو عنصر اصلی ضخامت پوشش و نوع دانه‌های شکفته است. پارامتر ضخامت پوشش در عملکرد محصول اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل باید بر اساس استاندارد تولید شود چنانچه این ضخامت به وجود آمده زیاد باشد باعث فرسایش و خوردگی شده و مقاومت آن کم می‌شود و اگر این ضخامت کمتر باشد فرم‌پذیری بهتری صورت می‌گیرد.

ضخامت از یک نظر دیگر هم قابل بیان است و آن پوشش و مقدار وزن است و این اساس و مبنای تست کیفی خط تولید هم است.

سایت corrosionpedia مقاله ای با همین موضوع منتشر کرده شما همراهان گرامی می توانید با مراجعه به سایت آن را بخوانید. کلیک کنید

رای دهید...

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه