علت کار نکردن آبسردکن یخچال

علت کار نکردن آبسردکن یخچال

آنچه در این مقاله می خوانید

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم تا ببینیم چه علت کار نکردن آبسردکن چیست؟

اگر به دنبال راهنمای خرید یخچال هستید و می خواهید با انواع یخچال فریزر های آشنا بشید رو لینک کلیک کنید : خرید یخچال فریزر

علت کار نکردن آبسردکن یخچال

بعد از خریدن و راه‌اندازی‌کردن آبسردکن در یک مکان معین باید به‌صورت مناسب به کار خود ادامه دهد ولی بعضی اوقات می‌بینیم که همه شرایط برای کارکردن آبسردکن فراهم است ولی بازهم شاهد عدم کارکرد آن هستیم که در این مقاله به بررسی اینکه چه دلایلی موجب کار نکردن آبسردکن می‌شود می‌پردازیم.

تنظیم دمای ترموستات آبسردکن

در آبسرد کن ترموستات یک قطعه حساس به دما بوده که بعد از تنظیم کردن دمای آبسردکن شروع به کار می‌کند و دمای آن تا اندازه موردنظر بالا رفته و به فعالیت خود ادامه می‌دهد و هنگامی که دمای آب به‌اندازه معین شده به‌وسیله شما و فرمان آن به تراس ترموستات آبسردکن، کار سردکردن آب را متوقف می‌سازد در این شرایط با درستکار نکردن و خراب‌شدن ترموستات می‌بینیم که آبسردکن هم به‌خوبی کار نمی‌کند.

خرابی برد آبسردکن

خراب‌شدن برد دستگاه یکی دیگر از دلایلی است که باعث عدم کارکرد آبسردکن می‌شود چنانچه برای برد دستگاه هرگونه مشکلی به وجود آید باعث می‌شود که آبسردکن کار نکند.

خرابی خازن آبسردکن

گاهی اوقات ممکن است که خازنی که در برد آبسردکن وجود دارد سوخته باشد و باعث می‌شود که دستگاه آبسردکن شما دچار مشکل شود و آب سرد لازم را تأمین نکند.

خرابی موتور آبسردکن

عامل دیگری که ممکن است عدم کارکرد آبسردکن را در پی داشته باشد خرابی در موتور آن است که در چنین شرایطی که موتور آب‌سردکن خراب می‌شود باید به‌وسیله یک فرد متخصص تعمیر شود.

نقص در سیم کشی آبسردکن

عامل دیگر کار نکردن آبسردکن می‌تواند وجود نقص و ایراد در سیم‌کشی‌ها و اتصالات داخلی باشد.

علت کار نکردن آبسردکن یخچال

چه دلایلی باعث بدکار کردن آبسردکن یخچال می‌گردد؟

عامل دیگری که باعث می‌شود شما از کارکردن آبسردکن رضایت نداشته باشید بدکار کردن آن است که این خود یک زنگ خطر برای خراب‌شدن آبسردکن و متوقف شدن آن به‌صورت کامل است بنابراین در این شرایط شما باید موارد زیر را که برای شما می‌گوییم بررسی نمایید تا ببینید که چه دلایلی باعث کارکرد بد آبسردکن می‌شود و آن را برطرف سازید.

شل شدن پیچ تخلیه دستگاه

گاهی اوقات با شل شدن پیچ تخلیه دستگاه که در زیر آن قرار دارد باعث جمع‌شدن آب می‌شود و در نتیجه به قطعات داخلی دستگاه آسیب وارد می‌کند.

تراز نبودن دستگاه

گاهی اوقات ممکن است که دستگاه تراز نباشد و درصورتی‌که چنین موردی را مشاهده کردید باید سریعاً آن را برطرف کنید.

نداشتن آب در آبسردکن

اگر میزان فشار آب کافی نباشد و یا مخزن آبسردکن خالی باشد دلیل دیگری است که باعث کارکرد بد آبسردکن می‌شود.

چنانچه آبسردکن در درازمدت در شرایط و مکان نامناسب باشد باعث خرابی و عدم کارکرد آن می‌شود.

همچنین اگر پیوسته دمای آبسردکن را تغییر دهید می‌تواند خود یک دلیل برای بد کردن آبسردکن باشد همیشه تلاش کنید که یک‌بار در آغاز فصل سرما و بار دیگر در اول فصل گرم دمای آبسردکن را تنظیم کنید و مدام تنظیمات آن را تغییر ندهید.

✔️ جلوگیری از عدم کارکرد آبسردکن یخچال

مطمئناً رعایت الگوی درست و صحیح در باره آموزش استفاده کردن از آبسردکن ها می‌تواند برای بهبود کیفیت و بالابردن کارایی آنها اثر زیادی داشته باشد به همین دلیل و برای جلوگیری کردن از مشکل کار نکردن آبسردکن برای شما عزیزان راهکارهایی ارائه می‌دهیم.

برای اینکه از جمع‌شدن آب در داخل دستگاه و عدم فشار به دستگاه جلوگیری شود همیشه باید پیچ تخلیه و سینی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

توجه داشته باشید که سطح زیرین دستگاه شل و لق نباشد و در یک مکان به‌صورت ثابت قرار گرفته باشد.

همواره به این نکته توجه داشته باشید که مخزن آبسردکن را قبل از خالی شدن پر کنید زیر خالی بودن مخزن باعث می‌شود که به دستگاه آسیب جدی وارد شود.

سعی کنید در موقعی که برق دارای نوسانات است دستگاه خود را از پریز کشیده و یا اینکه برای حفاظت از آن از محافظ برق استفاده کنید.

شما به‌آسانی و راحتی می‌توانید فقط با رعایت کردن الگوی مناسب از بروز مشکلات جدی و واردشدن آسیب به دستگاه جلوگیری نمایید و باعث افزایش عمر مفید دستگاه آبسردکن خود شوید .
ما با ارائه راهکارهایی که در بالا برای شما ارائه دادیم سعی کردیم شما به‌راحتی بتوانید با رعایت این موارد مشکل دستگاه خود را برطرف کرده و باعث افزایش طول عمر دستگاه خود شوید.

بررسی دلایل خنک نکردن آب‌سردکن

علت‌های بسیار زیادی در خنک نکردن آب‌سردکن اثرگذار هستند که به چند مورد آن می‌پردازیم.
در اولین اقدام باید از متصل بودن دستگاه به پریز برق اطمینان پیدا کنید اگر دستگاه شما به پریز متصل بود بعد از آن باید دکمه‌های آب سرد و گرمی را که در پشت دستگاه قرار دارند را مورد بررسی قرار دهید زیرا اگر دکمه آب‌سردکن شما خاموش باشد دستگاه آب‌سردکن شما کار نمی‌کند.

هر سه ماه یکبار برای عملکرد بهتر دستگاه باید آب‌سردکن خود را به‌خوبی تمیز کنید .

دلیل دیگری که باعث خنک نکردن آب آب‌سردکن می‌شود درست تنظیم نشدن دمای آب‌سردکن است.

چنانچه ترموستات دستگاه آب‌سردکن خراب شود باعث سرد نکردن آب دستگاه می‌شود.

دلیل دیگر که باعث عدم وجود آب سرد در آب‌سردکن می‌شود خراب‌شدن و یا مشکل در برد دستگاه است.

گاهی اوقات در اثر گذشت زمان و استفاده طولانی‌مدت از دستگاه ممکن است قطعات داخلی نیاز به تعویض و یا تعمیر داشته باشند.

بعضی اوقات با خراب‌شدن موتور و یا خراب‌شدن کندانسور و فن سردکن باعث گرم بودن آب و عدم وجود آب سرد می‌شود.

روش‌های برای برطرف‌کردن عدم خنک‌کنندگی آب‌سردکن

در بیشتر موارد با پیشگیری از بسیاری از مشکلات که باعث سرد نشدن آب می‌شوند قابل‌حل هستند و شما با کار گرفتن بعضی موارد می‌توانید تا حد زیادی از به‌وجودآمدن این مشکلات جلوگیری کنید. در ادامه ما به بررسی این راهکارها می‌پردازیم

 1. همواره و به‌صورت مرتب باید قطعات آب‌سردکن خود را تمیز کرده و شستشو دهید
 2. در هنگام کارکردن دستگاه به صدای آن توجه کنید ممکن است بعضی اوقات ترموستات دستگاه به‌خوبی عمل نکند و یا به‌صورت مداوم و پیوسته در حال کارکردن باشد که باعث سرد نکردن آب آب‌سردکن شود.
 3. دمای آب‌سردکن خود را به‌خوبی تنظیم نمایید گاهی اوقات ممکن است با تماس دست با آن درجه آب‌سردکن تغییر پیدا کند و باعث سرد نشدن آب‌سردکن شود.
 4. همیشه سعی کنید دستگاه را در فاصله معین و مشخصی از دیوار قرار دهید زیرا دستگاه آب‌سردکن همیشه در حال کارکردن است و ممکن است در اثر کار زیاد داغ شود و در نتیجه آب دستگاه هم گرم شود.
 5. بعضی اوقات دستگاه آب‌سردکن شما هیچ‌گونه مشکلی ندارد ولی شما آن را در محلی نصب کرده‌اید که در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار گرفته است و این کار باعث می‌شود که مخزن آب‌سردکن شما گرم شود.
 6. تراز نبودن آب‌سردکن شما می‌تواند باعث بروز مشکل و اختلال در کارکرد آن شود.

نتیجه‌گیری

مطمئناً هنگامی که افراد یک هزینه‌ای را بابت آب‌سردکن پرداخت می‌کنند و انتظار دارند که در هر ساعتی از شبانه‌روز یک لیوان آب سرد را به‌راحتی بتوانند میل کنند و وجود اختلال در عملکرد آب‌سردکن برای شما برابر است با عدم استفاده از این دستگاه، بنابراین به‌منظور جلوگیری کردن از این کار و بالارفتن عمر دستگاه باید چنانچه اولین علائم را مشاهده کردید در صدد برطرف‌کردن آن باشید تا هزینه‌های بیشتری را برای تعمیر آن متحمل نشوید.\

 

سوالات متداول

دلیل خنک نکردن آبسردکن یخچال

✔️تنظیم نبودن دما یخچال

✔️خرابی ترموستات

✔️خرابی برد آبسردکن

و…

اصلی ترین دلیل خراب شدن آبسردکن

✔️تنظیم دمای ترموستات آبسردکن

✔️خرابی برد آبسردکن

✔️خرابی خازن آبسردکن

✔️خرابی موتور آبسردکن

✔️نقص در سیم کشی آبسردکن

و…

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه