هیتر تابشی

راهنمای خرید هیتر تابشی

آنچه در این مقاله می خوانید

هیتر تابشی چیست؟ یکی از انواع هیتر های موجود در بازار است که از راه تابیدن، گرمای به وجود آمده را به فضای محیط منتقل می‌کند. از این نوع هیترهای تابشی در کارگاه‌ها و یا سوله‌هایی که افراد در یک جا و مکان معین جمع می‌شوند برای گرما استفاده می‌شود. همچنین برای بالابردن سطح ایمنی و خارج‌شدن مواد حاصل از سوختن می‌توان برای آن دودکش نصب کرد.

حتما می دانید که انواع هیتر های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند اگر قصد خرید هیتر یا حتی هیتر پنج شعله ۳۲۰۰۰را دارید حتما قبل از خرید مقاله زیر را مطالعه کنید.

هیتر تابشی

استفاده از و وسایل معمولی گرمایی مثل بخاری‌های کارگاهی و سیستم گرمایشی همرفت برای گرم‌کردن این‌گونه فضاهای بزرگ کاربردی و مقرون‌به‌صرفه نمی‌باشد به همین دلیل نیاز به یک سیستم گرمایشی داریم که راحت و در دسترس باشد.

برای گرمای این فضاها از هیتر تابشی استفاده می‌شود هیترهای تابشی که سیستم گرمایشی جدید و مدرنی هستند در کشور ایران به‌عنوان گرماتاب شناخته شده و کارکرد آن ها مانند خورشید است می‌توانیم بگوییم که هیتر تابشی مانند یک خورشید کوچک عمل می‌کند.هیترهای تابشی حرارت به وجود آمده از سوختن را به امواج الکترومغناطیسی تبدیل می‌کند و این امواج در محیط پراکنده می‌شود. هیترهای تابشی از نظر تقسیم‌بندی انواع مختلف و گوناگونی تولید و در بازار به فروش می‌رسد.

از سوی دیگر هیترهای تابشی از نوع برقی و گازی وجود دارند که با درنظرداشتن هزینه‌های بالای گاز و نفت در ایران هیترهای تابشی برقی سفارش می‌شود؛ علاوه‌برآن هیتر های تابشی در نوع‌های گوناگون مانند هیتر تابشی ایستاده، هیتر تابشی سقفی و هیار تابشی دیواری طراحی و تولید و به فروش می‌رسد.

مزایای-هیتر-تابشی

مزایا هیتر تابشی

هیترهای تابشی در مقایسه با وزیر دیگر از انواع مختلف سیستم‌های گرمایشی مصرف انرژی پایین‌تری دارند و انرژی بسیار کمی را از راه سقف به هدر می‌دهند به‌طورکلی در هیتر تابشی برعکس بعضی سیستم‌های گرمایشی که در آنها بیشتر هوای گرم در سقف متمرکز است و سطح دورتر از محل قرارگرفتن سیستم گرمایشی هیتر و کارکنان و پرسنل در قسمتی که فعالیت می‌کنند از دمای مناسبی برخوردار نیست به‌گونه‌ای که حرارت به وجود آمده از سیستم‌های گرمایش تابشی مانند هیتر تابش از راه امواج مادون‌قرمز انتقال می‌یابد و در همه فضا پراکنده می‌شود.

پیشنهاد ویژه: هیتر هشت شعله ۴۵۰۰۰

به همین دلیل شما نمی‌توانید مسیر گرمایش به وجود آمده از هیتر تابشی را جهت‌دار کنید و گرما و حرارت در همه مکان‌ها به طور یکنواخت و یکپارچه وجود دارد. از سوی دیگر سیستم گرمایش تابشی مثل هیتر تابشی، باعث نمی‌شود که هوا چرخش داشته باشد به همین علت است که آلاینده‌های موجود در هوا که به‌صورت گردوغبار و معلق وجود دارند به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده و برای محیط‌زیست اثر مثبتی دارند.

اگر قصد خرید هیتر آزمایش را دارید می توانید با توجه به راهنمای آن با کیفیت ترین محصول را خریداری کنید.

از هیتر های تابشی صنعتی

یکی از مدل های هیتر های هیتر تابشی، هیتر صنعتی است مه به صورت تابشی گرما تولید می کند و برای سالن های بزرگ و کارگاه های صنعتی بسیار مناسب است. ما در مقاله زیر این مدل هیتر را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده ایم، پس اگر قصد خرید هیتر صنعتی را دارید، توصیه می کنم این مقاله را از دست ندهید.

ساختار هیتر های تابشی

ساختار هیتر های تابشی

هیترهای تابشی دارای میله‌هایی برای گرم‌کردن هستند که دور آنها رشته سیم‌ها که دارای مقاومت بالا بوده پیچیده شده و در اطراف آنها سدهای صیقلی برای بازتاب انرژی گرمایی به فضای داخلی تعبیه شده است. برای اتاق‌های که دارای سقف‌های بلند هستند و می‌خواهند که قسمتی از آن را گرم کنند هیتر تابشی مناسب است.

همچنین نوع هیترها می‌توانند محیط را به‌سرعت گرم کنند باید توجه داشته باشید که هیترها تابشی برای کودکان خطرناک هستند و احتمال بروز آتش‌سوزی در آنها وجود دارد برای ایمنی بیشتر می‌توانید از نوع هیترهای دیواری آن استفاده کنید تا از دسترس کودکان مواد سوختنی دور باشد انواع دیگر هیترهای طرح سنگی و هیتر صفحه‌ای هستند که داخل و یا پشت آن ها المنت حرارتی وجود دارد و می‌تواند یک گرمای متعادل با دمای کمتری را به وجود آورد که به همان میزان برق مصرفی را بالا می‌برد.

چگونگی گرمایش هیتر تابشی

حرارت به وجود آمده از راه هیتر تابشی به طور مستقیم افراد و اشیا را بدون اینکه نیازی به گرم‌کردن محیط باشد گرم می‌کند به‌طورکلی می‌توان گفت که هیترهای تابشی در یک‌زمان معین و کم حرارت را انتقال داده و به‌سرعت محیط را گرم می‌کنند.سرعت گرمایی تیترها باعث شده است که مصرف زیاد انرژی را پایین بیاورد و همچنین کارکنان و پرسنل برای گرما در ساعت کاری مجبور نیستند که جلوی بخاری جمع شوند و باعث می‌شود که کار و مفید آنها در فصل سرما بالا برود.

 هیتر تابشی برقی

در هیتر برقی هیچ‌گونه نیازی به دودکش و سوخت ندارد و این نوع سیستم‌ها با استفاده از کمترین میزان برق مصرفی محیط و فضاهای صنعتی را گرم می‌کند.قابل‌ذکر است که در هنگام استفاده کردن از هیترهای تابشی برقی به شما یک احساس گرمای طبیعی دست می‌دهد چون که هیترهای تابشی برقی مثل خورشید عمل می‌کنند و در این نوع هیترهای برقی گرما و حرارت به طور تابیدن از سطح پنل خورشیدی انتشار پیدا کرده و این گرما به افراد کف، سقف، دیوار و….. انتقال پیدا می‌کند

و هوای سالم و تمیز بوده و دما ثابت است و افراد از این گرمای طبیعی لذت می‌برند.گرمای به وجود آمده به‌وسیله هیتر تابشی برقی از قسمت بالا بر سطوح می‌تابد و از راه برخورد غیرمستقیم با اشیا و اجسام حرارت آنها را بالا می‌برد.

 مزایا هیتر تابشی برقی

 • گرما از طریق سقف تأمین می‌شود و کارکنان و افراد نیازی نیست که در جلوی منبع گرمایشی جمع شوند
 • هیتر تابشی برقی به‌صورت کامل انرژی برق را به گرما تبدیل می‌نماید
 • گرمای طبیعی در اجسام و سطوح به‌صورت یکسان و یکنواخت به وجود می‌آید
 • برق مصرفی آن محدود است و سرمایه در درازمدت برمی‌گردد
 • هیتر تابشی برقی نصب و راه‌اندازی آسان و راحتی دارد
 • در محیط و فضا هیچ‌گونه آلودگی تولید نمی‌کند و با محیط‌زیست سازگار است
 • نیازی به سوخت فسیلی ندارد
 • بازدهی بالاترین حرارت و عدم اتلاف حرارت
 • کنترل کردن هوشمند دما در فضاهای بسته

اگر قصد خرید هیتر را دارید و نمی دانید که بین هیتر گازی و هیتر برقی کدام را انتخاب کنید. ما در مقاله زیر بهترین هیتر را به شما معرفی کردیم. پس این مقاله را ار دست ندهید.

هیتر های تابشی گازی

انواع هیترهای تابشی گازی در دو مدل کلی مرکزی و موضعی تولید می‌شوند و در ایران وجود دارد.

هیترهای تابشی گازی موضعی

هیترهای تابشی گازی موضعی از فن مکنده، مشعل و لوله‌ها تولید شده که به طور یکجا در محل موردنیاز نصب می‌شود و برای اینکه همه سالن گرم شود از مجموعه هیتر تابشی گازی موضعی (بستگی به‌اندازه سالن و خط تولید شده و شکل که اندازه گرمای مدنظر) مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت بخاری گازی با برقی را بخوانید زیرا اگر قصد خرید محصولی را داشته باشید می توانید یک گزینه مناسب را انتخاب کنید.

شکل موضعی که لوله‌ها در دو ردیف قرار دارند و تفاوت این دو مدل در شکل شبکه لوله‌ای آنها می‌باشد به این صورت که در مدل رفت‌وبرگشت طراحی شده‌اند درحالی‌که در مدل خطی آنها لوله‌ها فقط در یک مسیر رفت وجود دارند و مسیر برگشت ندارند.

 هیتر-تابشی-گازی-مرکزی

 هیتر تابشی گازی مرکزی

مدل دیگران هیتر تابشی گازی مرکزی است که در سالن‌هایی که ارتفاع زیادی دارند استفاده می‌شود و متشکل از یک دستگاه مرکزی و شبکه لوله تابشی هستند در این نوع سیستم‌های گردشی دستگاه مرکزی آن خارج از سالن نصب می‌شود و با استفاده از شبکه و لوله‌های موجود می‌تواند فضای موردنیاز را گرم سازند. خرید اقساطی یکی از آن شرایطی است که باعث می شود شما در کوتاه ترین زمان محصول را خریداری کنید و در طولانی مدت آن را پرداخت کنید البته که این شرایط به نفع خریدار است.

 

 مزایای مهم هیترهای تابشی مرکزی در مقابل هیترهای تابشی موضعی

 • به سیستم اگزاست ۴ تا ۹ برابر کمتر نیاز دارد
 • نگهداری و تعمیرات آن بر اساس تعداد تقریباً ۴ تا ۹ برابر کمتر می‌باشد
 • مصرف ۲۰ تا ۱۳ درصد سوخت کمتر
 • سینی گذاری برق و سیم‌کشی آن تقریباً ۴ برابر کمتر است
 • اساس چیدمان لوله‌کشی گاز چهار برابر کمتر است
 • قابلیت گرمای سوله‌های بزرگ را دارد

حرف آخر آزمایش

کلام آخر شرکت آزمایش ، همان طور که اشاره کردیم هیتر ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای مکان های متفاوتی استفاده می شود. پس قبل از خرید هیتر باید این سوال رو از خودتون بپرسید که : برای کجا می خوام هیتر بخرم؟

سوالات متداول

انواع هیتر تابشی کدام اند؟

 • هیتر تابشی برقی
 • هیتر تابشی گازی موضعی
 • هیتر تابشی گازی مرکزی

مزایا هیتر تابشی نسبت به سایر هیتر ها چیست؟

 • مصرف پایین­تر نسبت به سایر هیترها
 • یکپارچه بودن گرما و حرارت با استفاده از امواج مادون قرمز
 • کاهش آلاینده­های موجود در هوا
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه