بهترین هیتر برقی و هیتر گازی + ❤️ مزایا و معایب

آنچه می خوانید :

هیتر چیست؟ هیتر گازی بخریم یا هیتر برقی؟ بهترین هیتر کدام است؟ انواع هیترها کدام اند؟ هیتر های گازی و هیتر های برقی چه تفاوت هایی دارند؟ مزایا و معایب هر کدام چیست؟ هیترهای گازی برای چه مکان هایی مناسب می باشد؟ بهترین هیتر های گازی چیست؟ بهترین هیتر برقی چیست؟ بهترین هیتر برای مرغداری؟ بهترین هیتر برای مسجد؟ بهترین هیتر برای کارگاه؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات و یا سوالات مشابه هستید پس حتما با ما همراه باشید …

به جز هیتر گازی و هیتر برقی انواع هیتر های مختلفی تولید و روانه بازار شده اند. اگر قصد خرید هیتر را دارید توصیه می کنم قبل از خرید این مقاله را مطالعه کنید.

هیتر چیست انواع هیتر

هیتر گازی

یکی از بهترین هیترهایی که کاربرد بسیار زیاد و گسترده‌ای در مصارف گوناگون و مختلف دارد می‌توان از آن به‌عنوان هیتر گازی نام برد نوع انرژی که در این مدل‌ها استفاده می‌شود انرژی گاز است و به‌وسیله مصرف شدن گاز شعله گرما به وجود می‌آید و باعث می‌شود که محیط را گرم کند.

دلیل استفاده کردن از هیتر گازی

یکی از پرمصرف‌ترین وسایل گرمایشی در فصل زمستان و مخصوصاً برای خانه‌هایی با متراژهای بالا هیتر گازی است بالاست.

با درنظرگرفتن این مطلب که منابع گازی در کشور ایران بسیار عظیم و گسترده است می‌توان از هیتر گازی برای به‌وجودآوردن گرما برای سال‌های بزرگ کارگاه‌های صنعتی و مساجد استفاده نمود. هیترهای گازی در مدل‌ها و ظرفیت‌های گوناگون و مختلفی تولید می‌شود اولین نکته‌ای که در هیترهای گازی باید به آن توجه کرد هیترهای گازی بدون فن و فن دار است.

مزایا هیتر گازی

  • دسترسی آسان به گاز
  • به صرفه­تر نسبت به برق

با درنظرداشتن این مطلب که در بیشتری از منطقه‌ها و ساختمان‌ها دستیابی به گاز آسان و راحت‌تر است و همچنین از نظر قیمت نسبت به برق خیلی ارزان‌تر است به همین دلیل هیتر گازی یک گزینه مناسب‌تر به‌جای مدل برقی برای به‌وجودآمدن گرما به‌حساب می‌آید.

بهترین هیتر های گازی در مدل‌های هیتر بدون فن و هیتر فن دار طراحی و ارائه شده است.

 

هیتر گازی فن دار

در مدل‌های فن دار به‌صورت معمولی در حین کارکردن باعث به‌وجودآمدن مقداری صدا می‌شود و همین علت بیشترین استفاده آن در محیط‌های کارگاهی و صنعتی می‌باشد

هچنین در هیترهای گازی که دارای فن هستند باعث می‌شود گازهایی که از سوختن به وجود می‌آید به‌آسانی و راحتی بتوانند تخلیه شود و همچنین پخش شدن هوای گرم با آسانی و سهولت بیشتری وجود داشته باشد.

هیتر گازی بدون فن

چگونگی عملکرد و مکانیسم هیترهای گازی که بدون فن هستند کاملاً شبیه به مدل فن دار آن می‌باشد فقط تفاوت آنها در هنگام کارکردن اندازه صدایی است که به‌وسیله فندک وجود می‌آید به همین خاطر برای محیط‌های مانند مساجد، سالن‌های آمفی‌تئاتر، بانک‌ها برای گرمای محیط خود از این نوع هیترها استفاده می‌کنند.  

در مقایسه هیترهای گازی فن دار با هیترهای بدون فن به طور معمول برای تخلیه شدن گازها و مواد سمی و مضر از دودکش در آنها استفاده می‌شود.

 مقایسه کردن هیتر بدون فن با هیترهای فن دار

هیترهای گازی که دارای فن هستند برای نصب محدودیت کمتری را دارا هستند این نوع هیترها را با درنظرگرفتن شرایط ایمنی می‌توان تقریباً در سالن‌ها با مساحت بسیار بزرگ نصب کرد درصورتی‌که هیترهای بدون فر باید در فضایی نصب شود که برای آن دودکش درست شده باشد

هیترهای گازی به طور معمول در نوع کابینتی، تابشی، ایستاده و غیره تولید می‌شوند و یکی از پرمصرف‌ترین انواع هیترها، هیتر گازی است.

این نوع از هیترها از راه تابیدن و پخش کردن گرما به‌صورت یکنواخت می‌توانند تمام مساحت موردنظر را گرم کنند و هیچ‌گونه اختلاف دما در نقاط مختلف دیده نمی‌شود.

 نکته‌های مهم بعد از خرید هیتر گازی

در هیترهای گازی دودکش انرژی در طول مسیر به‌ویژه در هنگام عبور کردن از جداره سقف و یا دیوار رعایت نکات ایمنی و فاصله از مواد قابل اشتعال و یا جایی که دارای عایق حرارتی و مناسب نباشد چون اگر در برابر مواد اشتعال‌زا قرار گیرد باعث به‌وجودآمدن آتش‌سوزی و خطر می‌شود.

هیتر تابشی گازی

یکی دیگر از مدل های هیتر گازی، هیتر تابشی است که این مدل را در مقاله زیر به صورت جامع و کامل توضیح داده ایم.

هیتر تابشی

هیتر برقی

همان‌طور که از اسم آن مشخص است این نوع از هیترها باانرژی برق‌کار کرده و حرارت موردنیاز را برای محیط به وجود می‌آورند. هیتر برقی انرژی الکتریکی را دریافت کرده و آن را به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند و باعث می‌شود محیط را گرم کند. از راه المنت‌هایی که در کارهای برقی وجود دارند گرما تولید می‌شود از هیترهای برقی در مناطقی که به سوخت‌های فسیلی دسترسی ندارند استفاده بیشتری می‌شود.

همچنین در روستاها و مناطقی که به گاز دسترسی نداشته باشند بهترین گزینه برای آنها هیترهای برقی هستند در حال حاضر باید به این نکته توجه داشته باشید که هیترهای برقی چون مصرف زیادی دارند و اکنون در کشور ما هزینه مصرف برق نسبت به سایر انرژی‌ها بسیار بالا است فقط در مورد ضروری و لازم باید از این نوع هیترها استفاده کنید این نوع محصولات در سه مدل کانکتور، فن دار، تابشی و بدون فن تولید و عرضه می‌شود.

هیتر برقی چیست؟

در هیترهای برقی از پریز جریان الکتریکی برق دریافت شده و به گرما تبدیل می‌شود گرمای که باور کردن جریان با مقاومت الکتریکی بالا به وجود می‌آید. از این نظر کارکرد هیتر برقی مثل لوازم حرارتی برقی دیگر مانند اتوهای برقی می‌باشد.

برای گرم‌کردن اتاق‌های کوچک که زیاد از آنها استفاده نمی‌شود هیتر برقی مناسب است و یا جاهایی و قسمت‌هایی که گزینه دیگری برای گرم‌کردن وجود ندارد و به گاز یا انواع سوخت‌ها دسترسی ندارند هیتر برقی استفاده می‌شود و می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 کارکرد هیتر برقی

تقریباً ظرفیت هیتر برقی ۲.۴ کیلووات است یعنی برای محیط‌های و اتاق‌های بزرگ و خوبی عایق‌بندی نشده باشد اگر بخواهیم آنها را گرم کنید بیشتر از یکی‌تر نیاز داریم و برای اینکه بار اضافی به سیم‌کشی ساختمان تحمیل نشود برای هر لیتر یک پریز به‌تنهایی لازم است هیترهای برقی معمولاً کارایی و یکنواختی دارند زیرا همه مدل‌های آن ها برای تولید گرما از برق استفاده می‌کنند.

 انواع هیتر برقی

برای استفاده بهینه از هزینه که بابت هیتر و انرژی برق پرداخت می‌کنید یک نوع هیتر مناسب باید انتخاب کنید و این دارای اهمیت بسیار زیادی است.

هیترهای برقی کانوکتور

مانند دو مورد قبلی در ساختن این نوع سیستم‌های گرمایشی برای گرما از المنت استفاده می‌کند این‌گونه بخاری یا هیترهای برقی مانند هیترهای برقی فن دار و فرهای برقی تابشی مکانیزم آن قابل طراحی و ساخت می‌باشد.

اگر هیترهای برقی دارای کانکتور شبیه به ای درهای برقی تابشی ساخته شوند هیچ‌گونه صدایی ندارند و کارکرد آن ها مثل هم است ولی اگر برای ساخت آنها از فن استفاده شود مانند هیترهای فن دار صدای زیادی از آنها شنیده خواهد شد مطلب قابل‌توجهی که برای این‌گونه هیترها وجود دارد اندازه و سایز و ابعاد بزرگ‌تری نسبت به فن دار هستند.

هیتر صنعتی

دسته دیگری از هیتر های هستند که مناسب برای کارگاه های صنعتی هستند که به آن آن هیتر صنعتی گفته می شود. ما در مقاله زیر به طور کامل این هیتر را مورد بررسی قرار داده ایم.

هیتر صنعتی

بهترین هیتر کدام است؟

برای پاسخ به این سوال باید در نظر داشت که هیتر را برای چه مکانی می خواهیم؟ خانه، هیئت، سالن، گلخانه، مرغداری و…

با درنظرگرفتن این مطلب که منابع گازی در کشور ایران بسیار عظیم و گسترده است می‌توان از هیتر های گازی برای به‌وجودآوردن گرما برای سال‌های بزرگ کارگاه‌های صنعتی و مساجد استفاده نمود.

با درنظرداشتن این مطلب که در بیشتری از منطقه‌ها و ساختمان‌ها دستیابی به گاز آسان و راحت‌تر است و همچنین از نظر قیمت نسبت به برق خیلی ارزان‌تر است به همین دلیل هیتر های گازی یک گزینه مناسب‌تر به‌جای مدل برقی برای به‌وجودآمدن گرما به‌حساب می‌آید.

سوالات متداول

هیتر گازی بخریم یا هیتر برقی؟

همان طور که می دانید منابع گازی کشور ایران بیشتر از منابع برقی می باشد و هم چنین قیمت مصرف گاز به برق بسیار پایین است. پس خرید هیتر گازی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

بهترین هیتر برای خانه یا گلخلنه کدام است؟

معمولا برای گرم نگه داشتند سالن های بزرگ مانند : کارگاه، مسجد، مرغداری، گلخانه و همچنین منازل مسکونی با متراژ بالا از هیتر گازی استفاده می شود.

نویسنده : محمد تاج مزینانی

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

مقالات سایت

آزمایش، سربلند از هر آزمایش

دفتر مرکزی : تهران، گاندی جنوبی، نبش خیابان هفدهم، پلاک 30

تلفن :86080462-021

تلفن خدمات مرکزی : 86080590-021

فکس : 86080467-021

ایمیل : info@Azmayesh-group.ir

دلیل بازگشت وجه