علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

۸ علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

آنچه می خوانید :

لباس هایی که بعد از شستشو در ماشین لباس شویی به خوبی تمیز نمی شوند باعث می‌شود که کار و زحمت شستشوی دوباره را برای ما به وجود آورد.

در این مقاله درباره علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی را برای شما بیان می کنیم.

برای این که با این مشکل مواجه نشید لازم است در هنگام خرید ماشین لباسشویی به انتخاب خود دقت کنید.

علت تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی

اگر لباس های شما حتی بعداز شستشو در لباسشویی تمیز نمی شوند، ۸ دلیل دارند که در زیر هر یک از آن ها را بررسی می کنیم

تنظیمات اشتباه در برنامه شستشو

تنظیمات اشتباه در برنامه شستشو

مشکل

اگر تنظیمات ماشین لباسشویی درست انجام نشود، باعث می‌شود که لباس ها به خوبی شسته و تمیز نشود. برای این کار می توانید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه نمایید تا بتوانید جزئیات بیشتری را از تنظیم شستشو در درجه های مختلف بفهمید و همچنین می توانید با خواندن دفترچه چگونگی تنظیم صحیح الگو های شستشو را که در کنترل پنل وجود دارد فرا بگیرید.

بر روی لباسشویی برچسب راهنمای شستشو قرار دارد، آن را بخوانید تا بتوانید برای شستشوی لباس از برنامه و دمای مناسب آب استفاده کنید، بعضی از انواع لباس ها به آب سرد و بعضی دیگر مانند پارچه های نرم و حوله ها نیاز به آب گرم دارند. در بعضی موارد لازم است که مشخصاتی را که در روی ماده شوینده قرار گرفته است بررسی کرده چون بعضی از شوینده ها در آب گرم به خوبی عمل کرده و بعضی از آنها مخصوص آب سرد هستند.

راه حل

بهترین و کاملترین برنامه برای شستن لباسهای معمولی و روزمره برنامه six یا synthetic با دمای آب ۴۰ درجه می باشد. اگر لباس ها خیلی کثیف شده اند و یا اینکه شما از حساسیت بالایی برخوردار هستید می‌توانید درجه آب را تا ۶۰ درجه هم قرار دهید ولی باید در نظر داشته باشید که ممکن است لباس ها در این درجه آسیب ببینند.

پر بودن بیش از حد مخزن لباسشویی

پر بودن بیش از حد مخزن لباسشویی

مشکل

همه ی ماشین های لباسشویی دارای یک نوع سنسور برای تشخیص دادن اندازه آب است که از پر شدن بیش از اندازه لباسشویی جلوگیری می کند. اگر لباس در مخزن لباسشویی زیاد باشد، فضای کافی و لازم در درون مخزن لباسشویی جمع نمی شود و لباس ها به خوبی و به راحتی نمی توانند درون مخزن حرکت کنند و این کار باعث می‌شود که لباس ها به خوبی تمیز نشوند.

هنگامی که در مخزن لباسشویی بیش از اندازه به واسطه لباس پر شده است باعث می‌شود که لباس ها در هم پیچیده و گره بخورند و در حالت دیگر ممکن است که در کف مخزن لباسشویی باقی بماند.

راه حل

این که لباسشویی شما چند کیلویی است خیلی مهم نیست زیرا که شما برای هر بار شستن نمی توانید آن ها را وزن کنید و  بعد آن را داخل لباسشویی بریزیم بنابراین برای شستن لباس های معمولی باید مخزن لباسشویی را به اندازه‌ای پر کنید که به اندازه ی یک دست خالی در بالای مخزن فضا خالی باشد. برای این که جزئیات بیشتری درباره چگونگی صحیح و درست بارگیری ماشین لباسشویی می توانید آن را  مطالعه کنید.

 

مشکلات ناشی از مواد شوینده

 

مشکلات ناشی از مواد شوینده

مشکل

باید مواد شوینده با مدل و نوع لباس شویی شما هماهنگی داشته باشد. در دفترچه راهنمایی که به واسطه سازندگان انتشار یافته است، نوع مواد شوینده ای که مناسب دستگاه می‌باشد مشخص شده است. چنانچه شما یک ماده شوینده معمولی را مورد استفاده قرار می دهید و یا اینکه ماده شوینده در دستگاه بیش از حد کف به وجود می‌آورد. کف اضافی و بیش از حد باعث می‌شود که بین لباس ها استحکاک کم شود و به جای اینکه لباس ها درون ماشین لباسشویی تمیز شود کف بیشتر به وجود می آید.

نکته کلیدی درباره تمیز شدن لباس ها سایش آنها روی هم است.

همچنین باید در نظر داشت که کفی که بیش از اندازه باشد باعث می شود آب نشتی کند بهترین پودر ماشین لباسشویی پودر هایی هستند که آنزیم کمتری دارند و کمتر کف می کنند.

راه حل

صابون های پودری ک که برای حل شدن در آب به زمان و وقت بیشتری نیاز دارند و همچنین این نوع از ماده شوینده باید قبل از اینکه لباسشویی پر از لباس شود و روشن شود به داخل مخزن ورود پیدا کند. اگر از این روش شوینده استفاده کنید زمان خوبی را برای حل شدن آن خواهید داشت ولی اگر از این پودر های صابونی به اندازه بسیار زیاد استفاده شود باعث می شود که روی لباسها رد و اثر آن باقی بماند. برای اطلاع پیدا کردن از جزئیات بیشتر در این باره به راهنمای چگونگی نگهداری از ماشین لباسشویی که آن را ارائه کرده ایم مراجعه کنید.

خرابی المنت لباسشویی

خرابی المنت لباسشویی

مشکل

برای گرم کردن آب در درون لباسشویی در همه نوع لباسشویی ها یک المنت وجود دارد که از آن برای گرم شدن آب و رسیدن دما به حد مطلوب استفاده می شود. چنانچه آب گرم درون لباسشویی وجود نداشته باشد باعث می شود که لباس هایی که برای تمیز شدن به آب داغ نیاز دارند، به خوبی و در حد نرمال تمیز نشوند.

اطمینان پیدا کنید که تنظیمات دما درباره شستشو را در صفحه کنترل ماشین لباسشویی به خوبی انجام داده اید. و بعد از آن هنگامی که آب درون مخزن لباسشویی را پر کرد و در هنگام شستشو با دقت لازم دمای آب را بسنجید.

برای بررسی کردن و سنجیدن استفاده از درب جلوی ماشین لباسشویی کار سختی است ولی در عین حال اگر با لمس کردن درب جلو و شیشه ماشین لباسشویی حس گرما را در آب نداشتید امکان دارد که المنت ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد.

راه حل

برای این که مشکل خرابی المنت خود را برطرف سازید باید با مراکز خدمات پس از فروش تماس گرفته و از آنها برای تعویض و تست المنت ماشین لباسشویی کمک بگیرید و از آنها بخواهید که یک تکنسین کار ماهر را برای شما بفرستند.

تمیز کردن مخزن لباسشویی

مخزن داخلی ماشین لباسشویی کثیف شده است

برای اینکه لباس ها به خوبی تمیز شوند، ماشین لباسشویی باید تمیز باشد. در اثر گذشت زمان روغن، جرم و انواع کثیفی ممکن است در ماشین لباسشویی شما جمع شده باشد. این کثیفی و آلودگی ها در موقع شستشو ممکن است به لباس‌های شما انتقال پیدا کند. درون مخزن را با استفاده از یک چراغ قوه باید به‌خوبی بازرسی کنید و مخزن را بو کنید اگر درون مخزن بوی نامطبوع و کفک احساس کردید در این حالت ماشین لباسشویی نیاز به سرویس و شستشوی داخلی دارد.

همچنین می توانید یک دستمال کاغذی حوله ای را بردارید و بر روی دیواره های بختم بکشید اگر دستمال شما کثیف شد  مطمئناً ماشین‌لباسشویی به تمیزکاری نیاز دارد.

لکه های مقاوم و سرسخت

لکه های مقاوم و سرسخت

مشکل

برای از بین بردن عرق و بوی بد و نامطبوع و گرد و غبار  و خاک از روی لباسها ماشین لباسشویی فوق العاده عمل می کند اما درباره بعضی از لکه ها، باید قبل از شستشو از محلول های کمک کننده برای شستشو استفاده کنید. ممکن است که در دفترچه راهنما چگونگی پاک کردن بعضی از لکه ها مانند اثر چمن روی لباس و لکه خون مطالبی وجود داشته باشد. بعضی از لکه های خاص و ویژه مثل لکه گریس یا لکه نوشیدنی‌ها احتیاج به شستشوی بیشتری دارد.

راه حل

به طور کلی هنگامی که با لکه های مقاوم و سرسخت مواجه شده اید برای شستشوی الیاف موردنظر از گرم ترین برنامه شستشو باید استفاده کنید و همچنین زمان شستشو را باید افزایش دهید و مطمئن شوید که قبل از خشک شدن لباس لکه ها از روی آن به خوبی پاک شده است، زیرا لکه ها بعد از خشک شدن لباس ها به سختی از روی آن پاک می شوند.

محفظه دچار الیاف گرفتگی شده است

مشکل

توجه داشته باشید که این مشکل برای لباسشویی های است که درب آنها از بالا باز می شود.

بعضی از انواع ماشین های لباسشویی محفظه ای برای جمع کردن پرز ها و الیاف دارند که از لباس ها جدا می شوند. این محفظه در هنگام شستشو پرزها را جمع می کند.

چنانچه این محفظه دچار گرفتگی شده و یا خراب شود، باعث می شود مقدار بسیار زیادی از پرز و الیاف های خیس بر روی لباس ها باقی بمانند. معمولاً رنگین الیاف ها خاکستری روشن و یا استخوانی است. این الیاف ها ممکن است بعد از شستشوی لباس هم به سختی از روی لباس ها پاک شوند.

راه حل

برای برطرف کردن این مشکل باید محفظه مخصوص پرزها جدا شده و به خوبی و به صورت کامل تمیز شود.

اگر چنین قسمتی در ماشین لباسشویی شما وجود دارد باید به دفترچه راهنمای شرکت سازنده آن مراجعه کنید و موقعیت آن را مورد بررسی قرار دهید چنانچه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی دسترسی ندارید می توانید با استفاده از اینترنت آن را دانلود کنید.

چنانچه درب ماشین لباسشویی شما از سمت بالا باز می شود و دارای قسمت چرخان مرکزی می باشد امکان دارد که محفظه پرز در داخل قسمت چرخان وجود داشته باشد. پوشش بالایی را برداشته و به درون آن نگاه کنید محفظه پرد در قسمت پایین محفظه چرخان قرار گرفته است و یا  امکان دارد که این قسمت را بتوانید در زیر حلقه بالایی در درون مخزن لباسشویی پیدا کنید.

بعضی از ماشین های لباسشویی دارای صفحه برای جذب کردن پرزها بر روی پمپ تخلیه دارند چنانچه این  بخش  همچنین دچار گرفتگی شده باشد ماشین لباسشویی در موقع تخلیه آب می تواند مشکل ایجاد کند. قسمتی که درباره ماشین لباسشویی با عدم تخلیه آب  وجود دارد مراجعه کرده و چگونگی تمیز کردن فیلتر پمپ بسته شده را مطالعه کنید.

بعد از مشخص شدن موقعیت محفظه پرزها می توانید آن را از دستگاه جدا کرده و با استفاده از صابون و آب گرم به خوبی بشویید. قبل از اینکه این قسمت را درون ماشین لباسشویی نصب کنید باید از خشک بودن آن مطمئن شوید و اطمینان پیدا کنید که درب این محفظه به خوبی بسته شده است و هیچ گونه ایراد و آسیبی در آن وجود ندارد بعد از اینکه این قسمت به خوبی تمیز شد می‌توانید دوباره لباس ها را بشویید.

لباسشویی نمی چرخد و یا حرکتی ندارد

لباسشویی نمی چرخد و یا حرکتی ندارد

مشکل

علاوه بر مواد شوینده و آب شرایط دیگری برای تمیز شدن لباس ها وجود دارد. به حد کافی لباس ها باید روی هم ساییده شوند این کار باید به وسیله ماشین لباسشویی و یا اینکه توسط دست انجام گیرد.

راه حل

چنانچه ماشین لباسشویی هیچ حرکتی ندارد و چرخشی در محفظه آن وجود ندارد مطمئناً لباس ها تمیز نخواهند شد برای پیدا کردن عیب ماشین لباسشویی در این زمینه به راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید و نکات مربوط به آن را مطالعه نمایید.

رای دهید...

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

مقالات سایت

آزمایش، سربلند از هر آزمایش

دفتر مرکزی : تهران، گاندی جنوبی، نبش خیابان هفدهم، پلاک 30

تلفن :86080462-021

تلفن خدمات مرکزی : 86080590-021

فکس : 86080467-021

ایمیل : info@Azmayesh-group.ir

دلیل بازگشت وجه