راهنمای استفاده از یخچال آزمایش

آنچه در این مقاله می خوانید

 

انتخاب کردن یک جای مناسب برای قراردادن یخچال آزمایش یکی از دغدغه‌های خریداران یخچال فریزر آزمایش به‌حساب می‌آید و ازاین‌جهت دارای اهمیت بسیار بالایی است چون در دفترچه راهنمای یخچال آزمایش قراردادن یخچال در جای مناسب را مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر جای مناسبی را برای یخچال پیدا نکنید باعث می‌شود که به یخچال شما آسیب وارد شود در ادامه مطالب قراردادن یخچال در جای مناسب و انتخاب درست را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

دفترچه راهنمای یخچال آزمایش

[real3dflipbook id=’2′]

انتخاب کردن جای مناسب برای قراردادن یخچال آزمایش

قبل از خرید یخچال با ید به ابعاد آن توجه کرد. باتوجه‌به ابعاد و اندازه یخچال باید یک محل مناسب را در نظر بگیرید که کف آن دارای سطحی صاف و هموار باشد که بتوانید یخچال را در آنجا قرار دهید و یخچال ثابت و بدون حرکت باشد مطلب دیگری که باید در نظر داشته باشید در مورد فاصلهٔ یخچال از دیوار و یا اجسام است که اندازه استاندارد آن باید حدوداً ۲۰ سانتی‌متر باشد.

مطلب دیگر درباره انتخاب مکان یخچال را در آنجا قرار می‌دهید باید در مجاورت گاز و یا وسایل گرمازا نباشد.

 چگونگی تراز کردن یخچال آزمایش در دفترچه راهنمای آن

یکی از موارد مهمی که در دفترچه راهنمای یخچال آزمایش بیشتر به چشم می‌خورد چگونگی تراز کردن یخچال می‌باشد اگر این دستگاه به‌خوبی تراز شود باعث می‌شود که یخچال فریزر به‌خوبی کار کند و به همین دلیل مراحل چگونگی تراز نمودن یخچال آزمایش را در مقاله زیر برای شما توضیح می‌دهیم.

شما برای تراز کردن یخچال آزمایش باید از پایه‌های یخچال استفاده کنید و هیچ‌گونه پیچی برای تنظیم در یخچال وجود ندارد برای این کار باید پایه‌ها را در یک ارتفاع خوب و مناسب تنظیم نموده و در زیر یخچال مانند تصویر دفترچه راهنمایی استفاده از یخچال قرار دهید

 چگونگی نصب و راه‌اندازی یخچال آزمایش

بعد از اینکه یخچال را در محل مناسب قرار دادید و آن را تراز کردید می‌توانید آن را روشن و راه‌اندازی کنید برای انجام‌دادن این کار شما می‌توانید از دفترچه راهنمای استفاده از یخچال آزمایش که در هنگام نصب برای شما ذکر کرده‌ایم استفاده کنید

برای اینکه شما بتوانید یخچال خود را روشن کنید باید کارهایی را انجام دهید و به همین دلیل در ابتدا باید طبقات یخچال و کشوهای فریزر را در جای خود قرار دهید

بعد از آن باید دمای یخچال خود را با درنظرداشتن فصلی که در آن قرار دارید انتخاب کنید و بعد از آن می‌توانید با استفاده از راهنمای یخچال آزمایش دستگاه خود را توسط یک محافظ به برق و کرده و روشن نمایید.

 معرفی کردن کلیدها و دکمه‌های موجود بر روی یخچال آزمایش

برای یادگیری بهتر شما در چگونگی استفاده کردن از دکمه‌های یخچال آزمایش برای شما در ادامه به معرفی کلیدها و دکمه‌های که بر روی یخچال آزمایش وجود دارد می‌پردازیم.

در ابتدا با کلمه مشخص شده on/off که برای خاموش شدن و روشن‌کردن دستگاه استفاده می‌شود روبه‌رو هستید که به‌صورت یک کلید و با علامت مشخص شده است.

در کنار آن دکمه بردی که با یک درجه‌بندی مشخص به چشم می‌آید و دکمه تنظیم کردن دمای یخچال است که نحوه چگونگی تنظیم دما را شما می‌توانید از قسمتی که به آن مربوط است و در راهنمای استفاده آن قرار دارد مشاهده کنید.

 انتخاب کردن درجه مناسب برای یخچال آزمایش در فصل تابستان و زمستان

درجه تنظیم شده به‌واسطه شما که بر روی یخچال و فریزر آزمایش است باید انتخاب شود که از یخ‌زدگی و فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کند به همین دلیل برای تنظیم کردن درجه یخچال در فصل زمستان و تابستان می‌توانید به‌صورت زیر آن را انجام دهید.

مانند دفترچه راهنمای استفاده از یخچال آزمایش باید دمای یخچال خود را در فصل تابستان روی 4+ و درجه دمای فریزر را روی 19- تنظیم کنید و در فصل زمستان می‌توانید دمای یخچال را روی 2+ و دمای فریزر را روی 16- قرار دهید.

 چگونه لامپ یخچال آزمایش را تعویض کنیم؟

معمولاً لامپ‌هایی که در یخچال آزمایش به‌کاررفته‌اند از نوع لامپ‌های رشته‌ای می‌باشند که در قسمت سقف این دستگاه قرار گرفته‌اند و همین خاطر در صورت خراب‌شدن و یا سوختن این لامپ‌ها شما می‌توانید برای عوض‌کردن لامپ یخچال مانند مراحل زیر آن را انجام دهید.

در ابتدا باید در زمان انجام‌دادن این کار دوشاخه دستگاه را از برق جدا کنید

در مرحله بعد می‌توانید لامپ نور را در محل لامپ قبلی قرار دهید برای انجام‌دادن این کار می‌توانید از تصاویری که در دفترچه راهنما وجود دارد استفاده کنید.

 چگونگی تمیزکردن یخچال آزمایش

یخچال دستگاهی است که اگر به‌خوبی تمیز نشود ممکن است قسمت‌های خارجی و داخلی آن با کم‌شدن کارایی آن ارتباط داشته باشد و همین دلیل چگونگی مراحل تمیزکردن یخچال آزمایش را در ادامه برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم.

  1.  ابتدا برای تمیزکردن یخچال و فریزر باید مواد غذایی که درون آن وجود دارد را خارج نمایید و بعد از آن باید دوشاخه یخچال فریزر را از برق جدا کرد.

  2.  در مرحله بعدی شما باید کشوهای یخچال و طبقات را بیرون آورده و به‌خوبی آن را بشویید و یا اینکه می‌توانید بعد از اینکه مواد غذایی را از یخچال خارج کردید آن را با یک دستمال و ماده شوینده به‌خوبی تمیز کنید.

مانند دفترچه راهنمای استفاده کردن از یخچال آزمایش برای یخچال‌هایی که بدنه آن از جنس استیل است می‌توانید با استفاده از یک ماده پاک‌کننده سطوح و دستمال آن را به‌خوبی تمیز کنید. به‌غیراز این راه شما می‌توانید بدنه یخچال خود را توسط آب گرم و جوش شیرین به‌خوبی تمیز کنید.

 چگونگی تمیزکردن پشت یخچال یا کندانسور یخچال آزمایش

لوله‌های باریک و مشکی در قسمت پشت همه یخچال‌ها وجود دارند که این لوله‌ها سرمایه داخل یخچال را تأمین می‌کند ولی بعضی اوقات در اثر به‌وجودآمدن گردوخاکی که بر روی این قطعات می‌نشیند باعث می‌شود که سرما یخچال کاهش یابد در این مواقع همان گونه که در راهنمای استفاده از یخچال آزمایش وجود دارد شما باید این قسمت را تمیز کنید برای انجام‌دادن این کار شما می‌توانید در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

برای چگونگی تمیزکردن پشت یخچال یا همان کندانسور که لوله‌های شبکه هستند شما می‌توانید این کار را با وسیله یک دستمال نمدار انجام دهید و بعد از آن می‌توانید به‌وسیله جاروبرقی ذرات باقیمانده را به‌خوبی تمیز کنید.

 چگونگی تمیزکردن قسمت فاضلاب و برطرف‌کردن گرفتگی درون یخچال آزمایش

در تمامی یخچال‌فریزرها سرمای اضافی که درون محیط یخچال وجود دارد به‌واسطه فرایند دیفراست یا همان یخ‌زدایی به آب تبدیل می‌شود و به‌وسیله دین یا همان نادان‌هایی که در پشت یخچال وجود دارد و از آن قسمت خارج می‌شود ولی بعضی وقت‌ها به علت تمیز نکردن ناودان‌های یخچال این کار با مشکل روبرو می‌شود به همین علت در ادامه مطلب به چگونگی تمیزکردن بخش فاضلاب و گرفتگی در ین یخچال آزمایش می‌پردازیم.

برای تمیز نمودن قسمت زیرین با استفاده از راهنمای یخچال فریزر آزمایش باید این راه را به‌واسطه یک جسم بلند و باریک به‌خوبی باز کنیم و بعد از آن بر سر این محفظه یک قیف قرار دهیم و مقدار کمی آب جوش را در این مسیر بریزیم تا به طور کامل باز شود.

 چگونگی جابه‌جا کردن یخچال آزمایش در موقع اسباب‌کشی

باید توجه داشت که یخچال‌ها دستگاه‌های خیلی سنگینی هستند و همچنین قطعات آن حساس بوده و در هنگام جابه‌جایی باید بیشترین دقت را داشته باشید تا در هنگام اسباب‌کشی به دستگاه شما آسیبی وارد نشود و همین منظور می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید.

برای جابه‌جایی و حمل‌ونقل کردن یخچال خود در هنگام اسباب‌کشی ابتدا باید تمام مواد غذایی که درون آن قرار داده‌اید بیرون آورید و بهترین کار این است که طبقات داخلی و کشوها را نیز بیرون بیاورید.

و بعد از آن به‌خاطر اینکه درب یخچال به طور اتفاقی باز نشود می‌توانید دور آن را با یک پلاستیک حسابدار و یا به‌واسطه یک طناب پوشانید

و بهتر آن است که یخچال را به‌صورت عمودی جابه‌جا کنید چون گاز یخچال ممکن است جابه‌جا شود.

 به‌طورکلی استفاده از یخچال آزمایش را بررسی می‌کنیم

مطمئناً استفاده کردن از یک وسیله با درنظرداشتن به اصولی که توسط شرکت سازنده آن و به‌صورت یک دفترچه راهنما در اختیار شما قرار گرفته است برای کارایی بهتر و بهبود و عمر مفید یخچال شما تأثیر زیادی خواهد داشت به همین دلیل مقاله بالا را برای شما عزیزان و راهنمای استفاده از یخچال آزمایش را ارائه کرده‌ایم

نویسنده : محمد تاج مزینانی

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
سبد خرید

دلیل بازگشت وجه